Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

TECHNOLOGIE Z KLASĄ

Klasa I w bieżącym roku szkolnym  bierze udział w programie Technologie z klasą organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci  . Jesienią rozpoczęliśmy podróż po świecie nowych technologii.

 

Podczas zajęć ,,Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”? uczniowie, na podstawie historii o Pocztówkowej Krainie sprawdzili, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z umieszczaniem w Internecie swoich zdjęć czy informacji o sobie i innych.

Powstał  kodeks zasad bezpiecznego publikowania w sieci. Dzieci dowiedziały się też, jak się zachować, kiedy niepożądany materiał mimo wszystko trafi do Internetu.

Obecnie roboty i zautomatyzowane maszyny występują niemal w każdej sferze naszego życia. Są wykorzystywane do prac na wysokościach lub pod wodą, w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, ale również w Kosmosie, szpitalach, nauce.  Zajęcia ,,Do czego człowiek wykorzystuje roboty”?  dotyczyły tej tematyki. Podczas zajęć uczniowie pracowali w zespołach, przetestowali ręczny sposób składania samochodów, a następnie podczas symulacji pracy na linii produkcyjnej, sprawdzali w jaki sposób automatyzacja produkcji polepsza jej wydajność. Typowaliśmy cechy człowieka i robota i rozmawialiśmy o sytuacjach , w których robot może zastąpić człowieka.

 

Przed nami wiosenna część programu. Rozpoczynamy zajęciami ,,Jak porozumiewają się roboty”? 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232412
DzisiajDzisiaj62
W tym miesiącuW tym miesiącu795
WszystkieWszystkie232412

Projekty, programy i akcje