Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

KOSZYKÓWKA – ELIMINACJE DO TURNIEJU POWIATOWEGO

Dnia 18. XI. 2016 r. w Suchej Beskidzkiej odbyły się eliminację do powiatu w koszykówkę dziewcząt z grupy B. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny wyłonione we wcześniejszych eliminacjach gminnych. Ostateczny skład to drużyny z.: Suchej B., Zembrzyc, Stryszawy, Toporzyska.

Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym", tak więc każda drużyna grała trzy mecze 4x 5 min. Pierwszy mecz wygrałyśmy z Zembrzycami a zaraz po nim, gdy złapałyśmy chwilę oddechu czekał nas bój ze Stryszawą, który niestety zakończył się dla nas porażką. Ostatni mecz z Suchą B. miał być o wszystko, jeśli wygramy z nimi 3 pkt. to awansujemy do finału jeśli nie, to odpadamy. Wiedziałyśmy, że szanse mamy znikome, ponieważ Sucha B. wygrała ze Stryszawą i z Zembrzycami. Ostatni mecz pomiędzy Suchą Beskidzką i Toporzyskiem wydawał się być spacerkiem dla tych pierwszych - po dwóch kwartach prowadziły bowiem 9:0. W ostatnich dwóch kwartach na parkiecie meldowały się rezerwowe zawodniczki z Suchej Beskidzkiej, lecz przy tym piąty bieg włączyły koszykarki z Toporzyska - brylowała w tym Karolina Talip, która zdobyła aż 14 pkt (dwukrotnie ustrzeliła "trójkę")! Gdy zaczynała się czwarta kwarta, to zawodniczki z Suchej prowadziły 11:9. Ostatecznie przegrały 18:11! a my tym sposobem awansowałyśmy do finału powiatowego, który odbędzie się 25. XI. 2016 r. eliminując Stryszawę. Tak więc z pierwszego miejsca awans uzyskały gimnazjalistki z Suchej Beskidzkiej, a z drugiego zawodniczki z Toporzyska.