Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

     26.10.2016r. – uczniowie klas I – III, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. dietetyk Magdalenę Józefiak. Zajęcia miały na celu podnoszenie świadomości zdrowotnej u dzieci, oraz wyrabianie nawyków właściwego odżywiania się.

Czytaj więcej...

WYNIKI SZKOLNEGO ,, KONKURSU ZDROWE OWOCE I WARZYWA”

21.10.2016r. – poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu :,,Zdrowe owoce i warzywa”, który był skierowany do uczniów kl. 0 – III. Celem konkursu było podnoszenie świadomości prozdrowotnej dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej wśród uczniów.

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Dnia 20 października w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się  uroczyste „Pasowanie na ucznia”. O godz. 8.30 sala rekreacyjna wypełniła się pierwszakami, którym towarzyszyli rodzice.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNA DROGA Z MRÓWKĄ

10 października, w ramach akcji „ Bezpieczna droga z mrówką”, pan policjant odwiedził najmłodsze dzieciaki z naszej klasy, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA KLAS III DO BOCHNI

Dnia 29. 09. 2016r. – uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Bochni. Już od samego rana towarzyszył nam dobry humor, a głodni przygód nie mogliśmy się doczekać celu wyprawy.

Czytaj więcej...

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017 – ROZPOCZĘTY

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad szkolną książką,
nad zeszytem...
Życzymy Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku– 
Samych szóstek i  piątek!!!

WYCIECZKA KL. II A I II B.

     08.06.2016r. – klasy II A i II B, wybrały się na wycieczkę do Krakowa. To był dzień pełen wrażeń. Już w autokarze p.G. Rapacz przybliżyła wszystkim obecnym, krótką historię Krakowa. Na miejscu w dobrych humorach, ruszyliśmy w drogę, aby poznać ciekawe zakątki dawnej stolicy.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA DLA KLAS I W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „OGNIK”

     Dnia 7 czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach, przygotowanych przez PSP w Suchej Beskidzkiej w ramach ogólnopolskiego programu „Ognik”. Dzięki życzliwości Suskich Strażaków najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapoznali się z codziennym życiem każdego pracownika PSP.

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II A

     25. 05. 2016r. – z okazji Dnia Mamy i Taty, uczniowie kl. IIA, przygotowali  dla swoich kochanych Rodziców inscenizację utworu J. Tuwima pt. ,, Rzepka’’. Następnie wygłosili płynące prosto z serca piękne wiersze i piosenki. Dzieci zaprezentowały, również taniec – LET ’S TWIST AGAIN, a na zakończenie odśpiewali ,, Sto Lat’’, przy akompaniamencie uczennic grających na gitarach – Emilki i Elizy. Był, też czas na życzenia, upominki i słodki poczęstunek.

Dziękujemy Rodzicom za przybycie i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Czytaj więcej...

DZIEŃ DZIECKA KL II A

     01.06.2016r. – To był naprawdę wesoły dzień w naszej szkole. Wybraliśmy się z całą klasą na wycieczkę w plener. Zaczęliśmy od przejażdżki od konnej , potem były  zabawy sportowe i pyszne kiełbaski pieczone przez nas na ognisku. Na zakończenie udaliśmy się na dłuuugi spacer. 

Czytaj więcej...

"DZIECI NIE MYŚLĄ ANI O TYM, CO BYŁO, ANI O TYM, CO BĘDZIE, ALE CIESZĄ SIĘ CHWILĄ OBECNĄ, JAK MAŁO KTO...”

     Z takiego właśnie założenia wyszły pierwszaki, które 1 czerwca 2016 r. bardzo aktywnie spędziły swoje święto. Wycieczka do Rabki Zdrój przyniosła wiele emocji. Dzieci odwiedziły „KINO ŚNIEŻKA”, w  którym obejrzały interesująca bajkę, a potem udały się do Parku Zdrojowego na chwilę aktywnego wypoczynek, gdzie spotkało ich wiele niespodzianek zorganizowanych z okazji DNIA DZIECKA: malowanie twarzy, bańki mydlane, oryginalne skręcanie balonów oraz morze atrakcji plastycznych. Na zakończenie nie można było pominąć placu zabaw, który jak zwykle wywołał najwięcej radości na twarzy najmłodszych.

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY W KLASACH PIERWSZYCH

     Jak co roku, obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt w życiu dziecka - Dzień Mamy, dlatego też uczniowie klas pierwszych postanowili w zabawny sposób podziękować swoim ukochanym mamom za trud, wysiłek, poświęcenie, miłość i każdą chwilę spędzoną razem z nimi. Piękna inscenizacja, stroje, wiersze, taniec, kwiaty i laurki to tylko skromny prezent, który wyraża ich miłość. Kochane Mamy, jeszcze raz z okazji Waszego święta życzymy samych słonecznych dni, uśmiechu na twarzy, moc radości i morza miłości!

Uczniowie klas pierwszych

Czytaj więcej...

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

     Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dzieci Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej ogłosił konkurs plastyczny „Bezpieczne dziecko w domu, szkole, w lesie, na wakacjach...” . 30 maja 2016 r. wyróżnieni reprezentanci klas I uczestniczyli w podsumowaniu program, które odbyło się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łętowni. Koledzy z klas III przygotowali dla najmniejszych pouczającą inscenizację na temat  bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO MYŚLENIC

11.05.2016r. – udaliśmy się na wycieczkę do Myślenic. Sam poranek dał nam już dużo energii, ponieważ towarzyszyło nam słonko. Będąc na miejscu najpierw udaliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie braliśmy udział w warsztatach artystycznych.

Czytaj więcej...

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3- MAJA

Dnia 28. 04. 2016r. – uczniowie kl. 0 – III, zebrali się w Sali rekreacyjnej na akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 – maja. Uczniowie kl. IIa, przygotowali krótkie wspomnienia tych ważnych wydarzeń w naszej historii. Występ przeplatany był wierszami i pieśniami. Na zakończenie uczennice kl. VI, zaprezentowały zebranym pieśni patriotyczne przy akompaniamencie p. Marka Kijanki.

Czytaj więcej...

KONKURS CZYTELNICZY ,, W KRAINIE BAŚNI ‘’

10.03.2016r. – odbył się konkurs czytelniczy ,,W Krainie Baśni’’ dla klas I – III.

Celem konkursu było:

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,

- poznanie treści wybranych utworów z literatury dziecięcej,

- kształtowanie zasad zdrowego współzawodnictwa poprzez zabawę.

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS I -III

     Dnia 9 marca 2016 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III, która cieszyła się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232291
DzisiajDzisiaj14
W tym miesiącuW tym miesiącu674
WszystkieWszystkie232291

Projekty, programy i akcje