Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”

W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”, którego organizatorem była nasza szkoła.

 

     Celem głównym zmagań plastycznych było twórcze i aktywne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji świątecznych oraz stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych.

     Głównym zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy przestrzennej przedstawiającej bombkę bożonarodzeniową z możliwością zawieszenia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-III oraz klas IV – VII Szkoły Podstawowej efektywnie i kreatywnie rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną, zmagając się w trzech kategoriach wiekowych. Do konkursu łącznie zgłoszono 647 prac wykonanych pod kierunkiem 184 nauczycieli z ponad 130 placówek z całej Polski. Największą popularnością cieszyły się bombki w kategorii uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej.

Jury w składzie:

Regina Galicka- nauczyciel zajęć artystycznych oraz języka polskiego

Katarzyna Basiura- nauczyciel języka polskiego

Marek Kijanka- nauczyciel zajęć artystycznych, plastycznych oraz muzycznych

wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, oraz wyróżniło kilkadziesiąt prac, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność, pracochłonność oraz estetykę wykonanej pracy. Wyniki konkursu:

 
DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

MIEJSCE I:Żurek Piotr- SP w Leńczach- przedszkole w Podolanach

MIEJSCE II: Izabela Zagulska- SP w Trzcianie oraz Franciszek Stachoń- SP w Zachełmnej

MIEJSCE III:Kacper Kardaś- SP w Przeworsku

WYRÓŻNIENIA: Jakub Soprych- Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP- Niepubliczne Przedszkole w Pilźnie, Maja Palonek- SP w Marszowicach, Michał Czopkiewicz, Błażej Kukuła, Kacper Dudek, Kinga Sidzina, Szymon Szczyrbak, Igor Turek- SP w Leńczach- przedszkole w Podolanach, Antoni Kosek- SP w Rabie Wyżnej, Faustyna Drobna- SP w Osielcu.

 
UCZNIOWIE KLAS I- III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

MIEJSCE I:   Stanisław Krysztanowski- SP w Przeworsku

MIEJSCE II: Wojciech Słoński- SP w Osielcu

MIEJSCE III: Karkula Filip- SP w Spytkowicach oraz Michał Natanek- SP w Osielecu

WYRÓŻNIENIA: Weronika Ładyga- SP w Marszowicach, Jagoda Kulas- SP w Przeworsku, Mateusz Kostka- SP w Toporzysku, Ireneusz Syrek- SP w Naprawie, Luisa Perdomo- Załuska- SP w Toruniu, Lili Smyrska- SP w Stalowej Woli, Zofia Głowacka- SP w Częstochowie, Jakub Halinowski- SP w Płoskie, Dawid Szczurek- SP w Osielcu, Bartłomiej Lenart- SP w Spytkowicach, Oliwia Marszałek- SP w Naprawie, Maksymilian Ziobro- SP w Spytkowicach, Aleksandra Kłaput- ZS-P w Młoszowej, Maja Hawer- SP w Przeworsku, Antoni Kaluta- SP w Łosicach, Dawid Główczak- SP w Spytkowicach, Marta Wojdyło- SP w Przeworsku, Franciszek Kozak- SP w Przeworsku, Sara Główczak- SP w Spytkowicach.

 
UCZNIOWIE KLAS IV- VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

MIEJSCE I: Natalia Słońska- SP w Osielcu

MIEJSCE II: Aleksandra Semeniuk- ZSO w Biała Podlaska

MIEJSCE III: Wiktoria Czapiewska- SP w Niedamowie oraz Oskar Pisula- SP w Trzcianie

WYRÓŻNIENIA: Wiktor Poniatowski- SP w Błaszkach, Bartłomiej Pelc- SP w Wólce Hyżneńskiej, Julia Bębenek- SP w Pcimiu, Oliwia Budzyń- SP w Naprawie, Jan Woryna- SP w Przeworsku, Kinga Budzyń- SP w Naprawie, Kinga Dolatowska- SP w Błaszkach, Zofia Kurek- SP w Rabie Wyżnej, Patrycja Kwiecień- SP w Poddębicach, Weronika Komza- SP w Trzcianie.

 

     Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, a w szczególności dzieciom za ogrom chęci, zaangażowanie, pomysłowość i serce włożone w przygotowanie prac konkursowych. Wszystkie zgłoszone bombki bożonarodzeniowe zostały wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w holu szkoły, gdzie czuć już magię zbliżających się świąt. Zapraszamy do obejrzenia świątecznej galerii.       

 

     Nagrody dla zwycięzców, dyplomy dla wyróżnionych uczniów oraz podziękowania dla zainteresowanych nauczycieli zostaną do końca stycznia przesłane pod adres wskazanej placówki oświatowej. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt drogą mailową na wskazany w regulaminie adres.

     Z tego miejsca pragniemy również złożyć najserdeczniejsze świąteczne życzenia: spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia spędzonym w serdecznym, rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

 

Organizatorzy konkursu

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232292
DzisiajDzisiaj15
W tym miesiącuW tym miesiącu675
WszystkieWszystkie232292

Projekty, programy i akcje