Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

14 LISTOPADA - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów  w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia. Powietrze wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza. Jego czystość jest bardzo ważna. Polska należy do krajów, których powietrze jest najbrudniejsze.

Czytaj więcej...

PROJEKT „CZYSTA MAŁOPOLSKA”

Nasza szkoła bierze udział w VII edycji projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W ramach tego projektu zorganizowaliśmy Konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkoły podstawowej „Zdrowo żyj!”.

Czytaj więcej...

STOP SMOG

Rozpoczął się sezon grzewczy a razem z nim wzrost ilości niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W KRAKOWIE

Uczniowie klasy czwartej i piątej biorący udział w zajęciach kółka przyrodniczego wyjechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Krakowie.

    Ogród Botaniczny UJ zachwycił ich różnorodnością roślin klimatu śródziemnomorskiego, jak również naszego środowiska. Zwiedziliśmy arboretum z wiekowym okazem Dęba Jagiellońskiego mającego ok 300 lat i mierzącym w obwodzie ponad 6 metrów oraz innym drzewostanem złożonym między innymi z orzechów szarych, buków, klonów, miłorzębu japońskiego. Szklarnie oraz palmiarnia to bogactwo różnorodnych palm, roślin ciepłych klimatów, roślin wodnych, różnorodnych kaktusów, paproci, roślin owadożernych. Zobaczyliśmy żywe okazy np.: kwiat Lotosu, bambusy, rosiczkę, dzbaneczniki oraz liczne storczyki.

Czytaj więcej...

MIŁOŚNICY ZWIERZĄT W KLASIE CZWARTEJ

     Uczniowie klasy czwartej mieli okazję zaprezentować swoich zwierzęcych pupili. Podczas zajęć przyrody  opowiadali o swoich ulubieńcach, informowali na czym polega opieka nad nimi oraz udzielali odpowiedzi na liczne pytania kolegów dotyczące swoich milusińskich, tego co jedzą, jak się można z nimi bawić i jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem zwierzęcia.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA TERENOWE W BABIOGÓRSKIM PN

     Szkolne koło przyrodnicze uczestniczyło w zajęciach terenowych w Babiogórskim Parku Narodowym Najpierw zwiedzili wystawę, gdzie zapoznali się z przyrodą, walorami turystycznymi oraz dziedzictwem kulturowym regionu Babiej Góry. Największą atrakcją było rozpoznawanie głosów ptaków i ssaków typowych dla Babiogórskiego Parku Narodowego. Najciekawsze jednak okazały się zajęcia w na ścieżce dydaktycznej dotyczące Ekosystemu lasu. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą.  Po wstępie teoretycznym dotyczącym struktury lasu, uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy i każda z grup uzupełniała  kartę pracy.

Czytaj więcej...

SZKOLNY DZIEŃ DLA KLIMATU

     7 grudnia zorganizowaliśmy Szkolny Dzień dla Klimatu, ponieważ zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie są już faktem. Kilka tygodni wcześniej ogłosiliśmy w naszej szkole konkurs na plakat, który miał pokazać różne źródła zmian klimatu. Uczniowie wykonali kilkadziesiąt bardzo ciekawych plakatów, najlepsze z nich zostały wywieszone w naszej szkolnej galerii, aby wszyscy mogli je dokładnie obejrzeć. Przygotowaliśmy również ulotki pt. ,,Zadbaj o klimat w swoim domu i szkole”, dotyczące najważniejszych przyczyn zmian klimatu i rozdaliśmy je wszystkim uczniom naszej szkoły, aby wiedzieli  jak  oni sami mogą zadbać o klimat poprzez swoje codzienne działania. W przygotowania do tego dnia włączyli się uczniowie klasy VIB.

Czytaj więcej...

CELEM DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA LOP JEST:

  • łączenie szkoły w powszechną edukację dotyczącą zasad i korzyści wynikających z segregacji odpadów i ich przetwarzania oraz rozpowszechniania proekologicznych nawyków i zachowań,
  • zdobycie i poszerzenie wiedzy przez uczniów z zakresu edukacji ekologicznej,
  • poznanie ekologicznego życia w szkole, we własnym domu, w środowisku,
  • poszerzenie świadomości ekologicznej społeczności lokalnej, a szczególnie dotyczącej segregacji odpadów komunalnych i ich recyklingu,
  • zapoznanie się ze skutkami niewłaściwego gospodarowania człowieka na Ziemi,
  • podjęcie różnych działań na rzecz ochrony środowiska we własnym otoczeniu.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246455
DzisiajDzisiaj24
W tym miesiącuW tym miesiącu291
WszystkieWszystkie246455

Projekty, programy i akcje