Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

KARNAWAŁ W KLASACH I-III

 W tym roku szkolnym w każdej klasie I-III odbyły się bale karnawałowe. Uczniowie poprzebierali się w kolorowe, różnorodne stroje, wcieliły się w bohaterów ze znanych bajek, filmów i bawili się w rytm muzyki. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i cudownie. Były zabawy z balonami, konkursy i tańce. W przerwach zabawy umilał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.   

Czytaj więcej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w kasach 1-3

Dzień Pluszowego Misia jak  co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.

Czytaj więcej...

POZNAJ POLSKĘ

Dnia 21 października 41 uczniów z klasy II i III Szkoły Podstawowej w Toporzysku wyruszyło na szkolną wycieczkę w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę”. Dzieci zwiedziły Kopalnię Soli w Bochni – ścieżka edukacyjna ,,Poznajemy pracę górnika”.

Czytaj więcej...

NASZ SKARB

 Dnia 22 października, z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II,  uczniowie z klas I-III spotkali się  na szkolnym korytarzu pod portretem Wielkiego Polaka. Po wspólnym odśpiewaniu ,,Barki” dzieci dowiedziały się o związkach Papieża z naszą miejscowością, diecezją oraz poznały historię pochodzenia portretu.  Następnie wspólnie obejrzeliśmy  : Św. Jan Paweł II - film z serii "Aureola - od Stanisława do Karola" (https://youtu.be/3Mpjh3o2P_A).

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

W dniu 19 października o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej  im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia kl. I”

W tej uroczystej chwili uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego,  Pani Dyrektor, wicedyrektor oraz rodzice i uczniowie klasy I.

Czytaj więcej...

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” – UCZNIOWIE KLAS I - III

27 września i 4 października uczniowie klas I-III zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji „ Sprzątanie świata”. Zbiórkę rozpoczęto od pogadanki tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły, na placu zabaw i boisku szkolnym. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI „ KREDKOBRANIE”

Już kolejny raz w naszej szkole miała miejsce akcja „Kredkobranie”, która została zainicjowana przez Fundację Ignatianum. Przez cały wrzesień udało nam się uzbierać wiele kredek, ołówków, bloków, pisaków, piórników, plecaków i innych artykułów papierniczych. Darczyńców było wielu i to przede wszystkim do nich kierujemy serdeczne podziękowania. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za ofiarowane przybory, za miły odzew i przychylne nastawienie, a wychowawcom klas za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.

Czytaj więcej...

DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I-III

Dzień Chłopaka to świetna okazja, aby przypomnieć naszym najmłodszym chłopcom jak bardzo są dla nas ważni. Z tej okazji sprawiliśmy im miłe niespodzianki w postaci upominku. Miłym dodatkiem były życzenia.

Czytaj więcej...

SADZIMY KWIATY KLASA III

Klasa III rozpoczęła jesienne przebudzenie w kąciku przyrody – dzieci pomagały i same sadziły kwiaty w doniczkach.  Nasz kącik przyrody jest doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Ponadto uczniowie uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Czytaj więcej...

POWITANIE JESIENI UCZNIOWIE KLAS I - III

23 września 2021r.  uczniowie klas I – III powitali nową porę roku. Tego dnia „królowały kolory": brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie tworzyli również kolorowe jesienne prace plastyczne.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

W dniu 15 Września 2021 r. w naszej szkole najmłodsi uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Od samego rana cieszyli się tym dniem. Z tej okazji wykonali piękne kropkowane prace plastyczne. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Czytaj więcej...

SZKOŁA Z MISJĄ

Nasza szkoła w bieżącym roku  szkolnym otrzymała tytuł ,,Szkoły z misją”. Dzięki zbiórce monet, puszek aluminiowych w ramach projektu ,,Zbieramto w szkole”  wsparliśmy misjonarzy w walce z ubóstwem na Filipinach, w Czadzie i w Boliwii.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE III.

To radosny, najwspanialszy dzień w roku dla każdego dziecka. Zorganizowaliśmy go w klasie w formie zabawowej. Były zabawy kołowe, gry, tańce przy muzyce, malowaliśmy w grupach na temat ulubionej baśni. A na koniec słodki upominek od wspaniałych rodziców, którym bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNIE NA WSI...

Podobnie jak klasa I uczniowie klasy III w ramach działań popularyzujących wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym biorą udział XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – od  30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy.”

Czytaj więcej...

CEGIEŁKOWE CZYTANIE

Konkurs czytelniczy w klasie I trwał 3 tygodnie.

W domu, pod czujnym okiem rodziców,dzieci czytały różne książki. Za 10 minut głośnego czytania otrzymywały jedną cegiełkę.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246450
DzisiajDzisiaj19
W tym miesiącuW tym miesiącu286
WszystkieWszystkie246450

Projekty, programy i akcje