Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA KLASY III DO BIELSKA-BIAŁEJ

Dnia 19 października 2015r. o godz. 6.30 uczniowie klasy III wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Bielska- Białej i Ustronia. Organizatorem wycieczki była pani mgr Iwona Giza. Po dotarciu na miejsce grupa udała się do Studia Filmów Rysunkowych. W jednej z sal Studia uczniowie zostali zapoznani z historią filmu rysunkowego, z jego powstawaniem. Zwiedzanie studia wzbudziło ogromną ciekawość i prowokowało do zadawania wielu pytań. Pokazano nam różne urządzenia i rekwizyty, dzięki którym uzyskiwano dawniej różne dźwięki ( szum wiatru, skrzypienie drzwi). Następnie zwiedzaliśmy pracownię animacji i malarni, pokój zdjęć i salę do nagrań dźwięku. Ostatnim miejscem pobytu w Studio było uczestniczenie w projekcji filmów rysunkowych. Mimo różnicy wieku oglądających filmy reakcje były takie same – głośne śmiechy, radość, zadowolenie. Po projekcji uczniowie dokonali zakupu drobnych pamiątek.. Na koniec pani przewodnik pochwaliła całą grupę za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Wszyscy uczestnicy wycieczki dostali pamiątkowe zakładki – bilety.

 

 

Drugim punktem wycieczki był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Pobyt w tym miejscu to coś więcej niż zwykły park, bo stwarza odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. My też mogliśmy podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę. Każdego zachwyciła silna postawa żubrów, jeleni szlachetnych, łagodność saren i sympatyczna natura danieli. Każdy z nas chciał zbliżyć się  i dotknąć danieli czy muflonów.

 

 

Podążając ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi dotarliśmy do największej atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych i sowiarni. Oglądaliśmy z bliska drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy! Z zapartym tchem o godzinie 14.00 obserwowaliśmy loty skrzydlatych drapieżców prosto z rękawicy sokolnika, nad naszymi głowami i powrót na zawołanie opiekuna. Loty tych pięknych ptaków dostarczyły wszystkim  niezapomnianych wrażeń. 

 

 

Byliśmy także w Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej. To swoiste muzeum, w którym przy dźwiękach odgłosów lasu zapoznać się można z licznymi eksponatami oraz trofeami łowieckimi. Zobaczyliśmy w nim  ekspozycje zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Potem przeszliśmy Aleją bajkową – to 11 ruchomych ekspozycji znanych bajek, takich jak: Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek czy Kot w Butach. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka. Do domu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka. Do domu wróciliśmy z głową pełną wrażeń i plecakiem pełnym pamiątek. I na tym wrażeń i plecakiem pełnym pamiątek. I na tym zakończyliśmy przygodę z górami…

 

 

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232853
DzisiajDzisiaj40
W tym miesiącuW tym miesiącu1236
WszystkieWszystkie232853

Projekty, programy i akcje