Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA DO KRAKOWA

     5 czerwca klasy I i II pod opieką swoich wychowawców uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Po dotarciu na miejsce pierwszą atrakcją było zwiedzanie Smoczej Jamy. Wszyscy uczniowie byli podekscytowani tą wyprawą.

Zwiedzanie Smoczej Jamy rozpoczęliśmy z terenu wzgórza wawelskiego. Opodal baszty Złodziejskiej w ceglanej wieżyczce znajduje się wejście do jaskini. Krętymi schodkami schodziliśmy coraz niżej, niżej. Pokonaliśmy 125 stopni i oto znaleźliśmy się w mieszkaniu smoka. Pooglądaliśmy wszystkie dostępne zakamarki. Smoka nie spotkaliśmy. Z jaskini wyszliśmy na wiślane bulwary i stanęliśmy przed rzeźbą Smoka Wawelskiego, który jest jedną z turystycznych atrakcji. Oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

     Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki odwiedzili  Ogród Zoologiczny w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznali ich wygląd i tryb życia. Bardzo podobały się im żyrafy, słonie, zebry, lwy, które zgodnie spacerowały sobie po wybiegu. Uczniowie zobaczyli stado pingwinów i bawiące się foki. Podziwiali także rodzinę małp.  Zwiedzanie zoo zakończyliśmy o godzinie 13.00. Byliśmy bardzo zmęczeni i głodni, dlatego postanowiliśmy wstąpić do restauracji McDonald’s, aby zregenerować swoje siły. Te fantastyczne chwile spędzone w Krakowie pozostaną na długo w naszej pamięci.

 

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje