Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

ŚWIĄTECZNY CZAS W GRUPIE MYSZKI

Przedświąteczny czas to czas pełen kolorów! Za oknami biały puch a w naszej sali kolorowe choinki, bombki, lampiony, łańcuchy i szopki. Przygotowując się do świąt poznawaliśmy tradycyjne zwyczaje, piekliśmy ciasteczka i uczyliśmy się kolęd.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Tańce, zabawy z wróżbami i mnóstwo śmiechu! Tak Przedszkolaki spędziły Andrzejkowy dzień! Dziękujemy koleżankom ze starszych klas za zorganizowanie zabaw tanecznych w tym dniu (przy okazji bardzo dziękujemy za aktywne przerwy, na które z niecierpliwością czekamy). Spójrzcie, jak bawiliśmy sie tego dnia!

Czytaj więcej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały Oddział Przedszkolny w Toporzysku. W dniu 25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA (DLA) PRZEDSZKOLAKA

Każde dziecko od urodzenia potrzebuje objaśniania otaczającego świata. Bardzo pomocne okazuje się wówczas korzystanie z dobrej literatury dziecięcej, która pokazuje rzeczywistość i przekazuje wzorce zachowania, prowokuje rozmowę i pomaga poznać zasady, jakie panują w najbliższym otoczeniu.

Czytaj więcej...

PAŹDZIERNIKOWE ZABAWY W GRUPIE "MYSZKI"

I oto minął kolejny miesiąc naszej wspólnej przedszkolnej przygody! Październik to miesiąc, który pokazał nam co znaczy "złota polska jesień"! Z jej darów wyczarowaliśmy wiele wspaniałych prac, rozwijając swoją kreatywność oraz sprawność rączek!

Czytaj więcej...

„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

Nie trzeba nikogo o tym przekonywać, że bezpieczeństwo dzieci to temat najważniejszy z ważnych. W ostatnim czasie na zajęciach przedszkolaki uczyły się jak bezpiecznie należy poruszać się po drogach jako piesi, ale także jako pasażerowie samochodów („Foteliki ważna sprawa- od zapięcia pasów zaczyna się każda wyprawa!”). 

Czytaj więcej...

ŚLADAMI JESIENI

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Nasz Oddział Przedszkolny wybrał się na jesienny spacer do lasu pod hasłem: „Śladami Jesieni”.

Czytaj więcej...

POZNAJEMY SIĘ!

Od września w naszym oddziale przedszkolnym mamy wielu nowych Przedszkolaków. Nasze pierwsze wspólne tygodnie upływają nam głównie na integracji, poznawaniu się, poznawaniu norm i zasad współżycia i współdziałania. Nie zapominamy o wyjątkowych i nietypowych świętach, takich jak Dzień Kropki czy Dzień Przedszkolaka.

Czytaj więcej...

PROEKOLOGICZNY MANIFEST 5-LATKÓW

Jak co roku, nasze przedszkolaki uczyły siebie i innych jak należy dbać o środowisko. Nasz tegoroczny „Manifest” dostępny jest na szkolnym facebooku. Zapraszamy do obejrzenia go i wybrania chociaż kilku haseł w celu zastosowania ich w swoim codziennym życiu. Bądźmy Eko! Razem zadbajmy o przyszłość naszej planety!

Czytaj więcej...

MARCOWE HARCE U 5-LATKÓW

Przedszkolaki nie mogły doczekać się wiosny! Cały marzec pielęgnowaliśmy swój wiosenny kącik przyrodniczy, a w nim: hodowlę fasoli, szczypiorku,  krokusy, żonkile, rzeżucha, hiacynty, zboże, prymulki i bratki! Oj, pięknie wyglądało to nasze wiosenne okno! Potem dołączyły do nich kolorowe pisanki, zajączki wielkanocne oraz inne nasze prace.

Czytaj więcej...

HALO, PANIE POLICJANCIE!

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w  zajęciach prowadzonych przez Pana Dzielnicowego. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa (zarówno w ruchu drogowym jak i podczas zabaw na śniegu, jazdy na rowerze, wyjazdów z rodzicami, itp.).

Czytaj więcej...

MAGICZNY GRUDZIEŃ U SZEŚCIOLATKÓW

Grudzień , to niezwykły i pracowity miesiąc. Wspólnymi siłami wykonaliśmy wiele prac, braliśmy udział w akcjach charytatywnych oraz zajęciach warsztatowych, wykonaliśmy wiele ozdób świątecznych, poznaliśmy piękne kolędy i pastorałki, uczestniczyliśmy w wigilii klasowej, dzieliliśmy się opłatkiem….. no i najważniejsze nie zapomniał o nas MIKOŁAJ, który przyniósł nam wspaniałe prezenty …. DZIĘKUJEMY;

Czytaj więcej...

MI-KO-ŁAJ!

 Święty Mikołaj- niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych gości w roku, zwłaszcza przez dzieci. W tym roku odwiedzał on nasze pięciolatki w asyście dwóch Aniołów. Chodził od domu do domu, z każdym zamienił kilka ciepłych słów i wręczył wymarzone prezenty. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

„BARBÓRKA”

W ramach zajęć dotyczących orientacji zawodowej oraz poznawania zwyczajów wybranych regionów naszego kraju w piątek czwartego grudnia urządziliśmy w grupie 5-latków przedszkolną „Barbórkę”.  Rozmawialiśmy na czym polega praca górnika, pokazywaliśmy na mapie Polski Śląsk oraz wykonaliśmy tradycyjne górnicze czapki.

Czytaj więcej...

Polecane strony

MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

214556
DzisiajDzisiaj13
W tym miesiącuW tym miesiącu2167
WszystkieWszystkie214556

Projekty, programy i akcje