Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła uczestniczy w Projekcie Edukacyjna Sieć Antysmogowa w ramach projektu w naszej szkole został zainstalowany czujnik jakości powietrza. Dane zbierane przez czujnik umożliwiają na bieżąco obserwować jakość powietrza.

 

Mierzone są w trybie ciągłym następujące parametry:

• stężenie pyłu PM2.5 na zewnątrz szkoły

• stężenie pyłu PM10 na zewnątrz szkoły

• temperatura powietrza na zewnątrz szkoły

• ciśnienie atmosferyczne na zewnątrz szkoły

• wilgotność powietrza na zewnątrz szkoły

Następnie zmierzone wielkości uśredniane są w okresach pomiarowych i raz na 5 minut wysyłane          do centralnego serwera gdzie wyliczane są odpowiednie dane wynikowe i prezentowane na stronie www.esa.nask.pl.

 

Podstawową prezentowaną daną jest średnia krocząca z ostatnich 60 minut pomiaru zmieniająca się co 5 minut. Dane prezentowane są na portalu projektu oraz na ekranie informacyjnym w szkole.

Powietrze, którym oddychamy, ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Człowiek poprzez swoją działalność gospodarczą zanieczyszcza atmosferę różnymi substancjami, które mogą być przyczyną wielu groźnych chorób, głównie układu oddechowego. W naszym regionie dotyczy to głównie zanieczyszczeń pochodzących z ogrzewania gospodarstw domowych. Dlatego ważne jest śledzenie jakości powietrza w najbliższej okolicy i dostosowanie swojej aktywności do jego stanu.

Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych informacji dotyczących interpretacji wskazań czujnika.

 

Zachęcamy do monitorowania stanu jakości powietrza i życzymy jak najlepszych wskaźników.

Wszystkie informacje dotyczące projektu znajdują się pod linkiem: https://youtu.be/ndgFKVh3ht0

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232895
DzisiajDzisiaj13
W tym miesiącuW tym miesiącu1278
WszystkieWszystkie232895

Projekty, programy i akcje