Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” – UCZNIOWIE KLAS I - III

27 września i 4 października uczniowie klas I-III zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyli w akcji „ Sprzątanie świata”. Zbiórkę rozpoczęto od pogadanki tematycznej dotyczącej ochrony środowiska oraz zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci wokół szkoły, na placu zabaw i boisku szkolnym. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI „ KREDKOBRANIE”

Już kolejny raz w naszej szkole miała miejsce akcja „Kredkobranie”, która została zainicjowana przez Fundację Ignatianum. Przez cały wrzesień udało nam się uzbierać wiele kredek, ołówków, bloków, pisaków, piórników, plecaków i innych artykułów papierniczych. Darczyńców było wielu i to przede wszystkim do nich kierujemy serdeczne podziękowania. Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za ofiarowane przybory, za miły odzew i przychylne nastawienie, a wychowawcom klas za pomoc w zorganizowaniu zbiórki.

Czytaj więcej...

DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. I-III

Dzień Chłopaka to świetna okazja, aby przypomnieć naszym najmłodszym chłopcom jak bardzo są dla nas ważni. Z tej okazji sprawiliśmy im miłe niespodzianki w postaci upominku. Miłym dodatkiem były życzenia.

Czytaj więcej...

SADZIMY KWIATY KLASA III

Klasa III rozpoczęła jesienne przebudzenie w kąciku przyrody – dzieci pomagały i same sadziły kwiaty w doniczkach.  Nasz kącik przyrody jest doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Ponadto uczniowie uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Czytaj więcej...

POWITANIE JESIENI UCZNIOWIE KLAS I - III

23 września 2021r.  uczniowie klas I – III powitali nową porę roku. Tego dnia „królowały kolory": brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie tworzyli również kolorowe jesienne prace plastyczne.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI.

W dniu 15 Września 2021 r. w naszej szkole najmłodsi uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Od samego rana cieszyli się tym dniem. Z tej okazji wykonali piękne kropkowane prace plastyczne. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Czytaj więcej...

SZKOŁA Z MISJĄ

Nasza szkoła w bieżącym roku  szkolnym otrzymała tytuł ,,Szkoły z misją”. Dzięki zbiórce monet, puszek aluminiowych w ramach projektu ,,Zbieramto w szkole”  wsparliśmy misjonarzy w walce z ubóstwem na Filipinach, w Czadzie i w Boliwii.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE III.

To radosny, najwspanialszy dzień w roku dla każdego dziecka. Zorganizowaliśmy go w klasie w formie zabawowej. Były zabawy kołowe, gry, tańce przy muzyce, malowaliśmy w grupach na temat ulubionej baśni. A na koniec słodki upominek od wspaniałych rodziców, którym bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNIE NA WSI...

Podobnie jak klasa I uczniowie klasy III w ramach działań popularyzujących wiedzę na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym biorą udział XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – od  30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy.”

Czytaj więcej...

CEGIEŁKOWE CZYTANIE

Konkurs czytelniczy w klasie I trwał 3 tygodnie.

W domu, pod czujnym okiem rodziców,dzieci czytały różne książki. Za 10 minut głośnego czytania otrzymywały jedną cegiełkę.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI KLASA 2

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do każdego ucznia z klasy 2. Oczekując upragnionego Gościa, dzieci na zajęciach on – line  z wielkim zainteresowaniem śpiewali piosenki o Mikołaju i wykonali pracę plastyczną pt.; „ Czekam na Ciebie Mikołaju”.

Czytaj więcej...

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- KLASA 2

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.  W szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Czytaj więcej...

SAŁATKI OWOCOWE- KLASA 2

Koniec października dla wszystkich uczniów klasy 2 był bardzo pracowity, a to za sprawą kulinarnych zmagań. Dzieci wykonały pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Tym samym miały okazję do wykazania się pomysłowością, kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- KLASA II

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy drugiej, również chciały podziękować swoim ukochanym paniom za trud włożony w ich wychowanie.

Czytaj więcej...

WRZESIEŃ JUŻ ZA NAMI KLASA II

 Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego już za nami! Po długiej nieobecności w szkolnych murach, związanej z okresem nauki zdalnej, wrzesień obfitował w wydarzenia dające dzieciom możliwość zarówno rozwijania własnych pasji, jak i poznawania nowych, inspirujących możliwości.

Czytaj więcej...

Polecane strony

MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

203648
DzisiajDzisiaj12
W tym miesiącuW tym miesiącu1749
WszystkieWszystkie203648

Projekty, programy i akcje