Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

„ JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI”

     Dnia 17 października o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia kl. I”. W tej doniosłej chwili uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klasy II i III.  

    Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że po akcie ślubowania pierwszoklasiści zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Toporzysku. Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny,  w którym musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Każdy uczeń klasy pierwszej przedstawił się krótkim rymowanym wierszykiem. Najważniejszym momentem tego wydarzenia było ślubowanie. W obecności sztandaru szkoły kandydaci na uczniów przyrzekali, że będą się dobrze uczyć i zachowywać oraz przyniosą chlubę rodzicom, ojczyźnie i szkole. Po ślubowaniu każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor „wielkim piórem”.

     Uczniowie otrzymali również od rodziców pamiątkowe  dyplomy, długopisy i zakładki do książek. Po tylu wrażeniach w klasie czekała na nich miła niespodzianka. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Było miło i serdecznie. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i dumni, że zostali włączeni do społeczności szkolnej.

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje