Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

PAMIĘTAMY!

Dnia 31 października ,w przeddzień Wszystkich Świętych, uczniowie klas I- III zebrali się przy pomniku PAMIĘCI JANA I MARIANNY RYSIÓW znajdującym się przed naszą szkołą.

Czytaj więcej...

„ JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI”

     Dnia 17 października o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia kl. I”. W tej doniosłej chwili uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klasy II i III.  

Czytaj więcej...

WIZYTA PANA POLICJANTA I WESOŁEJ MRÓWKI

W dniu 17 września 2019 roku policjanci  z Jordanowa wspólnie z „Mrówką” odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Toporzysku.  W trakcie prowadzonej prelekcji funkcjonariusze rozmawiali z uczniami klasy pierwszej o bezpiecznym korzystaniu z drogi i przejść dla pieszych, wskazując również na konieczność używania elementów odblaskowych.

Czytaj więcej...

DZIECIOM CZYTAMY!

Legenda o świętej Jadwidze, przeczytana przez Pana Artura Kudzię-  Wójta Gminy Jordanów,   zakończyła szkolną akcję ,, Dzieciom czytamy i ich wyobraźnię rozwijamy".

Czytaj więcej...

DZIECIOM CZYTAMY

Od listopada 2018 roku, prawie w każdy poniedziałek, uczniowie klas I-III spotykają się o godzinie 10.00,  aby wspólnie  posłuchać czytanej baśni lub legendy z Polski.

Czytaj więcej...

PROJEKT – POLSKA TO MY !

W ramach projektu „ POLSKA TO MY” uczniowie klas I –III, wtorkowy poranek spędzili na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, prezentowaniu zdjęć rodzinnych i przelewaniu na papier swojej miłości do ojczyzny.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

16 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w wspólnym spotkaniu zorganizowanym z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach związanych z Świętami Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

SZKOŁA Z MISJĄ

Nasza szkoła  od pażdziernika 2018 roku bierze udział w projekcie  ,,Szkoła z misją" prowadzonym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.  www.misjesercanow.pl  Celem programu jest niesienie pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują misjonarze sercanie.

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0-II

     Dnia 25 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski w klasach "0-II". W jury zasiedli: p. K. Basiura, p. R. Gałka, p. I. Giza. Uczniowie recytowali utwory wybitnych pisarzy takich jak: J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Gellner, S. Jachowicza.

Czytaj więcej...

GMINNY KONKURS „MOJA SKARBONKA” ROZSTRZYGNIĘTY

Wśród dzieci został zorganizowany konkurs na wykonanie najciekawszego projektu skarbonki. Wykonane przez uczniów prace okazały się niezwykle ciekawe. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Jordanowie w składzie: Halina Trzop, Czesław Giza, Krzysztof Mironiuk oraz Zofia Szczesiak i Anna Mironiuk   mieli trudności z przyznaniem nagród dla zwycięzców tej zabawy.

Czytaj więcej...

PRAWIE JAK W RIO

12 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Jak co roku, było hucznie i kolorowo.  Nie zabrakło księżniczek, wróżek i biedronek ani strażaków, batmanów i piratów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunków, a Pani Marysi i dziewczynom że starszych klas, za kreatywne przeprowadzenie imprezy.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

82158
DzisiajDzisiaj27
W tym miesiącuW tym miesiącu1990
WszystkieWszystkie82158

Projekty, programy i akcje