Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

"GAGATEK"

Gazetka szkolna „Gagatek” jest redagowana w naszej szkole od 2009 r. Jej założycielem i opiekunem jest pani Katarzyna Basiura. Gazetkę tworzą uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektów edukacyjnych, a od 2017 roku również siódmoklasiści.

Młodzież zamieszcza w niej informacje dotyczące ważnych wydarzeń z życia szkoły, bieżących świąt i uroczystości. Ponadto w „Gagatku” można znaleźć wywiady, ciekawostki, krzyżówki oraz uczniowskie opowiadania czy wiersze. Numery często wzbogacone są o własnoręcznie wykonane prezenty okolicznościowe, takie jak ozdoby choinkowe czy ciasteczka z wróżbą.

Gazetki cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych, którzy z ciekawością przyglądają się pracy swoich starszych kolegów, czerpiąc z każdego numeru sporą dozę informacji czy rozrywki.

Każdego roku ukazują się średnio cztery numery „Gagatka” w nakładzie 25 egzemplarzy. Dochód ze sprzedaży gazetek przeznaczony jest na wycieczki do teatru czy do kina dla naszych szkolnych dziennikarzy 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232896
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu1279
WszystkieWszystkie232896

Projekty, programy i akcje