Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

PIŁKA RĘCZNA FINAŁ POWIATOWY

Braki techniczne nadrabiane niesamowitą walką i ofiarnością, piękne gole i równie piękne momentami parady bramkarek można by wymieniać i wymieniać kolejne przymioty, które charakteryzowały finał powiatowy w piłkę ręczną dziewcząt szkół gimnazjalnych, który odbył się w piątek 7 kwietnia w Suchej Beskidzkiej.

Już w spotkaniach półfinałowych każda z drużyn (G Toporzysko vs G1Stryszawa oraz G Sucha Beskidzka vs G Zembrzyce) widać było tą niesamowitą zawziętość u każdej z czterech wymienionych ekip. Z każdą minutą przewaga czysto piłkarska również dawała o sobie znać i gimnazjalistki ze Stryszawy i Suchej Beskidzkiej odjeżdżały swoim rywalkom. W meczu o III miejsce jeden gol (6:5) zadecydował o miejscu na najniższym stopniu podium dla Toporzyska (czwarte miejsce dla Zembrzyc). W finale po początkowych nerwowych minutach z obu stron zaczęła zarysowywać się przewaga suszanek, które to zdobyły tytuł mistrza powiatu a wicemistrzostwo dla stryszawianek (18:6). A propos statuetek indywidualnych - Królową Strzelczyń została Karolina Kawa (G Sucha Beskidzka), która strzeliła tyle samo goli co Karolina Talip z Toporzysk - 8 ale przepisy wyraźnie mówią, że statuetkę otrzymuje ta zawodniczka której drużyna zajęła wyższe miejsce, a MVP drużyny okrzyknięto: Agnieszkę Ogarek (Zembrzyce), Patrycję Chorąży (Toporzysko), Klaudię Janik (Stryszawa) oraz Katarzynę Wójcik (Sucha Beskidzka).