Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

FINAŁ POWIATOWY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

Z niecierpliwością czekałyśmy na ten dzień. Wiedziałyśmy, że dziewczyny z grupy A tj. Budzów i Skawica są bardzo mocne (miałyśmy z nimi styczność podczas gry w koszykówkę) i wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo.

Po dwóch turniejach półfinałowych (w Zawoi i Suchej Beskidzkiej) wyłonione zostały cztery najlepsze drużyny. Z turnieju w Zawoi do finału weszły gimnazjalistki ze Skawicy i Budzowa, a z drugiego gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej i MY czyli drużyna z Toporzyska.

Pierwszy półfinał rozpoczęłyśmy meczem z drużyną ze Skawicy. Nie spodziewałyśmy się, że będzie aż tak ciężko. Skawiczanki od pierwszych sekund przypuściły na nas atak, który było bardzo ciężko odeprzeć.

Musimy przyznać, że nie miałyśmy tego dnia najlepiej nastawionych celowników – strzelałyśmy naprawdę z dużą częstotliwością, lecz piłka najczęściej lądowała na ścianie. Po przerwie w pewnym momencie przewaga zawodniczek ze Skawicy stopniała do jednego zaledwie gola (5:4, 6:5) a w nas wstąpiła nadzieja, że jeszcze możemy to wygrać. Niestety mimo szczerych chęci, zaangażowania i poświęcenia końcówka należała jednak do dziewcząt ze Skawicy, a nam pozostało walczyć już tylko o trzecie miejsce z Suchą Beskidzką, którą to już raz pokonałyśmy w półfinale.

Niestety nic nie ma za darmo !. Suszowianki też chciały wygrać i nie poddawały się, walczyły jak lwice. Trzykrotnie prowadzenie w spotkaniu o trzecie miejsce obejmowały zawodniczki z Suchej Beskidzkiej (2:1, 3:2, 4:3) i tyle samo razy my je doganiałyśmy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 4:4.

Role odwróciły się po przerwie – po dwóch trafieniach Karoliny Talip i jednym Patrycji Kozy prowadziłyśmy 7:5. Suszanki co prawda w końcówce dwukrotnie łapały z nami kontakt (6:7, 7:8), lecz gol Patrycji Kozy na 9:7 był ostatnim w meczu.

Zdobyłyśmy zasłużenie TRZECIE MIEJSCE W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT – GIMNAZJADA 2015/2016 / 11.04.2016, SUCHA BESKIDZKA