Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

W ramach projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – realizując moduł: ,,Bezpieczni z małym Misiem”, dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, w trakcie których przedszkolaki poznały: zasady właściwego poruszania się w pobliżu jezdni; bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych; bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu, bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj więcej...

MAGICZNY GRUDZIEŃ U PREZEDSZKOLAKÓW

Ten miesiąc, przyniósł nam wiele niespodzianek: najpierw odwiedził nas Św. MIKOŁAJ, który wszystkim wręczył wspaniałe prezenty; następnie braliśmy udział w warsztatach świątecznych i samodzielnie dekorowaliśmy pierniki przygotowane przez p. G. Rączkę; prezentowaliśmy też swoje umiejętności muzyczne na szkolnym przeglądzie kolęd po którym odbyła się nasza klasowa wigilia . W miłej atmosferze  dzieląc się opłatkiem , złożyliśmy sobie świąteczne życzenia na zakończenie, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Gratulujemy naszym klasowym artystom ( Jadzi i Dawidowi), którzy ujawnili swoje talenty – przygrywając na klawiszach.

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "SENSORYCZNY ALFABET- KREATYWNE POZNAWANIE LITER"

Po pierwsze, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i serce włożone w każdą z nadesłanych do nas prac. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego, dlatego wyłonienie zwycięzców nie było wcale łatwym zadaniem. W sumie wpłynęło do nas aż 106 prac z całej Polski!!! Warto dodać, że niektóre przedstawiały jedną literkę, inne kilka, a były też takie, które prezentowały cały alfabet!

Czytaj więcej...

PLUSZOWY MIŚ DOBRY NA WSZYSTKO!

25.listopada w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia  wzięliśmy udział w Międzynarodowym Spotkaniu Czytelniczym On-line z Robertem Halikiem (Bruno i Szary Miś) w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

Czytaj więcej...

MAŁY MIŚ I PRAWA DZIECKA!

W ramach międzynarodowych obchodów Dnia Praw Dziecka oraz 30-tej rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka przedszkolaki przez cały tydzień zgłębiały ten temat. Wykonaliśmy kolorowy pociąg prezentujący zapisy Konwencji oraz wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Mam prawo”.

Czytaj więcej...

DZIEŃ KREDKI

22.listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. Przedszkolaki potrafią z pomocą jednej kredki wyczarować cuda. Tym bardziej tego dnia! Przenieśliśmy się do magicznego świata dziecięcej wyobraźni i z pomocą „kredkowych rakiet” wyruszyliśmy w niezwykłą podróż… Czemu nie..?

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z MISIEM TYMOTEUSZEM

5.listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wyjeździe do rabczańskiego teatru Rabcio na spektakl pt. „Miś Tymoteusz”. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza w życiu podróż autokarem!

Czytaj więcej...

URODZINOWY PAŹDZIERNIK W GRUPIE 5-LATKÓW

W grupie przedszkolnej jest jak w rodzinie! Jesteśmy sobie bliscy, wiele nas łączy, czasem zdarzają się nieporozumienia, ale uczymy się szybko je rozwiązywać..  Dzielimy się swoimi radościami i wspólnie celebrujemy urodziny członków naszej grupy. Każde dziecko ma szansę poczuć się gwiazdą dnia.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM

Bezpieczeństwo to podstawa! Wrzesień w przedszkolu to przede wszystkim tematy związane właśnie z tą tematyką. Uczymy się zasad korzystania z placu zabaw, bezpiecznej zabawy w sali, chodzenia w parach, bezpiecznego korzystania z przyborów, itp.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE I KREATYWNE PRZEDSZKOLAKI

16.09.2019r.  –  w trakcie wycieczki i ćwiczeń praktycznych, poznaliśmy zasady bezpiecznego, poruszania się w pobliżu jezdni. W tym dniu obchodziliśmy  też, Międzynarodowy Dzień Kropki – z tej okazji wykonaliśmy pomysłowe i barwne, prace plastyczne.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ

      W dniu 7 lutego 2019r. w grupie 5 i 6 – latków, odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci z tej okazji przygotowały dla swoich gości, montaż słowno – muzyczny, pokaz tańców oraz zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. 

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

100124
DzisiajDzisiaj258
W tym miesiącuW tym miesiącu6202
WszystkieWszystkie100124

Projekty, programy i akcje