Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

RAPORT Z AKCJI UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” – IV edycja

Zebrana kwota: 1205 zł.

Liczba uczestników: 229

Opis akcji:

     Od listopada 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Wszystkie Kolory Świata" - IV edycja, angażując naszych uczniów jak również ich rodziców i dziadków w pomoc dla potrzebujących dzieci z Angoli.

     Na początek akcji wszyscy uczniowie zostali zapoznani z celami projektu dzięki plakatom informacyjnym, a szerzej z sytuacją dzieci w Angoli zostali zaznajomieni na  lekcjach uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej jak i I - III gimnazjum z wykorzystaniem materiałów otrzymanych od organizatorów akcji. Również rodzice uczniów zostali poinformowani o celach akcji podczas zebrania okresowego. Od tego momentu chętni uczniowie przystąpili do szycia swoich charytatywnych  laleczek. Laleczki były wykonywane do 13 lutego 2017 r.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem podeszli do zadania i wspólnie ze swoimi rodzicami, dziadkami uszyli  28 pięknych lalek. Zostały one następnie wystawione w szkole na naszej sali rekreacyjnej i w dniach 21.02 - 24.02 odbył się kiermasz obsługiwany przez uczniów, podczas którego można było taką laleczkę adoptować według ustalonych i przedstawionych wcześniej uczniom zasad. Zdjęcia laleczek pojawiły się również na stronie szkolnego facebooka, aby rodzice uczniów mogli wspólnie z dziećmi podjąć decyzję o chęci zaadoptowania laleczki. Dnia 23 lutego uczniowie głosowali na "najoryginalniejszą laleczkę", która będzie reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie. Całość akcji została podsumowana 27 lutego, podczas zorganizowanego w szkole dnia "Wszystkich Kolorów Świata",  w który to uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum przyszli ubrani w kolory symbolizujące wylosowany przez nich kontynent, bądź niektórzy przebrani za przedstawiciela wylosowanego kontynentu.  Wszystkie laleczki znalazły swoich opiekunów  a zebrana kwota została przekazana na rzecz dzieci z Angoli. Na zakończenie projektu zostały również wręczone dyplomy podziękowania, tym którzy wykonali laleczki oraz  podziękowanie dla wszystkich, którzy włączyli się w tą akcję. Nie kryjemy radości i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania oraz z faktu, że w tak prosty sposób możemy pomóc potrzebującym dzieciom.

     I jeszcze raz na koniec szczególne podziękowania kierujemy do osób, które uszyły laleczki (mam, cioć, babć), rodziców, którzy wsparli akcję finansowo oraz uczennicom klasy I gimnazjum za pomoc w obsłudze stoiska akcji. Również wyrazy uznania dla tych dziewcząt, które szczególnie zaangażowały się w akcję i wystąpiły w dniu podsumowania projektu w przygotowanych przez siebie przebraniach.

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232414
DzisiajDzisiaj64
W tym miesiącuW tym miesiącu797
WszystkieWszystkie232414

Projekty, programy i akcje