Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Oto wypowiedzi trójki dzieci o wycieczce do Suchej Beskidzkiej.

 

 

Dnia 25 kwietnia wraz z klasą I i III a byliśmy na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.  Celem tej podróży było uczestnictwo w programie ,, Ognik”. Na początku pan strażak zaprezentował nam krótki film o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi.

Potem ewakuowaliśmy się z pomieszczenia w którym było pełno dymu.

Następnie udaliśmy się na zewnątrz, gdzie stały wozy strażackie. Oglądaliśmy węże gaśnicze, siekiery, deskę ortopedyczną i wiele innych rzeczy.  Później mogliśmy wsiąść do samochodu strażackiego. W garażu widzieliśmy inne pojazdy strażackie.   

Niektóre dzieci zjeżdżały po rurze strażackiej. Najbardziej podobało mi się, gdy mogłam wsiąść do wozu strażackiego. Wycieczka była bardzo udana. Kinga Rączka – klasa III b

Nasza klasa wraz z uczniami z klas I i III a naszej szkoły wybrała się dnia 25 kwietnia na wycieczkę do Straży Pożarnej. Zbiórka dzieci przed szkołą była o 8.15, skąd autokarem wszyscy pojechaliśmy do Suchej Beskidzkiej. Cel wycieczki to: udział w programie edukacji dla bezpieczeństwa ,,Ognik”.

Dzieciom udało się zobaczyć : butlę z tlenem, nosze, piłę, siekierę, duży wąż strażacki, kosę oraz różne pojazdy strażackie. Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi i zadawaliśmy dużo pytań panu strażakowi.

Niektóre dzieci robiły zdjęcia na pamiątkę i filmiki. Mam nadzieję, ze któryś z kolegów lub koleżanek zostanie strażakiem. Grześ Koza- klasa III b

W dniu 25 kwietnia nasza klasa pojechała  na wycieczkę do Suchej Beskidzkiej do Straży Pożarnej. Nie byliśmy sami- dołączyły do nas Pierwszaki i klasa III a. Na miejscu podzieliliśmy się na 2 grupy.

Moja grupa poszła do pomieszczenia w którym oglądaliśmy mądre filmiki o bezpieczeństwie, wychodziliśmy po drabinie i dotykaliśmy ciepłych drzwi. Ewakuowaliśmy się z tego pomieszczenia na czworakach przechodząc przez dym.

Na zewnątrz czekały na nas dwa wozy strażackie. Pan strażak rozłożył węża i podłączył wodę. Mogliśmy przez chwilę polewać wodą  trawę. Potem pan opowiadał o wozach strażackich. Wyciągnął deskę ortopedyczną.

Magda zgłosiła się i położyła się na niej.

 

Ja, Olek, Dominika, Wanessa, Wiktoria, i Martynka ponieśliśmy ją. Ciekawe, co Magda czuła? Najlepsze było, gdy  siedzieliśmy w  wozie strażackim. Pan  strażak opowiadał nam i pokazywał  różne ciekawe rzeczy. Potem w garażu oglądaliśmy jeszcze inne pojazdy strażackie.

Kto chciał mógł z pomocą pana strażaka zjechać po rurze z niskiej wysokości, gdyż z  wyższej moglibyśmy sobie poparzyć ręce. Na zakończenie podziękowaliśmy panom strażakom . Zadowoleni wróciliśmy do Toporzyska. Oliwka Pyrtek- klasa III b

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232286
DzisiajDzisiaj9
W tym miesiącuW tym miesiącu669
WszystkieWszystkie232286

Projekty, programy i akcje