Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2017 JUŻ ZA NAMI!

To była bardzo udana i fascynująca podróż do świata niezwykłych eksperymentów i naukowych doświadczeń.  29 września uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w corocznie organizowanej Małopolskiej Nocy Naukowców. W tym roku odwiedziliśmy dwie krakowskie uczelnie : Uniwersytet Rolniczy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.

Chociaż nie udało nam się zarejestrować na wybrane wydarzenia to skorzystaliśmy z bogatej ofert dostępnej dla wszystkich z takich dziedzin nauki jak: chemia, biologia, geologia,  fizyka czy najnowsze technologie informatyczne. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Młodzież miała okazję wysłuchać m.in. interesującego wykładu nt. ewolucji  środków chemicznych i metod w zwalczaniu patogenów roślin uprawnych oraz pasożytów ludzi i zwierząt, obejrzeć i dotknąć egzotyczne zwierzęta, nauczyć się rozpoznawać wiek konia po stanie jego uzębienia, obejrzeć pod mikroskopem komórki i tkanki zwierząt laboratoryjnych oraz ich zmiany w przebiegu wybranych jednostek chorobowych, eksperymenty związane z przetwórstwem metali oraz ich stopów, wystawę interaktywną poświęcona prawom rządzącym w przyrodzie – głównie prawom fizyki i wiele innych. Ponadto uczniowie brali udział w konkursach, zbierali pieczątki udziału w zajęciach, pokazach a także mogli wykonać dla siebie monety pamiątkowe z aluminium lub miedzi.  Wyjazd był bardzo udany, pojawiły się już nawet wstępne nieśmiałe deklaracje niektórych uczniów, iż w przyszłości to właśnie ta uczelnia będzie jego celem. 

 

 

 

Przerwa pomiędzy kolejnymi pokazami na AGH w towarzystwie studentki czytającej książkę. Podobno pierwowzorem postaci jest Małgorzata - żona rektora uczelni prof. Ryszarda Tadeusiewicza.

 

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232285
DzisiajDzisiaj8
W tym miesiącuW tym miesiącu668
WszystkieWszystkie232285

Projekty, programy i akcje