Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

CZWORONOŻNI GOŚCIE W SZKOLE

 Uczniowie klas młodszych hodują różne zwierzęta w domu. Wiedzą jak dobrze opiekować się zwierzętami. Swoich ulubieńców przynieśli do szkoły uczniowie klasy IIb i III.

 

Moje zwierzątko to mała wiewiórka o imieniu Zgredek- opowiada Waneska z klasy II b. Jest szara, ma długi ogon z kitka na końcu. Lubi jeść  słonecznik i różne inne ziarna. Skacze po całej klatce, czasami wyciągam wiewiórkę z klatki i bawię się z nią.

Gosia opowiada o śwince morskiej Piki , którą w wrześniu dostała od taty. Świnka mieszka w klatce, do szkoły została przyniesiona  w specjalnym koszyczku. Gdy Gosia drapie ją po plecach- świnka piszczy. Zwierzątko lubi jeść jabłka.

Królik Dominiki ma na imię Śnieżka. Ma białe, puszyste futerko. Lubi jeść trawę, sałatę, kapustę, marchew oraz jabłka. Dziewczynka  często  się bawić w wyścigi  z swoim zwierzątkiem. Dominika lubi swojego królika a on ją.

Oto Tedi. Tedi to króliczek o biało- rudej sierści, którego właścicielką jest Madzia. W jadłospisie Tediego jest siano, marchew, karma oraz sałata. Gdy Magda wypuści go z klatki to szybko biega i wysoko skacze. Króliczek bardzo lubi, kiedy dziewczynka go przytula. 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232417
DzisiajDzisiaj67
W tym miesiącuW tym miesiącu800
WszystkieWszystkie232417

Projekty, programy i akcje