Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

WYCIECZKA KLASY III DO BIELSKA-BIAŁEJ

Dnia 19 października 2015r. o godz. 6.30 uczniowie klasy III wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Bielska- Białej i Ustronia. Organizatorem wycieczki była pani mgr Iwona Giza. Po dotarciu na miejsce grupa udała się do Studia Filmów Rysunkowych. W jednej z sal Studia uczniowie zostali zapoznani z historią filmu rysunkowego, z jego powstawaniem. Zwiedzanie studia wzbudziło ogromną ciekawość i prowokowało do zadawania wielu pytań. Pokazano nam różne urządzenia i rekwizyty, dzięki którym uzyskiwano dawniej różne dźwięki ( szum wiatru, skrzypienie drzwi). Następnie zwiedzaliśmy pracownię animacji i malarni, pokój zdjęć i salę do nagrań dźwięku. Ostatnim miejscem pobytu w Studio było uczestniczenie w projekcji filmów rysunkowych. Mimo różnicy wieku oglądających filmy reakcje były takie same – głośne śmiechy, radość, zadowolenie. Po projekcji uczniowie dokonali zakupu drobnych pamiątek.. Na koniec pani przewodnik pochwaliła całą grupę za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Wszyscy uczestnicy wycieczki dostali pamiątkowe zakładki – bilety.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO LASU KLASY III

Pod koniec października  klasa III wybrała się na pieszą wycieczkę  do pobliskiego lasu. Byliśmy ciekawi, czy zawitała tam już Pani Jesień. Spacer po lesie dostarczył nam wielu wrażeń. Przyglądaliśmy się jesiennym barwom liści, słuchaliśmy odgłosów przyrody: szumu drzew, śpiewu ptaków. Udało nam się także zebrać różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie i kasztany), którymi później przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody. Skorzystaliśmy ze słonecznej pogody, by również pobawić się na leśnej polanie. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

JESIEŃ ZAMKNIĘTA W SŁOIKACH

W październiku 2015r w klasie III odbyła się lekcja „Jesień zamknięta w słoikach”. Uczniowie przynieśli różne przetwory z owoców i warzyw. Rozmawialiśmy o sposobach ich przechowywania i o zapasach na zimę, jakie robią ludzie. Na koniec zajęć odbyła się degustacja. Była to „smaczna i zdrowa lekcja”.

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Dnia 27 października o godz. 9.30 w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia kl. I”. W tej doniosłej chwili uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, gimnazjum, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klasy IIa i IIb i III.

Czytaj więcej...

LUBIMY WYSTĘPY

Dnia  22.10.2015r. – uczniowie klasy II a w ramach kółka czytelniczego, zaprezentowali uczniom kl. 0 – III, inscenizację utworu J. Brzechwy pt. ,, Na straganie”. Po długich i mozolnych próbach, udało się osiągnąć zamierzony sukces. Wszyscy pięknie wcielili się  w swoje role.

Czytaj więcej...

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,, MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Dnia 13.10 2015r. – został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Moja zakładka do książki”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. I – III uczęszczających  do szkół podstawowych w Gminie Jordanów. Na konkurs nadesłano 40 prac, które oceniono wg. kryteriów przyjętych w regulaminie. Komisja w składzie p. Regina Galicka, p. Justyna Urban, p. M. Kijanka wytypowała 12 najciekawszych prac.

Czytaj więcej...

WIZYTA POLICJANTA I MRÓWKI W KLASACH PIERWSZYCH

     W dniu 16 września 2015 roku  Mrówka wraz z Panami Policjantami z Komisariatu Policji w Jordanowie oraz GOKSiP w Jordanowie odwiedziła naszą szkołę, a konkretnie uczniów klasy Ia i Ib. Podczas spotkania z uczniami Pan Policjant wyjaśnił jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym ,a Mrówka rozdała dzieciom odblaskowe zawieszki, aby zawsze były widoczne na drodze.

Czytaj więcej...

LUBIMY WYCIECZKI

Dnia 08 października klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Rabki-Zdrój. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach garncarskich, spektakl w teatrzyku  ,,Rabcio” pt. ,,Zimowa Przygoda”, oraz zabawy w parku. Warsztaty pozwoliły nam poznać dawno już zapomniany zawód garncarza.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113292
DzisiajDzisiaj214
W tym miesiącuW tym miesiącu2824
WszystkieWszystkie113292

Projekty, programy i akcje