Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

ZDROWO I WESOŁO

Dnia 9.04.2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia, który co roku przypada na 7. kwietnia. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas IV-VI wraz z rodzicami oraz uczniowie gimnazjum.

 

Celem uroczystości było:

- propagowanie zdrowego stylu życia,

- kształtowanie podstawowych nawyków higienicznych  i żywieniowych,

- poszerzanie wiedzy o zdrowiu,

- zwiększenie świadomości uczestników dotyczącej aktywności fizycznej na zdrowie w ramach realizowanego w ZS w Toporzysku programu edukacyjnego „Rodzino trzymaj formę”,

- realizacja zadań wynikająca z założeń programu SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.

Dwoje uczniów klasy III gim., Marzena Wierzba i Dominik Gruca, którzy przewodniczyli obchodom Światowego Dnia Zdrowia 2015, powitali zebranych – uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie  przedstawili krótką informację na temat tradycji obchodów Światowego Dnia Zdrowia oraz przypomnieli wszystkim obecnym, w jakich programach prozdrowotnych bierze udział nasza szkoła (tj. m.in. SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE oraz „Rodzino trzymaj formę”).

Głównym punktem uroczystości był międzyklasowy turniej „Zdrowo i wesoło” zorganizowany oddzielnie dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawiciele klas, wytypowani wcześniej w eliminacjach klasowych (czyli quizie wiedzy o zdrowym odżywianiu), reprezentowali swoją klasę w konkurencjach naukowych takich jak:

-       układanka – znaki ostrzegawcze znajdujące się na opakowaniach środków chemicznych,

-       quiz wiedzy o zdrowiu,

-       lekarze specjaliści,

-       kalambury ekologiczne.

Konkurencje naukowe odbywały się naprzemiennie z konkurencjami sportowymi. W tej kategorii każdą klasę reprezentowało dziewięcioro uczniów plus jeden rodzic. Do ich zmagań należały:

-       sztafeta ze skakanką,

-       wyścig piłek,

-       rzuty kółkiem ringo,

-       tor przeszkód,

-       rzuty do kosza.

 

Zdobyte punkty w poszczególnych konkurencjach sumowane były na specjalnej tablicy. Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

w klasach IV-VI:

I miejsce – kl. V

II miejsce – kl. VIa

III miejsce – kl. VIb

IV miejsce – kl. IV

 

w klasach I-III gimnazjum:

I miejsce – kl. IIb

II miejsce ex aequo – kl. IIa i kl. III

III miejsce – kl. I

 

Dla każdej klasy przygotowane zostały dyplomy i słodkie upominki, a klasy, które zwyciężyły, zostały nagrodzone przywilejem wyboru jakiegoś dowolnego dnia w tygodniu, w którym nauczyciele nie będą ich pytać. Rodzicom natomiast wręczono pisemne podziękowania za wsparcie całej akcji.

Oprawę artystyczną turnieju „Zdrowo i wesoło” upiększyły plakaty z hasłami dotyczącymi zasad zdrowego odżywiania (wykonanymi wcześniej przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum), gazetka informacyjna przedstawiająca cele i założenia SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE, ulotki „Pięciu kroków do bezpiecznej żywności” oraz „Co każdy rodzic wiedzieć powinien o żywieniu i aktywności fizycznej”, a także krótkie poradniki „Trzymaj formę”.

FOTOGALERIA

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232849
DzisiajDzisiaj36
W tym miesiącuW tym miesiącu1232
WszystkieWszystkie232849

Projekty, programy i akcje