Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SZKOLNA AKCJA EDUKACYJNA „MOC PREZENTÓW UNICEF”

W przedostatnim tygodniu mijającego roku szkolnego przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły krótką akcję edukacyjną zaproponowaną przez UNICEF. Tym razem dotyczyła ona sytuacji dzieci w Gwatemali, która oprócz tego, że jak cały świat zmaga się z walką z COVID 19 to jeszcze w listopadzie 2020 r. została dotkliwie dotknięta przez huragany Eta i Iota.

 Akcja edukacyjna połączona była z zbiórką charytatywną funduszy na zakup wskazanego przez uczniów „prezentu humanitarnego” dla poszkodowanych dzieci i ich najbliższych. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz okazali ogrom empatii i chęć pomocy i udało się nam zebrać 412 zł. Kwota ta została przeznaczona na zakup trzech „prezentów humanitarnych”: zestawu higienicznego dla 5-osobowej rodziny (zestaw zawiera: wiadro, tabletki uzdatniające wodę, proszek do prania, szczoteczki i pastę do zębów, mydło, szampon i środki higieny osobistej), apteczki pierwszej pomocy zawierającej zestaw podstawowych leków i sprzętu służącego do udzielania pierwszej pomocy oraz wyprawkę do szkoły - 2 plecaki, 20 zeszytów i 100 ołówków.  Taki prezent może zmienić życie dziecka! Wielkie podziękowania dla was wszystkich!

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

233135
DzisiajDzisiaj71
W tym miesiącuW tym miesiącu1518
WszystkieWszystkie233135

Projekty, programy i akcje