Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

     Uczniowie klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami dołączyli do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

     Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Dzieci w ramach programu otrzymały książeczki edukacyjne, a rodzice ulotki informacyjne, jak wspomagać bezpieczeństwo dzieci w rożnych sytuacjach.

     We wrześniu nasi pierwszoklasiści spotkali się z panem policjantem, który wyjaśnił, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, a towarzysząca mu Mrówka rozdała dzieciom odblaskowe zawieszki, aby zawsze były widoczne na drodze. Początkiem grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Dzieci aktywnie przez cały rok szkolny zdobywają wiadomości na zajęciach organizowanych przez wychowawców.

     Szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w VII edycji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

 

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje