Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

REALIZACJA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

W tym roku szkolnym dzieci z oddziału przedszkolnego brały aktywny udział w programie „Czyste powietrze wokół nas”. Program ukierunkowany był na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.

 Poszczególne zajęcia były skoncentrowane na pobudzaniu różnych form aktywności dziecka poprzez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe, konstrukcyjne. Na zajęciach dzieci wykonywały rysunki i plakaty, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne przy muzyce, celem których było było uświadomienie że oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób niepalących i palących, projektowały własne znaczki na temat „nie pal przy mnie”.

Dzieci zostały również zapoznane ze słowami i melodia piosenki pt. „Piosenka o Dinku”, która bardzo chętnie śpiewały. Została przeprowadzona również pogadanka na temat szkodliwości palenia papierosów, oraz wystawa plakatów, która przyciągnęła uwagę pracowników oraz wszystkich uczniów naszej szkoły.

 

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232412
DzisiajDzisiaj62
W tym miesiącuW tym miesiącu795
WszystkieWszystkie232412

Projekty, programy i akcje