Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

PROEKOLOGICZNY MANIFEST 5-LATKÓW (ONLINE)

Z uwagi na obecną sytuację nie mogliśmy zorganizować w tym roku proekologicznego marszu wokół naszej szkoły. Uczymy się zdalnie, ograniczamy spotkania towarzyskie… słowem- wszystko stanęło na głowie! Jednak temat ekologii jest nadal tak samo ważny. A z uwagi na tegoroczną suszę, może nawet ważniejszy niż wcześniej. 

Czytaj więcej...

,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS’’

W dniach 17. 02. – 22.02.2020r – dzieci  z Oddziału Przedszkolnego , brały udział w realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej ,, Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu  przeprowadzono  następujące zajęcia  : ,, Wycieczka”, ,, Co i dlaczego dymi?”, Jak się czuję, kiedy dymi papieros?”, ,, Co się dzieje gdy ludzie palą papierosy?”, ,,Jak unikać dymu papierosowego?’’.

Czytaj więcej...

WARSZTATY MUZYCZNE U PRZEDSZKOLAKÓW

Dzięki uprzejmości pana Janusza Gałki, kapelmistrza prowadzącego miejscową orkiestrę, udało się nam zorganizować wspaniałe warsztaty muzyczne dla naszych przedszkolaków.  Odrobina teorii i mnóstwo praktyki!

Czytaj więcej...

PLAY WITH LITTLE TEDDY BEAR

 Razem z naszym przedszkolnym Misiem Albertem realizujemy kreatywność i umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. To nasze pierwsze kroki na ścieżce edukacji językowej, ale sporo już umiemy!

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Pani Renata Gałka, która prowadzi naszą szkolną bibliotekę, zaprosiła przedszkolaki na zajęcia. Oprócz zapoznania się z księgozbiorami i wybrania dla siebie  książki do wypożyczenia, dzieci uczestniczyły w pacynkowym quizie dotyczącym bajek i baśni.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

W ramach projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – realizując moduł: ,,Bezpieczni z małym Misiem”, dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, w trakcie których przedszkolaki poznały: zasady właściwego poruszania się w pobliżu jezdni; bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych; bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu, bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj więcej...

MAGICZNY GRUDZIEŃ U PREZEDSZKOLAKÓW

Ten miesiąc, przyniósł nam wiele niespodzianek: najpierw odwiedził nas Św. MIKOŁAJ, który wszystkim wręczył wspaniałe prezenty; następnie braliśmy udział w warsztatach świątecznych i samodzielnie dekorowaliśmy pierniki przygotowane przez p. G. Rączkę; prezentowaliśmy też swoje umiejętności muzyczne na szkolnym przeglądzie kolęd po którym odbyła się nasza klasowa wigilia . W miłej atmosferze  dzieląc się opłatkiem , złożyliśmy sobie świąteczne życzenia na zakończenie, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Gratulujemy naszym klasowym artystom ( Jadzi i Dawidowi), którzy ujawnili swoje talenty – przygrywając na klawiszach.

Czytaj więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "SENSORYCZNY ALFABET- KREATYWNE POZNAWANIE LITER"

Po pierwsze, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i serce włożone w każdą z nadesłanych do nas prac. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego, dlatego wyłonienie zwycięzców nie było wcale łatwym zadaniem. W sumie wpłynęło do nas aż 106 prac z całej Polski!!! Warto dodać, że niektóre przedstawiały jedną literkę, inne kilka, a były też takie, które prezentowały cały alfabet!

Czytaj więcej...

PLUSZOWY MIŚ DOBRY NA WSZYSTKO!

25.listopada w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia  wzięliśmy udział w Międzynarodowym Spotkaniu Czytelniczym On-line z Robertem Halikiem (Bruno i Szary Miś) w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

Czytaj więcej...

MAŁY MIŚ I PRAWA DZIECKA!

W ramach międzynarodowych obchodów Dnia Praw Dziecka oraz 30-tej rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka przedszkolaki przez cały tydzień zgłębiały ten temat. Wykonaliśmy kolorowy pociąg prezentujący zapisy Konwencji oraz wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym „Mam prawo”.

Czytaj więcej...

DZIEŃ KREDKI

22.listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. Przedszkolaki potrafią z pomocą jednej kredki wyczarować cuda. Tym bardziej tego dnia! Przenieśliśmy się do magicznego świata dziecięcej wyobraźni i z pomocą „kredkowych rakiet” wyruszyliśmy w niezwykłą podróż… Czemu nie..?

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z MISIEM TYMOTEUSZEM

5.listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wyjeździe do rabczańskiego teatru Rabcio na spektakl pt. „Miś Tymoteusz”. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza w życiu podróż autokarem!

Czytaj więcej...

URODZINOWY PAŹDZIERNIK W GRUPIE 5-LATKÓW

W grupie przedszkolnej jest jak w rodzinie! Jesteśmy sobie bliscy, wiele nas łączy, czasem zdarzają się nieporozumienia, ale uczymy się szybko je rozwiązywać..  Dzielimy się swoimi radościami i wspólnie celebrujemy urodziny członków naszej grupy. Każde dziecko ma szansę poczuć się gwiazdą dnia.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje