Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

HALO, PANIE POLICJANCIE!

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w  zajęciach prowadzonych przez Pana Dzielnicowego. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa (zarówno w ruchu drogowym jak i podczas zabaw na śniegu, jazdy na rowerze, wyjazdów z rodzicami, itp.).

Czytaj więcej...

MAGICZNY GRUDZIEŃ U SZEŚCIOLATKÓW

Grudzień , to niezwykły i pracowity miesiąc. Wspólnymi siłami wykonaliśmy wiele prac, braliśmy udział w akcjach charytatywnych oraz zajęciach warsztatowych, wykonaliśmy wiele ozdób świątecznych, poznaliśmy piękne kolędy i pastorałki, uczestniczyliśmy w wigilii klasowej, dzieliliśmy się opłatkiem….. no i najważniejsze nie zapomniał o nas MIKOŁAJ, który przyniósł nam wspaniałe prezenty …. DZIĘKUJEMY;

Czytaj więcej...

MI-KO-ŁAJ!

 Święty Mikołaj- niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych gości w roku, zwłaszcza przez dzieci. W tym roku odwiedzał on nasze pięciolatki w asyście dwóch Aniołów. Chodził od domu do domu, z każdym zamienił kilka ciepłych słów i wręczył wymarzone prezenty. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

„BARBÓRKA”

W ramach zajęć dotyczących orientacji zawodowej oraz poznawania zwyczajów wybranych regionów naszego kraju w piątek czwartego grudnia urządziliśmy w grupie 5-latków przedszkolną „Barbórkę”.  Rozmawialiśmy na czym polega praca górnika, pokazywaliśmy na mapie Polski Śląsk oraz wykonaliśmy tradycyjne górnicze czapki.

Czytaj więcej...

PIOSENKA DLA MIKOŁAJA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - 3 i 4 latki przygotowały piosenkę dla Mikołaja. Mamy nadzieję, że Św. Mikołajowi się spodoba i wszystkie grzeczne dzieci z Toporzyska otrzymają od Niego prezenty.

Czytaj więcej...

AKTYWNE SZEŚCIOLATKI

Kolejne pracowite  miesiące za nami  - braliśmy udział w maratonie przedszkolaków, poznaliśmy zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznych zabaw, wykonaliśmy dużo ciekawych prac plastycznych, świętowaliśmy dzień kredki,  Dzień Pluszowego Misia, poznaliśmy swoje prawa i obowiązki z okazji Światowego Dnia Praw Dziecka , braliśmy udział w ciekawych zajęciach czytelniczych prowadzonych przez p. bibliotekarkę z GOK w Toporzysku. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej...

ŁAŃCUCH DOBRA

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Łańcuch dobra". Akcja polega na zrobieniu papierowego łańcucha na choinkę oraz zamieszczeniu pod postem na szkolnym Facebooku zdjęcia, podając długość łańcucha. Chcemy pobić rekord na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Zapraszamy do zabawy :-)!

Czytaj więcej...

PRACOWITY WRZESIEŃ U SZEŚCIOLATKÓW

Czas szybko upływa i już pierwszy miesiąc w zerówce za nami. Jednak my czasu nie marnujemy. Już się dużo nauczyliśmy, poznaliśmy pierwsze literki i  cyferki,  potrafimy zaśpiewać wesołe  piosenki, wykonaliśmy też wiele ciekawych  prac.

Czytaj więcej...

PROEKOLOGICZNY MANIFEST 5-LATKÓW (ONLINE)

Z uwagi na obecną sytuację nie mogliśmy zorganizować w tym roku proekologicznego marszu wokół naszej szkoły. Uczymy się zdalnie, ograniczamy spotkania towarzyskie… słowem- wszystko stanęło na głowie! Jednak temat ekologii jest nadal tak samo ważny. A z uwagi na tegoroczną suszę, może nawet ważniejszy niż wcześniej. 

Czytaj więcej...

,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS’’

W dniach 17. 02. – 22.02.2020r – dzieci  z Oddziału Przedszkolnego , brały udział w realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej ,, Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu  przeprowadzono  następujące zajęcia  : ,, Wycieczka”, ,, Co i dlaczego dymi?”, Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, ,, Co się dzieje gdy ludzie palą papierosy?”, ,,Jak unikać dymu papierosowego?’’.

Czytaj więcej...

WARSZTATY MUZYCZNE U PRZEDSZKOLAKÓW

Dzięki uprzejmości pana Janusza Gałki, kapelmistrza prowadzącego miejscową orkiestrę, udało się nam zorganizować wspaniałe warsztaty muzyczne dla naszych przedszkolaków.  Odrobina teorii i mnóstwo praktyki!

Czytaj więcej...

PLAY WITH LITTLE TEDDY BEAR

 Razem z naszym przedszkolnym Misiem Albertem realizujemy kreatywność i umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. To nasze pierwsze kroki na ścieżce edukacji językowej, ale sporo już umiemy!

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Pani Renata Gałka, która prowadzi naszą szkolną bibliotekę, zaprosiła przedszkolaki na zajęcia. Oprócz zapoznania się z księgozbiorami i wybrania dla siebie  książki do wypożyczenia, dzieci uczestniczyły w pacynkowym quizie dotyczącym bajek i baśni.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

176520
DzisiajDzisiaj46
W tym miesiącuW tym miesiącu689
WszystkieWszystkie176520

Projekty, programy i akcje