Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SZEŚCIOLATKI W NOWYM ROKU

Już od początku Nowego Roku, zabraliśmy się do solidnej pracy. Przeprowadziliśmy ciekawe doświadczenia, wykonaliśmy zaproszenia i upominki dla Babć i Dziadków. Braliśmy także udział w spotkaniu z podróżnikiem i w warsztatach artystycznych w trakcie, których wykonaliśmy filiżanki na słodką herbatkę dla naszych kochanych Babć.

Czytaj więcej...

MALI POMOCNICY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dzielenie się z innymi jest ważne. Pamięć o innych również. Wspieranie starszych i samotnych też. Te ważne aspekty poruszyliśmy podczas zajęć otwartych dla rodziców w grupie 5latków, podczas których przygotowaliśmy słodkie upominki dla mieszkańców DPS Łętownia.

Czytaj więcej...

PRACOWITE SZEŚCIOLATKI

Grudzień to bardzo pracowity miesiąc w naszej grupie, uczymy się i bawimy a także wykonujemy wiele dodatkowych prac tj. przygotowanie kartek świątecznych na akcje charytatywne, udział w warsztatach ,, Malowania bombki”, przygotowanie prac plastycznych na wizytę Świętego Mikołaja i wielu dekoracji świątecznych. Aktywnie spędzamy czas na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - SZEŚCIOLATKI

Na ten wspaniały dzień sześciolatki czekały z wielką niecierpliwością. Przed przybyciem wspaniałego gościa, dzieci zrobiły porządki w sali, przygotowały prezent dla MIKOŁAJA oraz piosenkę. Samo spotkanie było bardzo emocjonujące dało dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i radości z otrzymanych prezentów. Udało się nawet zatańczyć z Mikołajem. Ach – co to był za taniec!

Czytaj więcej...

TWÓRCZE ZABAWY Z MATEMATYKĄ

     Mówi się, że matematyka jest królową nauk. Przedszkolaki dopiero zaczynają się z nią zaprzyjaźniać. Bawimy się nią! Jednym ze sposobów zabawy z matematyką pochwaliliśmy się na forum ogólnopolskim, za co zostaliśmy wyróżnieni miejscem na podium:)

Czytaj więcej...

MY TEŻ POMAGAMY

     Kształtowanie odpowiednich postaw to ważny element wychowania przedszkolnego. Bezinteresowna pomoc to coś co rozwija w nas to co najcenniejsze: szczerość i dobroć. 5-latki włączyły się ostatnio w jedną z akcji charytatywnych organizowanych na terenie naszej szkoły. Chociaż nie oczekiwaliśmy niczego w zamian miło było otrzymać odezwę zwrotną ze zwykłym DZIĘKUJĘ.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z KAPELMISTRZEM

     14.listopada w Przedszkolu odwiedził nas pan Janusz Gałka, kapelmistrz orkiestry z Toporzyska. Mieliśmy okazję nie tylko posłuchać ale i zagrać na instrumentach takich jak puzon, saksofon czy werbel. Ojjj, było głośno:)

Czytaj więcej...

AKADEMIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

Piękna jest nasza Ziemia, przejżysty nad nią błękit,

Piękna jest nasza mowa i pieśni i piosenki.

Piękne jest nasze przedszkole i piękna zieleń boiska, strumień jest piękny

I łąka i zboża fala złocista.

Piękna jest nasza Wisła, od gór dalekich do morza,

Piękne są nasze dęby, topole , sosny i brzoza.

Piękny jest Orzeł Biały, piękna biel i czerwień, piękna

Jest nasza Ziemia- kochać będziemy Cię wiernie.

Czytaj więcej...

W KRAJU ORŁA BIAŁEGO

A oto nasze kolejne zajęcia w ramach Projektu POSZUKIWACZE PRZYGÓD. Przyglądaliśmy się naszym symbolom narodowym, mapie Polski, ilustracjom różnych polskich miast... Mamy piękną Ojczyznę i wspaniałych młodych i mądrych Polaków w naszym przedszkolu! Oby zasiane w nich ziarenko patriotyzmu wzrastało w nich dumnie przez całe ich życie. Gdziekolwiek ich los zaniesie.

Czytaj więcej...

W KRAINIE TOLERANCJI

W ostatnim czasie sporo rozmawialiśmy o naszych zmysłach. O tym jak wspaniale jest poznawać świat wielozmysłowo. Jednak wiemy, że nie wszystkie dzieci mają takie szczęście. Niepełnosprawność. Temat trudny, ale w przedszkolu mierzymy się też z takimi tematami.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232291
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu674
WszystkieWszystkie232291

Projekty, programy i akcje