Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

XVIII SPOTKANIE EUROPEJSKIE W NAPRAWIE I MAKOWIE PODHALAŃSKIM

     W miesiącu maju 2019 r. odbyły się dwa Spotkania Europejskie – w Naprawie i Makowie Podhalańskim. Spotkanie w Naprawie przebiegało pod hasłem „Majowe święta Polaków” i miało formę teleturnieju związanego z naszą ojczyzną. Natomiast w Makowie Podhalańskim świętowaliśmy „15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej” – była obszerna prezentacja na ten temat, krzyżówka do rozwiązania, plakat do przygotowania, kalambury słowne, a na koniec symulacja wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej...

XVIII SPOTKANIA EUROPEJSKIE – JORDANÓW 2018

Dnia 26 września 2018 r. rozpoczęliśmy kolejny sezon Spotkań Europejskich. Gościliśmy w szkole w Jordanowie, gdzie wzięliśmy udział w Międzyszkolnym Forum Klimatycznym zorganizowanym w ramach projektu „Aktywna edukacja ekologiczna w mieście Jordanów”.

Czytaj więcej...

MAJOWE XVII SPOTKANIE EUROPEJSKIE 2018

     Jak co roku, tym razem 16 maja zaprzyjaźnione Kluby Europejskie naszego powiatu spotkały się w Makowie Podhalańskim celem realizacji kolejnego etapu międzyszkolnego projektu.  Na spotkanie został  zaproszony starosta suski Pan Józef Bałos, który omówił sytuację powiatu suskiego, największe poczynione dotychczas inwestycje oraz plany na przyszłość związane z najpilniejszymi zadaniami do wykonania.

Czytaj więcej...

XVII SPOTKANIE EUROPEJSKIE W TOPORZYSKU 2018 POD HASŁEM „KOCHAM CIĘ POLSKO”

Jak co roku w naszej szkole odbył się jeden z pięciu etapów naszych cyklicznych Spotkań Europejskich.  Tym razem spotkaliśmy się 7 lutego w gronie czterech drużyn: z Jordanowa, Makowa Podhalańskiego, Łętowni i naszej z Toporzyska, niestety zabrakło drużyny z Naprawy, która z powodu złych warunków pogodowych do nas nie dotarła. Jako gospodarze zaproponowaliśmy rywalizację drużynową w ramach teleturnieju „Kocham cię Polsko”.

Czytaj więcej...

XVII SPOTKANIE EUROPEJSKIE

22 listopada odbyło się XVII Jordanowskie Spotkanie Europejskie pt: ,,Pokochaj Małopolskę". Wspólnie z członkami Klubu Europejskiego z Jordanowa, Łętowni, Naprawy i Makowa Podhalańskiego mieliśmy okazję spotkania się z radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego, Panem Markiem Haberem, który jest także dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Czytaj więcej...

XVI SPOTKANIA EUROPEJSKIE – TOPORZYSKO 2016

     12 grudnia br. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się spotkania klubów europejskich naszego powiatu.  Tym razem postanowiliśmy powrócić do tematyki europejskiej i spotkanie przebiegało pod hasłem „Z Unią Europejską za pan brat”.

Czytaj więcej...

XVI SPOTKANIE EUROPEJSKIE - JORDANÓW 2016

Dnia 16 września 2016 r. rozpoczęliśmy kolejny sezon Spotkań Europejskich, tym razem już XVI – tych. Gościliśmy w gimnazjum w Jordanowie, gdzie wzięliśmy udział w konferencji naukowej  pt .”Co każdy z nas może zrobić dla ochrony naszej wody?”

Czytaj więcej...

XIV SPOTKANIA EUROPEJSKIE- PODSUMOWANIE ZA ROK SZKOLNY 2014/2015

 W roku szkolnym 2014/2015 Kółko Europejskie z naszego gimnazjum tradycyjnie już brało aktywny udział w XIV Spotkaniach Europejskich. Spotkania te, to realizacja wybranego zagadnienia przez pięć gimnazjów z naszego powiatu, które po kolei przygotowują w swojej szkole spotkanie tematyczne. Jest to najczęściej prezentacja tematu przygotowana przez gospodarza spotkania, wokół którego następnie przeprowadzane są różne konkursy drużynowe wzbogacone o konkurencje sportowe, zabawy integracyjne i poczęstunek.

Czytaj więcej...

 XIV SPOTKANIE EUROPEJSKIE

20 listopada 2014 r. nasze gimnazjum był gospodarzem  kolejnych Spotkań Europejskich. Jak co roku gościliśmy młodzież z Klubów Europejskich z gimnazjum z Makowa Podhalańskiego, Naprawy, Łętowni, Jordanowa i nasza reprezentację. Tematem przewodnim spotkania był „Turniej Samorządowy”, na który składały się prezentacja multimedialna, drużynowy quiz wiedzy o samorządzie zwłaszcza gminnym, konkurs wiedzy o swojej gminie, praca plastyczna dotycząca zadań samorządu gminnego oraz list do radnego. Wymienione konkurencje były przeplatane konkursami sportowymi oraz przerwą na skromny poczęstunek. Jak zwykle wszyscy dobrze się bawili. 

Czytaj więcej...

„EUROPA DA SIĘ LUBIĆ”

Dnia 15 maja 2014r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Europejski przygotowany przez Kółko Europejskie. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Reprezentanci poszczególnych klas zmierzyli się z sobą w czterech rundach zadaniowych, dopingowani przez swoich klasowych kolegów. Zadania turniejowe dotyczyły ogólnej znajomości Unii Europejskiej i Europy.

Czytaj więcej...

XIII SPOTKANIE EUROPEJSKIE – „JESTEM STĄD, CZYLI SKĄD?”

 Tradycyjnie jak co roku, dnia 12 XII 2013 roku odbył się I etap XIII – tych Spotkań Europejskich. Tym razem główny temat naszych spotkań brzmi:  „Jestem stąd, czyli skąd?” – w naszym przypadku „z Toporzyska”. Zaproszeni gimnazjaliści z Makowa Podhalańskiego, Naprawy, Łętowni oraz Jordanowa dowiedzieli się co nieco o naszej wiosce Toporzysku.

Czytaj więcej...

XII SPOTKANIE EUROPEJSKIE–PODSUMOWANIE ZA ROK SZKOLNY 2012/2013

     Kolejny rok szkolny zbliża się ku końcowi, więc krótko podsumujmy nasze XII Spotkania Europejskie. W tym roku realizowaliśmy projekt „Czysta Europa w naszych rękach” . Spotkania rozpoczęły się od I etapu zorganizowanego w naszej szkole, który został już opisany, poprzez cztery następne, które kolejno miały miejsce w Gimnazjum w Jordanowie, Łętowni, Naprawie i Makowie Podhalańskim. Każdy etap dotyczył innego zagadnienia ze świata ekologii. Kolejno były to: „Problem konsumpcjonizmu i etyczna moda”, „Dzień Wody”, „Czy wiesz co jesz?” oraz „Skutki globalnego ocieplenia”. Organizatorzy spotkań za każdym razem mieli do zaoferowania ciekawe prezentacje, pokazy, różne zadania dla drużyn , w których trzeba było wykazać się wiedzą, kreatywnością i pomysłowością. Były również zabawy integracyjne, co jest szczególnie ulubionym punktem klubowiczów. Na uwagę zasługuje spotkanie w Naprawie, gdyż odbyło się ono w międzynarodowym składzie, a mianowicie wraz z drużyną z Jordanowa przyjechali na nie również ich goście z Turcji.

Czytaj więcej...

XII SPOTKANIE EUROPEJSKIE

     Dnia 30 listopada 2012 r. rozpoczęliśmy kolejny sezon naszych Spotkań Europejskich, tym razem już XII – tych. Motywem przewodnim w bieżącym roku szkolnym będzie projekt pt. „Czysta Europa w naszych rękach”. Temat więc ekologiczny i jak najbardziej aktualny. Pierwszy etap projektu odbył się w naszej szkole i poświęcony był zagadnieniom dotyczącym odpadów komunalnych ich segregacjii przetwarzania. Zaproszeni gimnazjaliści z Makowa Podhalańskiego, Jordanowa, Łętowni i Naprawy wysłuchali prelekcji na w/w tematy, obejrzeli przygotowane krótkie filmy oraz brali udział w przygotowanych konkurencjach.  Największą  atrakcją była możliwość wykonywania z tzw.  papierowej wikliny ozdób według własnego pomysłu. Wszyscy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą  i dobrze się bawili .

Czytaj więcej...

XI SPOTKANIE EUROPEJSKIE

     Niewiarygodne, ale minęło już 5 lat od kiedy kolejni już uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w corocznych Spotkaniach Europejskich zaprzyjaźnionych Klubów Europejskich naszego powiatu. 1 marca bieżącego roku odbyło się kolejne spotkanie w naszej szkole. Tym razem wspólnie z reprezentantami Klubów z Jordanowa, Łętowni, Makowa Podhalańskiego i Naprawy realizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „Od integracji do prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – DZIEŃ CYPRYJSKI”. Temat poważny, bo dotyczący prezydencji ale i pogodny, ciepły – bo dotyczący Wyspy Słońca: Cypru. W zaprezentowanym  projekcie nasze Kółko Europejskie przygotowało informacje nt. roli prezydencji, wyspy Cypr, konkurencje miedzy zespołowe (test, krzyżówkę, zagadki, prace plastyczne) oraz poczęstunek. Młodzież jak zwykle nie zawiodła i spotkanie było bardzo udane.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246445
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu281
WszystkieWszystkie246445

Projekty, programy i akcje