Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

ODBLASKOWA SZKOŁA

W roku szkolnym 2014/2015  wszyscy uczniowie klas I - VI zostali wyposażeni w elementy odblaskowe – breloczki, różnych kształtów i kolorów, rzepy, zawieszki i smycze. Uczniowie  klas I – III otrzymali je w trakcie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM"

W czasie trwania akcji zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny pod hasłem „BEZPIECZNA DROGA”. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych i barwnych prac.

 

 

Wszystkie prace zostały wyeksponowane w galerii prac na korytarzu szkolnym, z których jury wybrało zwycięzców. Laureaci otrzymali dyplomy, zawieszki i kamizelki odblaskowe.

Osoby nagrodzone: Ewelina Maciczka kl. I, Natalia Gałka kl. I, Eliza Maciążka kl. I, Kinga Rączka kl. I, Magda Bachul kl. I, Patryk Kowalcze kl. II, Oksana Zubrzycka kl. II, Julita Ryś kl. II, Bartek Gruca kl. II, Jakub Bednarczyk kl. II, Oliwia Kowalcze kl. III, Katarzyna Dawiec kl. III.

 

 

OGÓLNOSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY BRD

 

W dniu 28 października 2014r. został przeprowadzony ogólnoszkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie szkoły zgromadzili się na sali rekreacyjnej, by podziwiać zmagania prezentacji klasowych. Uczniowie klas I-III rozwiązywali zagadki dotyczące zagadnień związanych z bezpieczeństwem, odpowiadali na pytania podnosząc w górę napisy  „TAK” lub „ NIE”, układali puzzle – znaki drogowe. Pozostali uczniowie dopingowali swoim reprezentantom oraz recytowali rymowanki o tematyce związanej z bezpieczeństwem.

 

 

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE,  KOŁA ZAINTERESOWAŃ

 

Dodatkowe zajęcia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego zostały zaplanowane i zrealizowane w czasie zajęć dodatkowych oraz świetlicowych dla wszystkich uczniów szkoły. W klasach I-III odbyły się praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnie.Na zajęciach tych omawiane były zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie kl. I - IV utrwalali również znajomość przepisów drogowych. Przygotowaliśmy gazetkę ścienną, wykonaliśmy znaki drogowe, prowadziliśmy gry i zabawy uczące bezpiecznego zachowania się na drodze.

 

 

W ramach realizowanego w naszej szkole programu „ Odblaskowa szkoła” odbyło się spotkanie z policjantem. Głównym celem tego spotkania było przekazanie dzieciom, podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i na podwórku oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwrócono szczególną uwagę na znajomość numerów telefonów alarmowych służb ratowniczych oraz noszenie znaczków odblaskowych dzięki, którym zawsze jesteśmy widoczni na drodze.

 

 Przedstawienie kl. II  

 

 Przedstawienie kl. II  

 

W trakcie trwania konkursu „Odblaskowa Szkoła” zorganizowaliśmy w naszej szkole wiele ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów spotkań, prelekcji, konkursów, zajęć. Uczniowie w interesującej formie mogli poznać lub przypomnieć sobie ważne dla ich bezpieczeństwa zasady zachowania się na drodze i nie tylko. Nasze działania dotyczyły zwiększenia bezpieczeństwa na drodze poprzez zachęcanie do noszenia elementów odblaskowych.

 Opracowała: mgr Iwona Giza - szkolny koordynator konkursu

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232849
DzisiajDzisiaj36
W tym miesiącuW tym miesiącu1232
WszystkieWszystkie232849

Projekty, programy i akcje