Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 9 i 10 czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. W czwartek został zorganizowany Festiwal Piosenki Językowej podczas którego uczniowie zaprezentowali piosenki w języku ukraińskim, języku angielskim i języku niemieckim.

 Wszyscy bawili się świetnie, a nasi laureaci czyli Wiktoria Ciapała, Oliwia Zubrzycka oraz Magdalena Skupień otrzymały muzyczne statuetki, nagrody oraz gromkie brawa za piękne wykonanie wybranych utworów muzycznych. Dodatkowo nasi laureaci XII Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemiecko- i Anglojęzycznej w Jordanowie (Krzysztof Dawiec, Kinga Rączka, Emilia Peliwo oraz Dominika Kostka) wyrecytowali wiersze w języku niemieckim i języku angielskim na forum szkoły.

Na sali rekreacyjnej, w kąciku językowym zaprezentowano wyniki działań innowacyjnych „Bawimy się językiem angielskim” - gry językowe oraz „Razem możemy wiele” - kreatywne słowniki polsko-niemiecko-ukraińskie. Wystawa gier i słowników cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy umilali sobie przerwy grając w gry edukacyjne i oglądając słowniki.

W piątek uczniowie mogli skosztować pyszne danie rodem z Wielkiej Brytanii czyli FISH’N”CHIPS, serwowane przez nasze zdolne panie kucharki!!Dziękujemy za pyszny obiadek;).

Wszystkim uczestnikom Dni Języków Obcych serdecznie dziękujemy!!!

                                                      Organizatorzy: A.Pochopień, K.Maruszewska, M.Karkula

 

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

229714
DzisiajDzisiaj28
W tym miesiącuW tym miesiącu176
WszystkieWszystkie229714

Projekty, programy i akcje