Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

ŚLADAMI PRACY GÓRNIKA

     Przemierzając kopalniane korytarze uczniowie klasy II, III a i III b poznali historię wydobycia soli, a o trudach górniczego fachu opowiadał im sam średniowieczny górnik. Dzieci poznały dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli oraz wzięły udział w zajęciach plastyczno- rekreacyjnych.

Czytaj więcej...

IV EDYCJA AKCJI PACZKA NA GWIAZDKĘ DLA DZIECI Z ODDZIAŁU HEMATOLOGII I ONKOLOGII Z PROKOCIMIA

     Jeśli tylko masz ochotę, dobre chęci i chcesz się podzielić z innymi swoim dobrym sercem, możesz już dziś pomóc nam  choć na moment wywołać radość na twarzy dzieci przebywających na oddziale hematologii i onkologii w Prokocimiu.

 

     Wspólnymi siłami nasza społeczność szkolna organizuje zbiórkę upominków, które co prawda dzieciom zdrowia nie wrócą, ale pomogą zapomnieć choć na chwilę, o tym dlaczego tam są, o tych wszystkich zabiegach, lekach i badaniach... Pomogą umilić czas spędzony na oddziale i odciągnąć uwagę od tego co przynosi ból i cierpienie...

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszoklasiści  z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 24 października  2017r, odbyło się PASOWANIA NA UCZNIA. To był wyjątkowy dzień, w którym dzieciom , oprócz nauczycieli, uczniów z klas młodszych i przedszkola, towarzyszyli  także rodzice.  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Czytaj więcej...

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

     Uczniowie klasy I i IIa znają już wyniki drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Mimo, iż nie zakwalifikowali się do czołowej 10 uczestniczącej w wielkim finale, który miał miejsce 3 czerwca w Warszawie zdobyli nowe doświadczenia, poszerzyli swoją wiedzę o ciekawe umiejętności praktyczne i teoretyczne oraz świetnie bawili się poprzez konstruowanie pierwszopomocowej gry planszowej „JUREK I SPÓŁKA NA TROPACH PIERWSZEJ POMOCY”, która przyniosła wiele radości i uśmiechu na ich twarzach.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ ARAPAHO

     W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy I, IIa i IIb uczestniczyli w autokarowej wycieczce do wioski indiańskiej ARAPAHO Zalas koło Krakowa. Celem wyjazdu było poznanie kultury Indian zamieszkujących niegdyś tereny Ameryki Północnej oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej na szlaku zdobywców dzikiego zachodu.

Czytaj więcej...

OGNISKO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     1 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto. Dzień Dziecka w klasie IIa i IIIb w tym roku miał sportowy charakter. Uczniowie wspólnie z wychowawczyniami wybrali się na pieszą wędrówkę w kierunku Folwarku, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASACH III.

24.05.2017r. – uczniowie klas trzecich, z okazji wspaniałego majowego święta, przygotowali dla swoich Rodziców występ. Dzieci prezentując swoje talenty wokalne, taneczne i  recytatorskie , podziękowały swoim najbliższym za trud, opiekę, cierpliwość i każdą spędzoną razem chwilę. Po części artystycznej był czas na składanie najpiękniejszych życzeń, wręczanie samodzielnie wykonanych upominków i wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku. 

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY W KLASACH I-II

     W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z piękniejszych świąt w naszej kulturze i chociaż w tym roku maj nie był tak piękny i ciepły jak zwykle bywa, to gorące, dziecięce serca uczniów klasy I oraz II  w sposób szczególny postanowiły uczcić jedno z najważniejszych świąt w życiu każdego dziecka.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z PROFILAKTYKI „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

     W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej- „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Czytaj więcej...

„WITAJ MAJ, TRZECI MAJ...”

     W piątek tuż przed długim weekendem majowym  uczniowie klas drugich szkoły podstawowej zaprezentowali swoim młodszym i starszym kolegom z klas 0 – III program artystyczny z montażem słowno- muzycznym,  poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232284
DzisiajDzisiaj7
W tym miesiącuW tym miesiącu667
WszystkieWszystkie232284

Projekty, programy i akcje