Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE

 

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Na zasłanym szafirowym suknem stole czekają  jeszcze ciepłe świadectwa, nagrody i podziękowania. I co? Odbierzecie je pospiesznie, w maseczkach. Nikomu nie uściśniemy ręki, nie pogratulujemy, nie podziękujemy  za pracę. Nie zadzwoni dzwonek. Nie pożegnamy, tak jak chcielibyśmy klasy ósmej. Nikt nie przewidział takiego scenariusza. Nagle stanęliśmy w obliczu choroby. Lekcje zostały przerwane, nauka przeniosła się do domów, najpierw na dwa tygodnie, potem na dwa tygodnie... znów na dwa tygodnie...  Trzy ostatnie miesiące zdalnego nauczania były  sprawdzianem dla uczniów, nauczycieli a także dla rodziców. Od pamiętnej daty 12 marca już nic nie było takie jak zawsze.  Wszyscy zostaliśmy poddani próbie. Wy  drodzy uczniowie musieliście przestawić się na inny tor nauki, nauczyciele również ale i rodzice zostali włączeni w ten proces. Wszyscy uczyliśmy się nawzajem, stojąc w obliczu rożnych problemów.    

                                                                                                                                                                                   

Dziś w sposób szczególny zwracam się do absolwentów.  Moment pożegnania to trudna chwila, ale także wspaniała, bo oto rozpoczyna się coś nowego.  Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości.   Wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte, odkrywane i rozwijane w tej szkole, będą teraz procentowały. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy. Idźcie więc śmiało z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem w życie, pokonując nadchodzące próby losu i zawsze z powodzeniem zagłębiajcie się w wielką księgę nauki. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek. Życzymy, by to, co od jutra stanie się treścią Waszego  życia, było jak najlepsze, byście  nie zawiedli się na ludziach, żebyście się  spotykali ze sprawiedliwością i serdecznością innych. Cieszcie się darem życia i piszcie jego ciąg dalszy. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”.             

Wszystkim uczniom gratuluję wyników w nauce, bo przecież wiemy, że każdy z was ma rożne możliwości – jednym nauka przychodzi łatwiej, innym trudniej. Wzorem poprzednich lat wyróżniamy uczniów, którzy otrzymali świadectwo z paskiem. Byli to:

 

L.p

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Średnia ocen

1

Hopciaś Jaromir

IV

5,36

2

Dawiec Kamila

IV

5,09

3

Łazarz Joanna

IV

5,00

4

Kusz Oliwia

IV

4,91

5

Maciążka Sebastian

IV

4,91

6

Rączka Daniel

IV

4,82

7

Siepak Jakub

Va

5,17

8

Moskalik Patryk

Va

4,92

9

Kowalczyk Adam

Vb

5,25

10

Zubrzycka Oliwia

Vb

5,25

11

Jaskółka Sebastian

Vb

5,17

12

Zborowski Oskar

Vb

4,92

13

Koza Wiktoria

Vb

4,92

14

Kot Kinga

Vb

4,75

15

Rączka Kinga

VIa

5,42

16

Dawiec Krzysztof

VIa

5,33

17

Maciążka Eliza

VIa

5,33

18

Kozak Kacper

VIa

5,08

19

Koza Maksymilian

VIb

5,58

20

Bachul Magdalena

VIb

5,25

21

Koza Grzegorz

VIb

5,08

22

Wierzba Małgorzata

VIb

5,08

23

Koper Zuzanna

VIb

5,0

24

Knapczyk Oliwier

VIb

4,92

25

Pyrtek Oliwia

VIb

4,75

26

Rączka Kinga

VIb

4,75

27

Ryś Martyna

VIb

4,75

28

Zubrzycka Oksana

VII

4,93

29

Obrzut Oliwia

VII

4,86

30

Bednarczyk Jakub

VII

4,79

31

Dawiec Katarzyna

VIII

5,28

32

Ryś Anna

VIII

5,11

33

Nutta Zuzanna

VIII

5,11

34

Kowalcze Karolina

VIII

4,78

 

Pragnę również podziękować moim koleżankom i kolegom nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły. Nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że  dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. Praca nauczyciela w dobie słabnącego autorytetu tego zawodu nie jest łatwym zadaniem, dlatego tym bardziej wszystkim Państwu dziękuję.                              

            Wszystkim rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję za trud wychowawczy, który wkładacie każdego dnia w wychowanie swoich pociech oraz za to, że zawsze możemy na Państwa liczyć.

Udane, szczęśliwe wakacje to wakacje bezpieczne, dlatego bądźcie przezorni, rozsądni, nie obawiajcie się używać słowa „nie” w sytuacjach namawiania was do czynów złych, niebezpiecznych. Zachowajcie ostrożność nad wodą, w górach, w miejscach natężonego ruchu. Zawsze gdy czujecie zagrożenie zwracajcie się o pomoc do osób, które darzycie zaufaniem lub do instytucji, które dobrze znacie: policja, straż pożarna, pogotowie. Liczę na waszą wiedzę i umiejętności. Wróćcie z wakacji zdrowi i szczęśliwi w nowym roku szkolnym.

                                                                                                       Dyrektor SP w Toporzysku

Eugenia Knapczyk

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje