Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYNIKI CAŁOROCZNEGO KONKURSU CZYSTOŚCI SAL LEKCYJNYCH

Jak co rok w naszej szkole przeprowadzono całoroczny konkurs czystości sal lekcyjnych w którym bramo pod uwagę  w szczególności: czystość tablicy, czystość wody, czystość gąbki, czystość podłogi oraz ład i porządek w klasie. Uczestnicy konkursu  - klasy IV- VIII zostali powiadomieni o regulaminie i zasadach konkursu na początku roku szkolnego.

Czytaj więcej...

„PAPIEROSOM MÓWIĘ NIE”.

W maju 2022r. został przeprowadzony konkurs profilaktyczny pt.  „Papierosom mówię NIE”. Uczniowie klas IV-VIII SP w Toporzysku i Łętowni wykonali piękne i wymowne prace plastyczne, które następnie zostały zaprezentowane szerszej publiczności na tablicach koła PCK w obydwóch szkołach.

Czytaj więcej...

TRZYMAJ FORMĘ!

 W ramach projektu edukacyjnego Trzymaj Formę uczniowie klas IV-VIII wykonali piękne plakaty informacyjno-plastyczne  i udzielili czytelnikom wskazówek jak żyć zdrowo i być w dobrej formie. Dziękujemy wszystkim uczniom za ciekawe hasła i wierszyki prozdrowotne!

Czytaj więcej...

WYNIKI KONKURSU CZYSTOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1.Klasa VII –  76 punktów

2.Klasa Va – 61 punktów.

3.Klasa IVb, III gim. – 58 punktów.

4. Klasa IVa- 57 punktów.

5.Klasa Vb - 56 punktów

6.Klasa VIII– 54 punkty.

7.Klasa VI– 48 punktów.

GRATULUJEMY!!!

SZKOLNE GAZETKI TEMATYCZNE PCK

Działalność PCK obejmuje całą społeczność szkolną, gdyż opiera się na zasadzie dobrowolności, humanitaryzmu i aktywności oraz spontanicznym udziale młodzieży w życiu szkoły na rzecz danej społeczności lokalnej. Skupia uczniach, którzy swoim działaniem chcieliby pomagać innym, promować idee humanitaryzmu, oświaty zdrowotnej, zasad bezpieczeństwa oraz bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj więcej...

„TRZYMAJ FORMĘ”

Zakończyliśmy program edukacyjny „Trzymaj Formę”, podczas którego uczniowie szkoły podstawowej wraz z opiekunami szkolnego Koła PCK  zrealizowali następujące działania:

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS CZYSTOŚCI KLAS

W Zespole Szkół w Toporzysku został przeprowadzony całoroczny konkurs czystości sal lekcyjnych, a w szczególności: czystość tablicy, czystość wody, czystość gąbki, czystość podłogi oraz ład i porządek w klasie. Uczestnicy konkursu  - klasy IV- VI Szkoła Podstawowa oraz I – III Gimnazjum – zostali powiadomieni o regulaminie i zasadach konkursu na początku roku szkolnego 2016/2017. Wyniki konkursu (wrzesień-czerwiec) przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

NO PROMIL-NO PROBLEM

W ramach akcji No promil - No problem w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku   przeprowadzono kampanię informacyjną na X Rodzinnym Pikniku.

Czytaj więcej...

PYSZNE SAŁATKI OWOCOWE

      Uczniowie klasy szóstej w ramach zajęć technicznych przygotowywali sałatki owocowe. Każda grupa przygotowała inną sałatkę. Wszystkie były przepyszne. Sałatki  przygotowane ze świeżych owoców są pyszną propozycją na przekąskę.

Czytaj więcej...

JADŁOSPIS DLA 13-LATKA

     Uczniowie klasy szóstej ramach lekcji zajęć technicznych przygotowali zdrowe jadłospisy dla swoich rówieśników. Taki jadłospis musi zawierać  odpowiednią ilość kilokalorii czyli od 1800-2000kcal dla dziewczynki a dla chłopca od 2000-2200kcal. Oprócz warunków kalorycznych takie jadłospisy musiały zawierać również odpowiednią ilość wartości odżywczych oraz musiały zgadzać się z piramidą żywieniową.

Czytaj więcej...

ŚRÓDROCZNE WYNIKI KONKURSU CZYSTOŚCI

„Dbając o otoczenie budujemy dla siebie lepsze życie” 

Od września 2016 roku do stycznia 2017 roku w naszej szkole dwa razy w miesiącu sprawdzano czystość sal lekcyjnych, a w szczególności: czystość tablicy, czystość wody, czystość gąbki, czystość podłogi oraz ład i porządek w klasie. Oto wyniki pierwszego etapu konkursu:

Czytaj więcej...

KONKURS PROZDROWOTNY "SZANUJ ZDROWIE"

Opiekunowie koła PCK zorganizowali Szkolny Konkurs Prozdrowotny p.t. „Szanuj Zdrowie”, w którym  wzięły udział wszystkie klasy szkoły podstawowej. Zadaniem uczniów było wymyślenie najciekawszego hasła-rymowanki oraz odpowiednie zilustrowanie tego hasła. Klasy wykonały przepiękne prace plastyczne i wymyśliły ciekawe rymowanki, dlatego też wyłonienie laureata było trudnym zadaniem dla jury.. Po długiej naradzie jury zdecydowało, iż zwycięzcą konkursu zostanie klasa IIa – gratulujemy!!! 

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

   W związku z obchodzonym w każdy trzeci czwartek listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia, który w tym roku przypadł 19. listopada, szkolne koło PCK przygotowało gazetkę informacyjną dotyczącą zagrożeń płynących z palenia tytoniu.

Czytaj więcej...

„NIECH POŻYWIENIE BĘDZIE LEKARSTWEM, A LEKARSTWO POŻYWIENIEM"

       (Hipokrates)  

          Dnia 28. stycznia 2015 roku o godz. 17.00 w budynku Zespołu Szkół w Toporzysku odbyło się spotkanie otwarte zorganizowane przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej w ramach Programu PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do terenów demograficzno-epidemiologicznych, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246445
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu281
WszystkieWszystkie246445

Projekty, programy i akcje