Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

„ KROPKUJEMY” UCZNIOWIE KLAS I - III

W obchody Dnia Kropki zaangażowała się także młodsza społeczność naszej szkoły, uczniowie kl. I – III. Każdy uczeń próbował sił podczas kropkowania, zostały ozdobione sale lekcyjne, korytarz, uczniowie założyli ubrania w kropki. Pojawiły się kropkowane dzieła sztuki. Z każdego  miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Czytaj więcej...

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Tanecznym krokiem rozpoczęliśmy ferie. W sobotę 25 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala rekreacyjna zamieniła się w salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów  i komiksów. To uczniowie klas I-III oraz 5i 6- latki.

Czytaj więcej...

WIGILIA KLASOWA KLAS I - III

Wigilie klasowe, które odbyły się 20 grudnia 2019r. były kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszych  klas. Zgodnie z  tradycją dzieci odczytały fragment z Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, potem krótka modlitwa, łamanie się opłatkiem i świąteczne życzenia płynące z głębi serc. Następnie rozpoczęła się  prawdziwa uczta wigilijna: barszczyk, krokiety, uszka, owoce i przeróżne słodkie pyszności.    Wspólne śpiewanie kolęd, zabawy i rozmowy wypełniły resztę pobytu w szkole.

Czytaj więcej...

KLASA I – ŚWIĄTECZNE RAMKI

18 grudnia, uczniowie klasy I ozdabiali według własnego pomysłu w sposób ciekawy i bardzo oryginalny, ramki na zdjęcia wykonane z patyczków.  Ogromnym zaskoczeniem  było dla wszystkich zdjęcie znajdujące się w ramce –  „ Nasze klasowe Mikołajki”.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…….- KLASA I

Święta tuż tuż … i przedświąteczny zgiełk, i radość i atmosfera oczekiwania … też tuż tuż. A my uczniowie klasy I przygotowujemy się szczególnie do przeżywania tych pełnych uroku i ciepła świątecznych dni. Malujemy i ozdabiamy według własnego pomysłu świąteczne aniołki  i ozdoby wykonane z gipsu.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA – KLASA I

Dnia 29 listopada uczniowie klasy pierwszej udali się do fabryki ozdób choinkowych Armar w miejscowości Bębło.  Pod opieką przewodnika dzieci zwiedzały zakład, a przede wszystkim poznały etapy powstawania bombek o rożnej wielkości i w przeróżnych kształtach.

Czytaj więcej...

„ GÓRAL, GÓRALKA, GÓRY” – KALSA I

Dnia 28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się lekcja w klasie pierwszej nt. „Góral, góralka, góry”. Lekcja rozpoczęła się przywitaniem przez Panią Iwonę Gizę wszystkich uczniów w stroju góralskim.  Uczniowie zostali zapoznani z celami które  zostaną osiągnięte podczas tych zajęć.

Czytaj więcej...

PAMIĘTAMY!

Dnia 31 października ,w przeddzień Wszystkich Świętych, uczniowie klas I- III zebrali się przy pomniku PAMIĘCI JANA I MARIANNY RYSIÓW znajdującym się przed naszą szkołą.

Czytaj więcej...

„ JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI”

     Dnia 17 października o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia kl. I”. W tej doniosłej chwili uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klasy II i III.  

Czytaj więcej...

WIZYTA PANA POLICJANTA I WESOŁEJ MRÓWKI

W dniu 17 września 2019 roku policjanci  z Jordanowa wspólnie z „Mrówką” odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Toporzysku.  W trakcie prowadzonej prelekcji funkcjonariusze rozmawiali z uczniami klasy pierwszej o bezpiecznym korzystaniu z drogi i przejść dla pieszych, wskazując również na konieczność używania elementów odblaskowych.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

149936
DzisiajDzisiaj104
W tym miesiącuW tym miesiącu4514
WszystkieWszystkie149936

Projekty, programy i akcje