Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WRZEŚNIOWE EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA W KLASIE II I III A

     W ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej "Mali odkrywcy- eksperymenty i doświadczenia w edukacji wczesnoszkolnej" uczniowie klasy II i III A aktywnie rozpoczęli kolejny rok szkolny.

     Koncepcja opracowanej innowacji powstała z potrzeby promowania nauk ścisłych jako nauk atrakcyjnych, a nie tylko trudnych. Z obserwacji zachowania się i aktywności uczniów w trakcie lekcji przyrody i matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii wynika, że wyzwalają one w uczniach większą aktywność oraz chęć do działania. Dzieci chętnie przystępują do wszelkich zadań, które mają charakter doświadczenia lub eksperymentu.

     W ten sposób kontynuując rozpoczęte w ubiegłym roku działania staramy się stworzyć uczniom możliwość lepszego poznawania praw rządzących światem przyrody poprzez częstsze wykonywanie eksperymentów. Przeprowadzone we wrześniu zajęcia pozwoliły rozwijać dzieciom swoje pasje, wykorzystywać umiejętności do rozwiązywania problemów oraz zachęcać do zmagania się z zadaniami wykraczającymi poza zakres materiału.

 
KOLOROWE KRYSZTAŁKI

 

WYMIESZAJĄ SIĘ CZY NIE?

 

JAK WYGLĄDA EMULSJA?

 

ROZTWORY: CZY TEMPERATURA POMAGA?

 

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232896
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu1279
WszystkieWszystkie232896

Projekty, programy i akcje