Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

DZIECIOM CZYTAMY

Od listopada 2018 roku, prawie w każdy poniedziałek, uczniowie klas I-III spotykają się o godzinie 10.00,  aby wspólnie  posłuchać czytanej baśni lub legendy z Polski.

Czytaj więcej...

PROJEKT – POLSKA TO MY !

W ramach projektu „ POLSKA TO MY” uczniowie klas I –III, wtorkowy poranek spędzili na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, prezentowaniu zdjęć rodzinnych i przelewaniu na papier swojej miłości do ojczyzny.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

16 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w wspólnym spotkaniu zorganizowanym z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach związanych z Świętami Wielkanocnych.

Czytaj więcej...

SZKOŁA Z MISJĄ

Nasza szkoła  od pażdziernika 2018 roku bierze udział w projekcie  ,,Szkoła z misją" prowadzonym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.  www.misjesercanow.pl  Celem programu jest niesienie pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują misjonarze sercanie.

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0-II

     Dnia 25 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski w klasach "0-II". W jury zasiedli: p. K. Basiura, p. R. Gałka, p. I. Giza. Uczniowie recytowali utwory wybitnych pisarzy takich jak: J. Tuwima, J. Brzechwy, D. Gellner, S. Jachowicza.

Czytaj więcej...

GMINNY KONKURS „MOJA SKARBONKA” ROZSTRZYGNIĘTY

Wśród dzieci został zorganizowany konkurs na wykonanie najciekawszego projektu skarbonki. Wykonane przez uczniów prace okazały się niezwykle ciekawe. Nic więc dziwnego, że przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Jordanowie w składzie: Halina Trzop, Czesław Giza, Krzysztof Mironiuk oraz Zofia Szczesiak i Anna Mironiuk   mieli trudności z przyznaniem nagród dla zwycięzców tej zabawy.

Czytaj więcej...

PRAWIE JAK W RIO

12 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas I-III. Jak co roku, było hucznie i kolorowo.  Nie zabrakło księżniczek, wróżek i biedronek ani strażaków, batmanów i piratów. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunków, a Pani Marysi i dziewczynom że starszych klas, za kreatywne przeprowadzenie imprezy.

Czytaj więcej...

"AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA" RUSZA NA ZIMOWE PODBOJE!

My się zimy nie boimy! Zabawy na śniegu z kolegami to najlepsza zabawa na świecie!!! Przynajmniej zimą:) Pierwszaki wyposażone w odpowiednią, nieprzemakalną odzież wierzchnią szalały na placu zabaw (do którego wcześniej musiały dotrzeć brnąc w zaspach!)! Po takich ekscesach ciepły obiad smakował jak nigdy! A świeże powietrze dodało nam energii do dalszej pracy!

Czytaj więcej...

KARTKI ŚWIĄTECZNE

TYLKO U NAS- NAJPIĘKNIEJSZE ŚWIĄTECZNE KARTKI !

WYJĄTKOWE, BO RYSOWANE SERCEM PRZEZ UCZNIÓW Z KLAS I - III

PACZKA MIKOŁAJKOWA

3 grudnia na terenie naszej szkoły zakończyła się  zbiórka w ramach akcji „Podaruj swojego pluszaka dla pogotowia ratunkowego w Krakowie”.

Czytaj więcej...

NASZE PRACE KONKURSOWE – KLASA III

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości uczennice : Zuzanna Bieniek, Kamila Dawiec i Oliwia Kusz wykonały prace konkursowe, biorąc  udział w Gminnym Konkursie Plastycznym
„Pamiętamy o niepodległości”.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113292
DzisiajDzisiaj214
W tym miesiącuW tym miesiącu2824
WszystkieWszystkie113292

Projekty, programy i akcje