Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MALOWANIE NA JEDWABIU

Dzięki współpracy z MOKiS i życzliwości Pani prowadzącej tam zajęcia plastyczne, udało się nam zorganizować warsztaty artystyczne, podczas których wykonaliśmy prawdziwe obrazy na jedwabiu. Praca była wieloetapowa: już wiele wcześniej przygotowywaliśmy szkice prac, które należało dostarczyć pani prowadzącej, aby ta naniosła je na jedwab rozciągnięty na krosnach.

Czytaj więcej...

MARATOŃCZYCY JUNIORZY

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków 2018, nad którym patronat objął portal bliżejprzedszkola.pl. Do wspólnej puli dorzuciliśmy 16 km, za co otrzymaliśmy imienne dyplomy i CERTYFIKAT.

Czytaj więcej...

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

22. 05. 2018r. – w Oddziale Przedszkolnym, zostały zorganizowane warsztaty malarskie. Dzieci w trakcie zajęć poznały zasady malowania na płótnie, bardzo wytrwale i z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje prace, a ich piękne dzieła będą wspaniałym upominkiem dla rodziców.

Czytaj więcej...

PROJEKT „BLIŻEJ PIESKA”- WSPARCIE DLA SISI

Zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy dla bezdomnych psów ze schroniska PROMYK. Dzięki zaangażowaniu uczniów całej szkoły Przedszkolaki zebrały 130zł i 43gr, które zostały przekazane na wirtualną opiekę dla naszej podopiecznej suczki Sisi oraz jej psich współlokatorów.

Przypominamy, że informacja o tym, iż jest to pies objęty naszą opieką dostępna jest pod poniższym adresem:

 

http://schroniskopromyk.pl/sisi-5/

Czytaj więcej...

W GOSPODARSTWIE

Przedszkolaki wybrały się ostatnio na spacer dydaktyczny, aby z bliska przyjrzeć się omawianej w przedszkolu tematyce-wiejskim podwórkom.

Czytaj więcej...

PROJEKT "BLIŻEJ PIESKA"

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt.

Czytaj więcej...

PRZEDSZKOLAKI WYSTĘPUJĄ

Koszyczek z wikliny pełen jest pisanek,

A przy nich kurczaczek i z cukru baranek.

Przy baranku babka, sól ,chleb i wędzonka,

Oto wielkanocna świąteczna święconka. 

Czytaj więcej...

FABRYKA KRYSZTAŁÓW I ZABAWY Z PREHISTORIĄ W TLE

Pięciolatki,jak każde dzieci, uwielbiają eksperymenty! Ostatnio na naszych oknach „produkujemy” kryształy z roztworów soli, które otaczając druciki kreatywne w naszych słoikach prezentują się naprawdę wspaniale! Reakcje chemiczne są tematem zbyt trudnym dla przedszkolaka,ale obserwacja przynosi im wiele satysfakcji!

Czytaj więcej...

W DAWNYCH CZASACH

W minionym tygodniu odbyliśmy podróż do prehistorycznych czasów: rozmawialiśmy o tym jak wyglądała wtedy Ziemia, rośliny i zwierzęta, w tym dinozaury. Dowiedzieliśmy się, że węgiel i sól to pozostałości po pradawnych czasach.

Czytaj więcej...

NIE PAL PRZY MNIE, TO SZKODZI.

     Przedszkolaki uczyły się ostatnio jak szkodliwe jest wdychanie dymu papierosowego przez dzieci przebywające w pomieszczeniu, w którym ktoś pali papierosy. Dowiedziały się jak w grzeczny sposób zwrócić dorosłym uwagę na ten problem, a także co same mogą zrobić w takiej sytuacji, aby chronić swoje zdrowie.

Czytaj więcej...

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY!

Wręcz przeciwnie! Cieszymy się,że w końcu spadł śnieg! Zakładamy ciepłe kombinezony, czapki, rękawiczki, szaliki i... RUSZAMY! Takie zimowe szaleństwo daje nam nie tylko wiele frajdy, ale i wzmacnia nasz organizm aby nie dawał się przeziębieniom! Po takiej zabawie obiad smakuje nam wyśmienicie ;)

Czytaj więcej...

ZABAWA W TEATR

Nasze przedszkolne zajęcia to nie tylko gry , samochody , klocki, ale też świetne zabawy tematyczne. Ostatnio dużo czasu spędziliśmy w ,, Teatrze”.

Czytaj więcej...

NASZ TEATR

Przy okazji poważnych rozmów nt Teatru przez duże T,nie zabrakło nam też czasu na zabawę w ten teatr mniej poważny,bardziej...NASZ;)

Czytaj więcej...

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

W Przedszkolu jak zwykle niemało się dzieje:) Pani Edyta z Ośrodka Kultury odwiedziła nas ostatnio i poprowadziła warsztaty artystyczne, podczas których wykonywaliśmy filiżanki na herbatkę (z herbatką w środku oczywiście)!

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232291
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu674
WszystkieWszystkie232291

Projekty, programy i akcje