Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ ARAPAHO

     W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy I, IIa i IIb uczestniczyli w autokarowej wycieczce do wioski indiańskiej ARAPAHO Zalas koło Krakowa. Celem wyjazdu było poznanie kultury Indian zamieszkujących niegdyś tereny Ameryki Północnej oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej na szlaku zdobywców dzikiego zachodu.

     Dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych, w pomalowanych twarzach oglądały oryginalne tipi, skóry dzikich zwierząt i kości. Obserwowały z puntu widokowego ARAPAHO ruiny Zamku Tenczyn w Rudnie i okoliczne miejscowości. Przeszły szlakiem zdobywców dzikiego zachodu wspinając się po linie, pokonując pajęczynę, równoważnie oraz „rozżarzone węgle” gołą stopą. Zdobyły sprawność w czasie rzutu obręczami na rogi bizonie, ciągnięcie jadowitych węży, strzelanie z łuku do tatanki oraz łowienie ryb.

     Wspólnie z wodzem znalazły się w wąwozie duchów, gdzie wysłuchały indiańskich opowieści i zobaczyły cmentarzysko wojowników.

     Na sam koniec indiańskiej wyprawy zorganizowano dla dzieci ognisko z możliwością usmażenia smacznej, indiańskiej kiełbaski. Mali odkrywcy szlaków indiańskich stwierdzili, że z wielką chęcią powrócą do przepięknej malowniczej Doliny Rezerwatu Potoku Rudno na Paśmie Orlej.

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232853
DzisiajDzisiaj40
W tym miesiącuW tym miesiącu1236
WszystkieWszystkie232853

Projekty, programy i akcje