Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

DZIEŃ DZIECKA KL II A

     01.06.2016r. – To był naprawdę wesoły dzień w naszej szkole. Wybraliśmy się z całą klasą na wycieczkę w plener. Zaczęliśmy od przejażdżki od konnej , potem były  zabawy sportowe i pyszne kiełbaski pieczone przez nas na ognisku. Na zakończenie udaliśmy się na dłuuugi spacer. 

Czytaj więcej...

"DZIECI NIE MYŚLĄ ANI O TYM, CO BYŁO, ANI O TYM, CO BĘDZIE, ALE CIESZĄ SIĘ CHWILĄ OBECNĄ, JAK MAŁO KTO...”

     Z takiego właśnie założenia wyszły pierwszaki, które 1 czerwca 2016 r. bardzo aktywnie spędziły swoje święto. Wycieczka do Rabki Zdrój przyniosła wiele emocji. Dzieci odwiedziły „KINO ŚNIEŻKA”, w  którym obejrzały interesująca bajkę, a potem udały się do Parku Zdrojowego na chwilę aktywnego wypoczynek, gdzie spotkało ich wiele niespodzianek zorganizowanych z okazji DNIA DZIECKA: malowanie twarzy, bańki mydlane, oryginalne skręcanie balonów oraz morze atrakcji plastycznych. Na zakończenie nie można było pominąć placu zabaw, który jak zwykle wywołał najwięcej radości na twarzy najmłodszych.

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY W KLASACH PIERWSZYCH

     Jak co roku, obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt w życiu dziecka - Dzień Mamy, dlatego też uczniowie klas pierwszych postanowili w zabawny sposób podziękować swoim ukochanym mamom za trud, wysiłek, poświęcenie, miłość i każdą chwilę spędzoną razem z nimi. Piękna inscenizacja, stroje, wiersze, taniec, kwiaty i laurki to tylko skromny prezent, który wyraża ich miłość. Kochane Mamy, jeszcze raz z okazji Waszego święta życzymy samych słonecznych dni, uśmiechu na twarzy, moc radości i morza miłości!

Uczniowie klas pierwszych

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

     Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej ogłosił konkurs plastyczny „Bezpieczne dziecko w domu, szkole, w lesie, na wakacjach...” . 30 maja 2016 r. wyróżnieni reprezentanci klas I uczestniczyli w podsumowaniu program, które odbyło się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łętowni. Koledzy z klas III przygotowali dla najmniejszych pouczającą inscenizację na temat  bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO MYŚLENIC

11.05.2016r. – udaliśmy się na wycieczkę do Myślenic. Sam poranek dał nam już dużo energii, ponieważ towarzyszyło nam słonko. Będąc na miejscu najpierw udaliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie braliśmy udział w warsztatach artystycznych.

Czytaj więcej...

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3- MAJA

Dnia 28. 04. 2016r. – uczniowie kl. 0 – III, zebrali się w Sali rekreacyjnej na akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 – maja. Uczniowie kl. IIa, przygotowali krótkie wspomnienia tych ważnych wydarzeń w naszej historii. Występ przeplatany był wierszami i pieśniami. Na zakończenie uczennice kl. VI, zaprezentowały zebranym pieśni patriotyczne przy akompaniamencie p. Marka Kijanki.

Czytaj więcej...

KONKURS CZYTELNICZY ,, W KRAINIE BAŚNI ‘’

10.03.2016r. – odbył się konkurs czytelniczy ,,W Krainie Baśni’’ dla klas I – III.

Celem konkursu było:

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

- poznanie treści wybranych utworów z literatury dziecięcej,

- kształtowanie zasad zdrowego współzawodnictwa poprzez zabawę.

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I -III

     Dnia 9 marca 2016 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III, która cieszyła się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Czytaj więcej...

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

     Uczniowie klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami dołączyli do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Czytaj więcej...

"THE BIG CARROT"

15 grudnia 2015 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej pod opieką p. Agnieszki Pochopień przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom krótką inscenizację w języku angielskim p.t. „The Big Carrot” – „ Duża marchewka”. Młodzi aktorzy znakomicie sprawdzili się w rolach króliczków, narratorów oraz marchewki zaskakując publiczność nietypowymi kostiumami oraz ładną wymową języka angielskiego. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i odwagę!

Czytaj więcej...

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W Zespole Szkół w Toporzysku mamy same GRZECZNE dzieci,dlatego Święty Mikołaj i w tym roku o nas nie zapomniał, 4 grudnia  2015 r. pojawił się ze swoimi pomocnikami u najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 26 listopada 2015 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się huczna zabawa Andrzejkowa dla uczniów klas 0- III. Najmłodsi pod opieką wychowawców klas bawili się wspaniale w rytmie muzyki przygotowanej przez Panią Iwonę Gize, która w tym roku wcieliła się w rolę DJ-a. Atmosfera panująca wśród uczniów była naprawdę  gorąca, dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych zabawach oraz konkursach tanecznych, a w czasie przerwy mogły liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na zabawę karnawałową.

Czytaj więcej...

PIERWSZOKLASIŚCI W TEATRZYKU RABCIO

Dnia 24 listopada 2015 r. uczniowie klas I wraz z wychowawcami  wyruszyli na swoją pierwszą szkolną wycieczkę, która okazała się nie lada wyprawą dla naszych małych pierwszoklasistów. Uczniowie odwiedzili Rabkę Zdrój i Teatrzyk Rabcio.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113287
DzisiajDzisiaj209
W tym miesiącuW tym miesiącu2819
WszystkieWszystkie113287

Projekty, programy i akcje