Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MALI, DZIELNI PODRÓŻNICY W KRAKOWIE

     W piękny, mroźny, listopadowy poranek uczniowie klasy I oraz klas II wspólnie wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem najmłodszych była wizyta w teatrze Groteska.

     Już pierwsze chwile w budynku teatralnym wzbudziły ogromne emocje. Na każdym piętrze teatru witały nas ogromne lalki, bohaterowie popularnych bajek dla najmłodszych. Dzieci wczuły się w atmosferę teatru, gdyż podczas oczekiwania na spektakl na sali było naprawdę cicho, mimo dużej ilości osób. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli spektakl „Brzydkie Kaczątko”. Piękna i pouczająca baśń przeniosła małych widzów w zaczarowany świat.

     Teatr był dobrym początkiem wielkiej wyprawy. Po seansie cała grupa równym krokiem wyruszyła na Rynek Krakowski, gdzie podziwiała Sukiennice, Kościół Mariacki, Pomnik Adama Mickiewicza oraz zachwycała się architekturą Krakowa.  Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w fabryce słodyczy CIU CIU. Dzięki sympatycznym pracownikom dzieci zapoznały się z etapami powstawania ulubionych słodyczy oraz poznały kilka ciekawostek dotyczących cukierków i lizaków. Efektem końcowym warsztatów była degustacja smakołyków. Uczniowie otrzymali w prezencie drobne, słodkie upominki. 

     Nie mogło oczywiście zabraknąć czasu na pamiątki i wizytę w McDonald, która wywołała na twarzach dzielnych podróżników wiele radości i uśmiechu. Zmęczeni, ale zadowoleni późnym popołudniem wróciliśmy do domu.

            Wycieczka okazała się dla nas wielkim wyzwaniem, dzięki, któremu bliżej poznaliśmy Kraków.

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232852
DzisiajDzisiaj39
W tym miesiącuW tym miesiącu1235
WszystkieWszystkie232852

Projekty, programy i akcje