Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

     Uczniowie klasy IA i IB wraz z wychowawczyniami dołączyli do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Czytaj więcej...

"THE BIG CARROT"

15 grudnia 2015 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej pod opieką p. Agnieszki Pochopień przedstawili swoim młodszym kolegom i koleżankom krótką inscenizację w języku angielskim p.t. „The Big Carrot” – „ Duża marchewka”. Młodzi aktorzy znakomicie sprawdzili się w rolach króliczków, narratorów oraz marchewki zaskakując publiczność nietypowymi kostiumami oraz ładną wymową języka angielskiego. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i odwagę!

Czytaj więcej...

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W Zespole Szkół w Toporzysku mamy same GRZECZNE dzieci,dlatego Święty Mikołaj i w tym roku o nas nie zapomniał, 4 grudnia  2015 r. pojawił się ze swoimi pomocnikami u najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Czytaj więcej...

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Dnia 26 listopada 2015 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się huczna zabawa Andrzejkowa dla uczniów klas 0- III. Najmłodsi pod opieką wychowawców klas bawili się wspaniale w rytmie muzyki przygotowanej przez Panią Iwonę Gize, która w tym roku wcieliła się w rolę DJ-a. Atmosfera panująca wśród uczniów była naprawdę  gorąca, dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych zabawach oraz konkursach tanecznych, a w czasie przerwy mogły liczyć na pyszny poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na zabawę karnawałową.

Czytaj więcej...

PIERWSZOKLASIŚCI W TEATRZYKU RABCIO

Dnia 24 listopada 2015 r. uczniowie klas I wraz z wychowawcami  wyruszyli na swoją pierwszą szkolną wycieczkę, która okazała się nie lada wyprawą dla naszych małych pierwszoklasistów. Uczniowie odwiedzili Rabkę Zdrój i Teatrzyk Rabcio.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA KLASY III DO BIELSKA-BIAŁEJ

Dnia 19 października 2015r. o godz. 6.30 uczniowie klasy III wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Bielska- Białej i Ustronia. Organizatorem wycieczki była pani mgr Iwona Giza. Po dotarciu na miejsce grupa udała się do Studia Filmów Rysunkowych. W jednej z sal Studia uczniowie zostali zapoznani z historią filmu rysunkowego, z jego powstawaniem. Zwiedzanie studia wzbudziło ogromną ciekawość i prowokowało do zadawania wielu pytań. Pokazano nam różne urządzenia i rekwizyty, dzięki którym uzyskiwano dawniej różne dźwięki ( szum wiatru, skrzypienie drzwi). Następnie zwiedzaliśmy pracownię animacji i malarni, pokój zdjęć i salę do nagrań dźwięku. Ostatnim miejscem pobytu w Studio było uczestniczenie w projekcji filmów rysunkowych. Mimo różnicy wieku oglądających filmy reakcje były takie same – głośne śmiechy, radość, zadowolenie. Po projekcji uczniowie dokonali zakupu drobnych pamiątek.. Na koniec pani przewodnik pochwaliła całą grupę za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Wszyscy uczestnicy wycieczki dostali pamiątkowe zakładki – bilety.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO LASU KLASY III

Pod koniec października  klasa III wybrała się na pieszą wycieczkę  do pobliskiego lasu. Byliśmy ciekawi, czy zawitała tam już Pani Jesień. Spacer po lesie dostarczył nam wielu wrażeń. Przyglądaliśmy się jesiennym barwom liści, słuchaliśmy odgłosów przyrody: szumu drzew, śpiewu ptaków. Udało nam się także zebrać różne dary jesieni (między innymi kolorowe liście, szyszki, żołędzie i kasztany), którymi później przyozdobiliśmy nasz klasowy kącik przyrody. Skorzystaliśmy ze słonecznej pogody, by również pobawić się na leśnej polanie. Na długo wizyta w lesie pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

JESIEŃ ZAMKNIĘTA W SŁOIKACH

W październiku 2015r w klasie III odbyła się lekcja „Jesień zamknięta w słoikach”. Uczniowie przynieśli różne przetwory z owoców i warzyw. Rozmawialiśmy o sposobach ich przechowywania i o zapasach na zimę, jakie robią ludzie. Na koniec zajęć odbyła się degustacja. Była to „smaczna i zdrowa lekcja”.

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Dnia 27 października o godz. 9.30 w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia kl. I”. W tej doniosłej chwili uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, gimnazjum, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie klasy IIa i IIb i III.

Czytaj więcej...

LUBIMY WYSTĘPY

Dnia  22.10.2015r. – uczniowie klasy II a w ramach kółka czytelniczego, zaprezentowali uczniom kl. 0 – III, inscenizację utworu J. Brzechwy pt. ,, Na straganie”. Po długich i mozolnych próbach, udało się osiągnąć zamierzony sukces. Wszyscy pięknie wcielili się  w swoje role.

Czytaj więcej...

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY ,, MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

Dnia 13.10 2015r. – został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, Moja zakładka do książki”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. I – III uczęszczających  do szkół podstawowych w Gminie Jordanów. Na konkurs nadesłano 40 prac, które oceniono wg. kryteriów przyjętych w regulaminie. Komisja w składzie p. Regina Galicka, p. Justyna Urban, p. M. Kijanka wytypowała 12 najciekawszych prac.

Czytaj więcej...

WIZYTA POLICJANTA I MRÓWKI W KLASACH PIERWSZYCH

     W dniu 16 września 2015 roku  Mrówka wraz z Panami Policjantami z Komisariatu Policji w Jordanowie oraz GOKSiP w Jordanowie odwiedziła naszą szkołę, a konkretnie uczniów klasy Ia i Ib. Podczas spotkania z uczniami Pan Policjant wyjaśnił jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym ,a Mrówka rozdała dzieciom odblaskowe zawieszki, aby zawsze były widoczne na drodze.

Czytaj więcej...

LUBIMY WYCIECZKI

Dnia 08 października klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Rabki-Zdrój. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach garncarskich, spektakl w teatrzyku  ,,Rabcio” pt. ,,Zimowa Przygoda”, oraz zabawy w parku. Warsztaty pozwoliły nam poznać dawno już zapomniany zawód garncarza.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232294
DzisiajDzisiaj17
W tym miesiącuW tym miesiącu677
WszystkieWszystkie232294

Projekty, programy i akcje