Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

NASI UCZNIOWIE PAMIĘTAJĄ O SAMOTNYCH I STARSZYCH OSOBACH

„Czujesz się osamotniony.

Postaraj się odwiedzić kogoś,

kto jest jeszcze bardziej samotny.”

Jan Paweł II 

    Święta Bożego Narodzenia to czas radosny, który spędzamy w gronie rodzinnym, ale  dla samotnych Seniorów to jedne z najtrudniejszych momentów w roku. Aby  sprawić im choć trochę radości, nasza szkoła nawiązała współpracę z parafialnym Domem Spokojnej Starości "Casa Serena" we Włoszech. Do akcji „Nie jesteś sam…” włączyli się nie tylko starsi uczniowie, ale również nasi najmłodsi 6 – latkowie przesyłając własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Zaznajomiliśmy  „przybranych dziadków i babcie” z polską tradycją i „łamiąc się” opłatkiem, życzyliśmy zdrowych Świąt wywołując łzy wzruszenia na ich twarzach, zdziwienie i radość, że „ w dalekim kraju” jest ktoś, kto o nich pamięta.

 

Pamiętając, że „samotność w święta po stokroć bardziej doskwiera i mocniej boli…” gimnazjaliści z naszej szkoły  odwiedzili również osoby starsze i samotne mieszkające w naszej miejscowości, wręczając im własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne i składając świąteczne życzenia.

 

 

Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu sprawiliśmy radość osobom obdarowanym i uświadomiliśmy im, że uczniowie z  naszej szkoły pamiętają o samotnych i starszych ludziach.

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232414
DzisiajDzisiaj64
W tym miesiącuW tym miesiącu797
WszystkieWszystkie232414

Projekty, programy i akcje