Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SZEŚCIOLATKI W ZGODZIE Z NATURĄ.

Realizacja programu ,, Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Realizację programu rozpoczęliśmy od wręczenia książeczek edukacyjnych wszystkim uczestnikom, co było wspaniałą zachętą i pomocą w realizacji zagadnień programu.

Podczas realizacji zajęć przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. 

 

Zrealizowano następujące tematy:

1. „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”- podczas realizacji dzieci zostały zapoznane z tematyką dbania o naszą planetę, jak powinny się zachowywać, aby jak najdłużej służyła ona ludziom. W ramach zajęć zapoznano dzieci ze zwierzętami, które znajdują się pod ochroną oraz poznały ich zwyczaje. Poznały  budowę i zasady właściwego dbania o rośliny. Zrealizowano również zagadnienie oszczędzania wody. Przedstawiono dzieciom problematykę, dlaczego należy oszczędzać wodę, dlaczego jest ona niezbędna do życia na Ziemi i jakie są jej zasoby na naszej planecie. 

2. ,, Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada” – dzieci w trakcie realizacji drugiego tematu, poznały ciekawe wyliczanki ruchowe, wykonywały ćwiczenia zgodnie z treścią wiersza oraz pogłębiły swoją wiedzę nt. różnych dyscyplin sportowych i sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego.

3. ,, Dzień Marchewki” – celem kolejnych zajęć było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole, a także kształtowanie sprawności manualnej oraz spostrzegawczości. W tym dniu przeprowadzone zostały zajęcia otwarte z udziałem rodziców w trakcie których dzieci wspólnie z mamami wykonały smaczne musy marchewkowe. Celem tych zajęć było poznanie podstawowych informacji o warzywach i owocach, ich rodzajach i występowaniu oraz kształtowanie właściwych postaw żywieniowych. Tematyka uwrażliwiła również dzieci na konieczność codziennego spożywania warzyw i owoców.

4. ,, Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy” - dzieci poznały pojęcie recyklingu, uczyły się rozpoznawać materiał z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. Dowiedziały się również, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich. W trakcie zajęć dzieci wykonały zabawki z  plastikowych butelek – były to rakiety ( .. a resztę dnia spędziliśmy w kosmosie…).

 

Teraz możemy powiedzieć ,że jesteśmy prawdziwymi Przyjaciółmi Natury .

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232848
DzisiajDzisiaj35
W tym miesiącuW tym miesiącu1231
WszystkieWszystkie232848

Projekty, programy i akcje