Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA EKSPERYMENT ZORGANIZOWAŁA AKCJĘ ,,JEDZ JABŁKA”

     24 października zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję promującą jedzenia jabłek. Akcja opierała się na przygotowaniu plakatów gazetki oraz degustacji jabłek, a wszystko po to, aby zachęcić naszych uczniów i pracowników szkoły do częstszego spożywania tych owoców ze względu na ich wartości odżywcze.

  

    Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. Wartość odżywcza jabłek jest ogromna. Jabłka zawierają witaminy: C, A, B1, B2, PP i B3. Witaminy chronią przed zbyt wczesnym starzeniem się, regulują wszystkie procesy życiowe, pomagają w walce z infekcjami. Należy pamiętać, że organizm ludzki nie potrafi gromadzić większych ilości witamin i dlatego zaleca się systematyczne ich przyjmowanie. Błonnik wpływa korzystnie na perystaltykę jelit i obniża poziom cholesterolu we krwi, podobne działanie mają pektyny, które wiążą w układzie pokarmowym szkodliwe związki.

    Jabłka powinniśmy jeść ze skórką, ponieważ to właśnie w niej znajduje się najwięcej cennych flawonoidów – pięć razy więcej niż w miąższu.
    Dzięki zawartości antyoksydantów, jabłka mają wspaniały wpływ na naszą skórę - opóźniają procesy starzenia, poprawiają jej koloryt oraz ukrwienie. Zmniejszają ryzyko chorób związanych z wiekiem, tj. np. choroby Alzheimera, oraz różnego rodzaju dolegliwości uznawanych potocznie za cywilizacyjne i związanych w dużej mierze z nieprawidłową dietą (choroby serca, nowotwory, cukrzyca etc.).
    Jabłka mają również pozytywny wpływ na proces redukcji masy ciała. Pomagają one w walce z nadmiarem kilogramów dzięki dużej zawartości błonnika.

Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem,  mamy nadzieję że  przyniesie pożądane efekty.

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232895
DzisiajDzisiaj13
W tym miesiącuW tym miesiącu1278
WszystkieWszystkie232895

Projekty, programy i akcje