Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

POZNAJEMY SIĘ!

Od września w naszym oddziale przedszkolnym mamy wielu nowych Przedszkolaków. Nasze pierwsze wspólne tygodnie upływają nam głównie na integracji, poznawaniu się, poznawaniu norm i zasad współżycia i współdziałania. Nie zapominamy o wyjątkowych i nietypowych świętach, takich jak Dzień Kropki czy Dzień Przedszkolaka.

Czytaj więcej...

PROEKOLOGICZNY MANIFEST 5-LATKÓW

Jak co roku, nasze przedszkolaki uczyły siebie i innych jak należy dbać o środowisko. Nasz tegoroczny „Manifest” dostępny jest na szkolnym facebooku. Zapraszamy do obejrzenia go i wybrania chociaż kilku haseł w celu zastosowania ich w swoim codziennym życiu. Bądźmy Eko! Razem zadbajmy o przyszłość naszej planety!

Czytaj więcej...

MARCOWE HARCE U 5-LATKÓW

Przedszkolaki nie mogły doczekać się wiosny! Cały marzec pielęgnowaliśmy swój wiosenny kącik przyrodniczy, a w nim: hodowlę fasoli, szczypiorku,  krokusy, żonkile, rzeżucha, hiacynty, zboże, prymulki i bratki! Oj, pięknie wyglądało to nasze wiosenne okno! Potem dołączyły do nich kolorowe pisanki, zajączki wielkanocne oraz inne nasze prace.

Czytaj więcej...

HALO, PANIE POLICJANCIE!

W ostatnim czasie nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w  zajęciach prowadzonych przez Pana Dzielnicowego. Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa (zarówno w ruchu drogowym jak i podczas zabaw na śniegu, jazdy na rowerze, wyjazdów z rodzicami, itp.).

Czytaj więcej...

MAGICZNY GRUDZIEŃ U SZEŚCIOLATKÓW

Grudzień , to niezwykły i pracowity miesiąc. Wspólnymi siłami wykonaliśmy wiele prac, braliśmy udział w akcjach charytatywnych oraz zajęciach warsztatowych, wykonaliśmy wiele ozdób świątecznych, poznaliśmy piękne kolędy i pastorałki, uczestniczyliśmy w wigilii klasowej, dzieliliśmy się opłatkiem….. no i najważniejsze nie zapomniał o nas MIKOŁAJ, który przyniósł nam wspaniałe prezenty …. DZIĘKUJEMY;

Czytaj więcej...

MI-KO-ŁAJ!

 Święty Mikołaj- niewątpliwie jeden z najbardziej wyczekiwanych gości w roku, zwłaszcza przez dzieci. W tym roku odwiedzał on nasze pięciolatki w asyście dwóch Aniołów. Chodził od domu do domu, z każdym zamienił kilka ciepłych słów i wręczył wymarzone prezenty. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

„BARBÓRKA”

W ramach zajęć dotyczących orientacji zawodowej oraz poznawania zwyczajów wybranych regionów naszego kraju w piątek czwartego grudnia urządziliśmy w grupie 5-latków przedszkolną „Barbórkę”.  Rozmawialiśmy na czym polega praca górnika, pokazywaliśmy na mapie Polski Śląsk oraz wykonaliśmy tradycyjne górnicze czapki.

Czytaj więcej...

PIOSENKA DLA MIKOŁAJA

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - 3 i 4 latki przygotowały piosenkę dla Mikołaja. Mamy nadzieję, że Św. Mikołajowi się spodoba i wszystkie grzeczne dzieci z Toporzyska otrzymają od Niego prezenty.

Czytaj więcej...

AKTYWNE SZEŚCIOLATKI

Kolejne pracowite  miesiące za nami  - braliśmy udział w maratonie przedszkolaków, poznaliśmy zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznych zabaw, wykonaliśmy dużo ciekawych prac plastycznych, świętowaliśmy dzień kredki,  Dzień Pluszowego Misia, poznaliśmy swoje prawa i obowiązki z okazji Światowego Dnia Praw Dziecka , braliśmy udział w ciekawych zajęciach czytelniczych prowadzonych przez p. bibliotekarkę z GOK w Toporzysku. Zobaczcie sami!

Czytaj więcej...

ŁAŃCUCH DOBRA

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Łańcuch dobra". Akcja polega na zrobieniu papierowego łańcucha na choinkę oraz zamieszczeniu pod postem na szkolnym Facebooku zdjęcia, podając długość łańcucha. Chcemy pobić rekord na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Zapraszamy do zabawy :-)!

Czytaj więcej...

PRACOWITY WRZESIEŃ U SZEŚCIOLATKÓW

Czas szybko upływa i już pierwszy miesiąc w zerówce za nami. Jednak my czasu nie marnujemy. Już się dużo nauczyliśmy, poznaliśmy pierwsze literki i  cyferki,  potrafimy zaśpiewać wesołe  piosenki, wykonaliśmy też wiele ciekawych  prac.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232296
DzisiajDzisiaj19
W tym miesiącuW tym miesiącu679
WszystkieWszystkie232296

Projekty, programy i akcje