Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF!

20 listopada każdego roku przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji O Prawach Dziecka. Ten dzień jest uznany jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka a od 4 lat również jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. #GoBlue to tegoroczne hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF  - akcji polegającej na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF).

 Z tej okazji dnia 20.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły postanowili okazać symboliczne wsparcie dla tej ważnej akcji i przyszli  ubrani na niebiesko – tym samym solidaryzując się z setkami tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF  #GoBlue. Sala rekreacyjna naszej szkoły została ubrana niebieskimi balonami a najmłodsi uczniowie zaczynając od klasy „0” do klas IV-tych mieli okazję obejrzeć prezentację przypominającą o prawach dziecka oraz wspólnie podczas przerw potańczyć do przebojów Majki Jeżowskiej.

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232415
DzisiajDzisiaj65
W tym miesiącuW tym miesiącu798
WszystkieWszystkie232415

Projekty, programy i akcje