Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

KTO CZYTA-NIE ZBŁĄDZI:)

Czytanie jest ważne! Co prawda 5-latki nie potrafią jeszcze czytać samodzielnie, ale obcowanie z książką to nasz codzienny rytuał.  Tutaj, z naszą ostatnią "lekturą" MASZA I NIEDŹWIEDŹ. Bajka, którą czyta się równie przyjemnie jak i ogląda w telewizji:)

Czytaj więcej...

ŚWIAT ZA KURTYNĄ, CZYLI WSPÓLNY WYJAZD DO TEATRU

19.pażdziernika dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z klasą pierwszą obejrzały wspólnie spektakl "Miś Tymoteusz" w Teatrze Lalek RABCIO. To nasz pierwszy wspólny wyjazd. Emocji było co nie miara! Taaaaki wielki autobus, prawdziwa scena teatralna, aktorzy... Z pewnością trzeba będzie to powtórzyć:)

Czytaj więcej...

JESIEŃ POD ZNAKIEM WITAMIN

5-latki dobrze wiedzą już jakimi przysmakami obdarowuje nas jesień. Wiedzą też co zdrowego możemy znaleźć jesienią w sadach i ogrodach. Temat POWAŻNY, aczkolwiek można go "ugryźć" z humorem! Tak było właśnie na naszych teatrzykowych zajęciach:)  

Czytaj więcej...

INTERAKTYWNY SPEKTAKL „O PCHLE, CO MANIER NIE MIAŁA”

     Ostatnio naszą szkołę odwiedzili aktorzy z teatru TAK ze swoim interaktywnym spektaklem z elementami języka angielskiego. Wszystkie dzieciaki mogły włączyć się do wspaniałej zabawy z Panią Pchłą- wspólny aerobik, podróż pociągiem, zgadywanki, itp. Bawiliśmy się wspaniale.

Dziękujemy.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO MAMY I TATY W GRUPIE 0a

     Przedszkolaki z grupy 0a przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie pt."Śpiąca Królewna". Dzieciaki pokazały, że drzemie w nich ogromny potencjał aktorski! Po występie był też czas na "garść wspomnień" z całego mijającego roku-wspólnie obejrzeliśmy prezentację zdjęć z niezwykłych przedszkolnych przygód naszych pięciolatków!

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ ZDROWIA

     W przedszkolu stale dbamy o wyrabianie zdrowych nawyków u dzieci, jednak w ostatnim tygodniu szczególnie skupiliśmy się na tym temacie. W ramach tzw. "tygodnia zdrowia"  wzięliśmy udział w II Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków, uczyliśmy się dokładnego szczotkowania zębów, poznawaliśmy zasady zdrowego żywienia, w oparciu o bajkę terapeutyczną  poruszyliśmy tez temat znaczenia snu w życiu dziecka. Ponadto przygotowywaliśmy zdrowe koktajle owocowo warzywne, poznając nowe smaki i przełamując bariery żywieniowe. Każdy z nas przekonał się, że np. szpinak wcale nie jest zły:)

Czytaj więcej...

WYCIECZKA:)

Ach, co to był za wyjazd! Moc artystycznych wrażeń podczas zwiedzania galerii sztuki w MOKiS, warsztaty artystyczne, podczas których sami staliśmy sie artystami malując na jedwabiu, oglądanie murali przy ulicy Kasprowicza, odpoczynek pod wieeeelim kominem starej cegielni i na koniec super szaleństwo w Sali Zabaw! Było SUPER!

Czytaj więcej...

POKAZ EKO- MODY W GRUPIE 0a

     Co można zrobić ze starej gazety? To pytanie towarzyszyło nam przez cały tydzień, podczas którego swoją uwagę skupiliśmy wokół ekologii. Pomysłów mieliśmy mnóstwo, ale najwięcej frajdy sprawiła nam zabawa w projektantów i modeli! Poniżej dowód na to, że przedszkolaki to naprawdę kreatywne dzieciaki:)

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "MOJE EMOCJE"

Konkurs fotograficzny "Moje emocje" przeprowadzono w naszej szkole na przełomie stycznia i lutego 2016r. Zadanie konkursowe obejmowało wykonanie zdjęcia  wyrażającego wybraną emocję. Dzieci musiały wcielić się w konkretną rolę, wykazać się zdolnościami aktorskimi i pokonać nieśmiałość.

Czytaj więcej...

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE "ŚWIAT WOKÓŁ NAS"

Dwie dziewczynki z grupy 0a otrzymały wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym ŚWIAT WOKÓŁ NAS! Pani napisała dla nich krótkie rymowanki, a one wykonały do  ich przepiękne rysunki, które zachwyciły Jury konkursu. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO

W tym roku nasze przedszkolaki podwójnie świętowały Andrzejki. Najpierw  razem z klasami I-III uczestniczyliśmy w tańcach w naszej szkole, a kilka dni później z tej okazji szaleliśmy w Sali Zabaw, wśród kulek! Były wróżby, lanie wosku i podkreślanie, że tego typu zwyczaje mają charakter zabawowy więc należy je traktować z przymrużeniem oka:) Ale główną atrakcją były zjeżdżalnie, baseny z kulkami i super zabawa z rówieśnikami. Na koniec obie grupy otrzymały balonowe ośmiornice, które razem z nami wróciły do przedszkola! A oto dowody na to, że zabawa była fantastyczna:

Czytaj więcej...

MUZYKUJEMY...

U naszych "zerówkowiczów" naprawdę dużo się dzieje! W ostatnim czasie eksperymentowaliśmy z  instrumentami muzycznymi. Poznawaliśmy instrumenty strunowe podczas koncertu, a także instrumenty dęte i perkusyjne podczas spotkania z panem Januszem Gałką-kapelmistrzem miejscowej orkiestry. Kto wie? Może właśnie w którymś z naszych podopiecznych zostało zasiane ziarenko, z którego w przyszłości wyrośnie pasja muzyczna?

Czytaj więcej...

MALI  ARTYŚCI...

Jesień jest wspaniałą okazją do zabawy kolorami. W przedszkolu dzieci mają okazję próbować różnych sposobów na tworzenie prac plastycznych. Na zdjęciach poniżej grupa 0a podczas tworzenia jesiennego drzewa-przy okazji dzieciaki uczyły się współpracy w grupie i współodpowiedzialności za dzieło, gdyż było to zadanie grupowe.

Czytaj więcej...

I PÓŁMARATON PRZEDSZKOLAKÓW- PODSUMOWANIE

W dniach 12-13 listopada w ramach promocji aktywnego stylu życia przedszkolaki z grupy 0a zorganizowały półmaraton. Głównym celem tego przedsięwzięcia, obok propagowania biegów jako sposobu na zachowanie zdrowia fizycznego i psychicznego, było zaangażowanie jak największej liczby osób w nasze działania. No i udało się.

Czytaj więcej...

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W ostatnim czasie odwiedzili nas starsi koledzy i koleżanki wraz z panią Renata Gałką z naszej szkolnej biblioteki. Przyszli do nas w przebraniach, z rekwizytami i swoimi ulubionymi książkami. Tego dnia to właśnie oni czytali nam wybrane przez siebie wiersze.  Kiedy Pan Hilary biegał po sali szukając swoich okularów śmiechu było co niemiara! Było nam bardzo miło i dziękujemy za tą wspaniałą niespodziankę!

Czytaj więcej...

UCZYMY SIĘ!

 

Dzieci w zerówce wcale nie próżnują!
Ciągle coś robią: czasem malują,
czasem coś lepią, coś majsterkują...

Czytaj więcej...

BEZPIECZNI NA DRODZE

Przyszła jesień. Szybciej zapada zmrok, dzień wydaje się być krótszy, a noc dłuższa. Ale przedszkolaki wcale nie śpią dłużej. Zdarza się, że po zajęciach w przedszkolu idą z rodzicami w odwiedziny do Babci, albo na zakupy. Przez cały październik niektóre z nich chodziły też na różaniec do kościoła, a kiedy nabożeństwo się kończyło na podwórku było juz całkiem ciemno!!!

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje