Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MOJA ENCYKLOPEDIA ZDROWIA

08. 03. 2017r. – ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu ,, Moja encyklopedia zdrowia”, skierowanego do uczniów kl. I – III. Celem konkursu było podnoszenie świadomości prozdrowotnej dzieci  oraz rozwijanie zdolności plastycznych wśród uczniów.

Czytaj więcej...

DZIĘKUJEMY NASZYM CHŁOPCOM Z IIIb

ÓSMY MARCA FAJNE ŚWIĘTO- CZEKA NA NIE KOBIET PEŁNO.

CZY TEŻ MAŁA JEST, CZY DUŻA- KAŻDA CZEKA NA KWIATUSZEK.

MIŁO WIDZIEĆ TAKŻE PANA, KTÓRY NIESIE TULIPANA.

DZISIAJ GRZESIU KOLEŻANKOM WRĘCZA GOŹDZIK, ŁADNY KWIATEK.

Czytaj więcej...

DBAMY O HIGIENĘ

01.03.2017r. - zorganizowano spotkanie z higienistką szkolną. Uczniowie kl. IIIA utrwalili podstawowe zasady higieny osobistej. Pani higienistka przeprowadziła pogadankę nt. ,, Jak zdrowo żyć, w sposób higieniczny”.

Czytaj więcej...

,,ZDROWIE NA TALERZU”

21. 02. 2017r. – uczniowie kl. IIIa, , w ramach realizacji programu innowacji ,,Zdrowo żyjemy, pięknie rośniemy”, z pomocą rodziców przygotowali zdrowe i smaczne kanapki. Każdy uczeń miał możliwość, samodzielnie dobrać składniki i skomponować własną wesołą i zdrową kanapkę. Następnie wszyscy zaprezentowali swoje pomysły na zdrowe przekąski. Zajęcia zakończyły się smaczną degustację.

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAM „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” W KLASACH I- III

     W piątek 27 stycznia uczniowie klas I- III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Program skierowany jest dla dzieci klas najmłodszych. Obecnie 91% szkół z całej Polski podjęło współprace z WOŚP. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami z zakresu pierwszej pomocy, kształtowane są wśród nich właściwe nawyki , a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIIA

05.01.2017r. – uczniowie kl. III A z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka, przygotowali dla swoich wspaniałych gości uroczysty występ. Uczniowie przedstawili ,,Jasełka” oraz wygłosili wiersze tematyczne.

Czytaj więcej...

JASEŁKA W WYKONANIU KLASY IIIa

     22. 12. 2016r. –  z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, uczniowie kl. IIIa przedstawili wszystkim uczniom naszej szkoły oraz zaproszonym gościom ,, Jasełka’’.  Uczniowie w pięknych strojach wcielili się w swoje role i wiernie przybliżyli wszystkim zebranym, te wspaniałe wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat.

Czytaj więcej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla każdego z nas był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Czytaj więcej...

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNO- TECHNICZNEGO „NUMERY ALARMOWE”

W poniedziałek 27 listopada 2016 r. poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu plastyczno- technicznego „NUMERY ALARMOWE”, który skierowany był do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było podnoszenie świadomości dzieci w zakresie funkcjonowania numerów alarmowych oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY ,,MIŁOSIERNI JAK OJCIEC’’

Konkurs plastyczny ,,Miłosierni jak Ojciec” przeznaczony był  dla uczniów klas  III z Szkoły Podstawowej.  Celem konkursu  było ukazanie potrzeby naśladowania Boga Miłosiernego w życiu codziennym i rozwijanie kreatywnego myślenia, wrażliwości estetycznej oraz talentów plastycznych  dzieci.

Czytaj więcej...

WIZYTA W PRZYCHODNI ZDROWIA W TOPORZYSKU

     09.11.2016r. – KL.IIIA , brała udział w wycieczce do Przychodni Zdrowia w Toporzysku. Po przybyciu na miejsce, zostaliśmy mile przywitani przez panią pielęgniarkę, która zaprosiła nas do gabinetu, opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała wiele ciekawych urządzeń, pomagających ratować życie, a także takich, które są potrzebne, aby kontrolować właściwy rozwój organizmu.

Czytaj więcej...

ZDROWE MUSY OWOCOWE

     02. 11. 2016r. – zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe dla uczniów kl. III a, w ramach których dzieci z pomocą Rodziców wykonały zdrowe musy owocowe.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNY INTERNET

27.10. 2016r. – Uczniowie klasy IIIA uczestniczyli w zajęciach prowadzonych , przez p. pedagog – A. Szczesiak. W trakcie zajęć, przeprowadzono pogadankę nt. ,, Bezpieczny Internet’’.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232285
DzisiajDzisiaj8
W tym miesiącuW tym miesiącu668
WszystkieWszystkie232285

Projekty, programy i akcje