Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

 W ramach IX edycji programu edukacyjnego „Trzymaj formę” uczniowie klas II gimnazjum samodzielnie zaprojektowali i przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia.

    Drugoklasiści pracowali w grupach 4- i 5-osobowych. Każda grupa była odpowiedzialna za opracowanie jednego z zagadnień dotyczących promocji zdrowego stylu życia. Trudność w wykonaniu zadania polegała również na tym, że uczniowie przygotowali hasła i opisali plakaty w języku angielskim. Projekt miał zatem charakter interdyscyplinarny. Rozwijał nie tylko kreatywność uczniów, ale także umiejętności językowe, aby w jak najciekawszy sposób zachęcić innych do prawidłowego odżywiania, różnych form aktywności fizycznej i dbania o higienę osobistą.

  Jak co roku, udział w programie profilaktycznym „Trzymaj formę” ma na celu pogłębienie wiedzy i zwiększenie świadomości uczniów nt. zdrowia, zbilansowanej diety, codziennej higieny oraz znaczenia aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka, bo jak mówi przysłowie: w zdrowym ciele zdrowy duch!

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

153902
DzisiajDzisiaj25
W tym miesiącuW tym miesiącu2919
WszystkieWszystkie153902

Projekty, programy i akcje