Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

...BO JAK SIĘ MAŁY JAŚ NIE NAUCZY TO DUŻY JAN UMIAŁ NIE BĘDZIE...

W przedszkolu dbamy, by dzieci nabierały zdrowych nawyków. Uczymy się, aby po każdej wizycie w toalecie myć rączki. Pamiętamy o tym także przed posiłkiem i po zabawie. Uczymy się, jak prawidłowo myć zęby oraz dlaczego należy to robić. Gimnastykujemy się, dotleniamy nasze organizmy podczas spacerów, a także kształtujemy odporność poprzez codzienne zabawy na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ CO ZDROWE

Każdy dzień w przedszkolu jest okazją do tego, aby wpajać dzieciom zdrowe nawyki. Bo jak wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie... Dlatego też zdrowe przekąski, trening czystości przed posiłkami i po skorzystaniu z toalety, codzienne spacery mimo chłodnej jesiennej pogody, itp. nie są nam obce!

Czytaj więcej...

ZDROWE ODŻYWIANIE NA VIII PIKNIKU RODZINNYM

Wiemy jak bardzo ważne jest zdrowe odżywianie, o którym dzieci i młodzież często zapominają, zajadając się słodyczami, chipsami i innymi niezdrowymi przekąskami. Dnia 31 maja 2015r. odbył się 8 Piknik Rodzinny. W czasie tej szkolnej imprezy Spółdzielnia Uczniowska postanowiła zrealizować swój plan i przeprowadziła promocję zdrowego odżywiania.

Czytaj więcej...

SAŁATKI  OWOCOWE SMACZNE I ZDROWE

22.04.2015r. – uczniowie klasy I a w ramach realizacji programu ,,Szkoła promująca zdrowie" przygotowali smaczne sałatki owocowe. Uczniowie pracowali w zespołach 4- osobowych pod czujnym okiem wychowawcy oraz z pomocą rodziców. Taka forma zajęć, przyniosła dzieciom dużo radości i satysfakcji. Wszyscy pracowali bardzo aktywnie, a efektem tej pracy były kolorowe, smaczne a co najważniejsze bardzo zdrowe sałatki. 

Czytaj więcej...

JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE

29.04.2015r. – w ramach realizacji programu ,,Szkoła promująca zdrowie’’ zostały przeprowadzone z uczniami kl. I a zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania związane z właściwym zachowaniem się w pobliżu jezdni.

Czytaj więcej...

SPOSOBY NA DOBRE SAMOPOCZUCIE

Każdy z nas dąży do dobrego samopoczucia. Gdy jesteśmy pełni energii, potrafimy dobrze funkcjonować w codziennym życiu, jesteśmy z niego bardziej zadowoleni i łatwiej jest nam stawiać czoło przeciwnościom losu. Jak w takim razie w prosty sposób poprawić swoje samopoczucie? Na to pytanie uczniowie klasy VIa i VIb odpowiedzieli w formie plakatów.

Czytaj więcej...

ZDROWA KANAPKA W KLASACH SZÓSTYCH

W piątek 17 kwietnia 2015 roku uczniowie klas szóstych w ramach realizacji programu zajęć technicznych i „Szkoły Promującej Zdrowie” z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywali smaczne i kolorowe kanapki .

Czytaj więcej...

ZDROWO I WESOŁO

Dnia 9.04.2015 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia, który co roku przypada na 7. kwietnia. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas IV-VI wraz z rodzicami oraz uczniowie gimnazjum.

Czytaj więcej...

GMINNY TURNIEJ BRD

10 marca 2015 roku w Zespole Szkół w Toporzysku odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięło w nim udział 5 drużyn które reprezentowało Szkoły Podstawowe Gminy Jordanów i 5 drużyn – Gimnazja.

Czytaj więcej...

WF ZIMĄ

Lekcje wychowania fizycznego w zimie odbywają się nie tylko na sali gimnastycznej.  Jeśli tylko można to wychodzimy na dwór. Ruch na świeżym powietrzu dostarcza bowiem odpowiedniej dawki tlenu, hartuje organizm, poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie, pracę serca i mózgu.

Czytaj więcej...

ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE

 
 W dniach 02.02. i 04. 02 2015 odbyły się w naszej szkole rozgrywki międzyklasowe dziewcząt ze szkoły podstawowej i gimnazjum w piłkę ręczną. Celem tych rozgrywek było popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, zachęcenie uczniów do udziału w różnych formach zajęć pozalekcyjnych,uświadomienie wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Poprzez uczestnictwo w zawodach uczniowie uczą się stosowania zasady "fair play" współpracy w grupie, odpowiedzialności, wzmacniają poczucie własnej wartości.

Czytaj więcej...

DRUGIE ŚNIADANIE NA 5 Z PLUSEM

Zdrowie i dobre samopoczucie uczniów oraz nauczycieli jest jednym z warunków skutecznej realizacji zadań szkoły. Dobremu samopoczuciu, dyspozycji do nauki i pracy oraz dobrym relacjom międzyludzkim w szkole sprzyja zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

PIRAMIDY POKARMOWE

Uczniowie klas szóstych, wiedzą jak ważne jest przygotowanie urozmaiconych posiłków, dlatego  przygotowali  piramidy pokarmowe, na których mogli pokazać  jak często należy jeść produkty z różnych grup pokarmowych.

Czytaj więcej...

ZDROWE I PEŁNE WITAMIN CHŁODNIKI

Dziewczyny z klas II A i II B gimnazjum, wiedzą jak bardzo ważna jest dieta bogata w witaminy i sole mineralne,  dlatego postanowiły na lekcji  zajęć technicznych, przygotować bardzo zdrowe i pełne witamin chłodniki

Czytaj więcej...

21 LISTOPADA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

,,Każdy się cieszy, że dzień taki wypada

mam myśli 21 listopada.

Dzień, w którym każdy powie ,,Proszę” i ,,Przepraszam”’

A drugi odpowie: ,,Ja tobie wybaczam”.

Dzień jest ten szczęśliwy, każdy wam to powie.

Powiedzcie komplement paniom drodzy panowie

Radujmy się zatem, że taki dzień mamy,

ale o innych dniach też pamiętamy.”

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

233131
DzisiajDzisiaj67
W tym miesiącuW tym miesiącu1514
WszystkieWszystkie233131

Projekty, programy i akcje