Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAM „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” W KLASACH I- III

     W piątek 27 stycznia uczniowie klas I- III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Program skierowany jest dla dzieci klas najmłodszych. Obecnie 91% szkół z całej Polski podjęło współprace z WOŚP. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami z zakresu pierwszej pomocy, kształtowane są wśród nich właściwe nawyki , a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

     Nasi najmłodsi ratownicy w czasie spotkania obejrzały film specjalnie przygotowany i dostosowany do ich wieku, utrwalili poznane już wcześniej numery alarmowe, zapoznali się z właściwym schematem wezwania służb ratunkowych oraz zobaczyli jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową.

     Na koniec, w ramach podsumowania dla wszystkich zostały przygotowane drobne upominki ufundowane przez organizatorów programu, a szkoła pozyskała sprzęt w postaci fantomów, dzięki którym mamy nadzieję rozwijać zainteresowania dzieci.

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232413
DzisiajDzisiaj63
W tym miesiącuW tym miesiącu796
WszystkieWszystkie232413

Projekty, programy i akcje