Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

JASEŁKA W WYKONANIU KLASY IIIa

     22. 12. 2016r. –  z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. IIIa przedstawili wszystkim uczniom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom ,, Jasełka’’.  Uczniowie w pięknych strojach wcielili się w swoje role i wiernie przybliżyli wszystkim zebranym, te wspaniałe wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

Czytaj więcej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla każdego z nas był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Czytaj więcej...

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO- TECHNICZNEGO „NUMERY ALARMOWE”

W poniedziałek 27 listopada 2016 r. poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu plastyczno- technicznego „NUMERY ALARMOWE”, który skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było podnoszenie świadomości dzieci w zakresie funkcjonowania numerów alarmowych oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY ,,MIŁOSIERNI JAK OJCIEC’’

Konkurs plastyczny ,,Miłosierni jak Ojciec” przeznaczony był  dla uczniów klas  III z Szkoły Podstawowej.  Celem konkursu  było ukazanie potrzeby naśladowania Boga Miłosiernego w życiu codziennym i rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych  dzieci.

Czytaj więcej...

WIZYTA W PRZYCHODNI ZDROWIA W TOPORZYSKU

     09.11.2016r. – KL.IIIA , brała udział w wycieczce do Przychodni Zdrowia w Toporzysku. Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy mile przywitani przez panią pielęgniarkę, która zaprosiła nas do gabinetu, opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała wiele ciekawych urządzeń, pomagających ratować życie, a także takich, które są potrzebne, aby kontrolować właściwy rozwój organizmu.

Czytaj więcej...

ZDROWE MUSY OWOCOWE

     02. 11. 2016r. – zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe dla uczniów kl. III a, w ramach których dzieci z pomocą Rodziców wykonały zdrowe musy owocowe.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNY INTERNET

27.10. 2016r. – Uczniowie klasy IIIA uczestniczyli w zajęciach prowadzonych , przez p. pedagog – A. Szczesiak. W trakcie zajęć, przeprowadzono pogadankę nt. ,, Bezpieczny Internet’’.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

     26.10.2016r. – uczniowie klas I – III, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. dietetyk Magdalenę Józefiak. Zajęcia miały na celu podnoszenie świadomości zdrowotnej u dzieci, oraz wyrabianie nawyków właściwego odżywiania się.

Czytaj więcej...

WYNIKI SZKOLNEGO ,, KONKURSU ZDROWE OWOCE I WARZYWA”

21.10.2016r. – poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu :,,Zdrowe owoce i warzywa”, który był skierowany do uczniów kl. 0 – III. Celem konkursu było podnoszenie świadomości prozdrowotnej dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej wśród uczniów.

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Dnia 20 października w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się  uroczyste „Pasowanie na ucznia”. O godz. 8.30 sala rekreacyjna wypełniła się pierwszakami, którym towarzyszyli rodzice.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNA DROGA Z MRÓWKĄ

10 października, w ramach akcji „ Bezpieczna droga z mrówką”, pan policjant odwiedził najmłodsze dzieciaki z naszej klasy, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA KLAS III DO BOCHNI

Dnia 29. 09. 2016r. – uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Bochni. Już od samego rana towarzyszył nam dobry humor, a głodni przygód nie mogliśmy się doczekać celu wyprawy.

Czytaj więcej...

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017 – ROZPOCZĘTY

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad szkolną książką,
nad zeszytem...
Życzymy Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku– 
Samych szóstek i  piątek!!!

WYCIECZKA KL. II A I II B.

     08.06.2016r. – klasy II A i II B, wybrały się na wycieczkę do Krakowa. To był dzień pełen wrażeń. Już w autokarze p.G. Rapacz przybliżyła wszystkim obecnym, krótką historię Krakowa. Na miejscu w dobrych humorach, ruszyliśmy w drogę, aby poznać ciekawe zakątki dawnej stolicy.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA DLA KLAS I W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „OGNIK”

     Dnia 7 czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach, przygotowanych przez PSP w Suchej Beskidzkiej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognik”. Dzięki życzliwości Suskich Strażaków najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapoznali się z codziennym życiem każdego pracownika PSP.

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II A

     25. 05. 2016r. – z okazji Dnia Mamy i Taty, uczniowie kl. IIA, przygotowali  dla swoich kochanych Rodziców inscenizację utworu J. Tuwima pt. ,, Rzepka’’. Następnie wygłosili płynące prosto z serca piękne wiersze i piosenki. Dzieci zaprezentowały, również taniec – LET ’S TWIST AGAIN, a na zakończenie odśpiewali ,, Sto Lat’’, przy akompaniamencie uczennic grających na gitarach – Emilki i Elizy. Był, też czas na życzenia, upominki i słodki poczęstunek.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113279
DzisiajDzisiaj201
W tym miesiącuW tym miesiącu2811
WszystkieWszystkie113279

Projekty, programy i akcje