Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MIKOŁAJKI KLASA 2

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do każdego ucznia z klasy 2. Oczekując upragnionego Gościa, dzieci na zajęciach on – line  z wielkim zainteresowaniem śpiewali piosenki o Mikołaju i wykonali pracę plastyczną pt.; „ Czekam na Ciebie Mikołaju”.

Czytaj więcej...

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- KLASA 2

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.  W szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Czytaj więcej...

SAŁATKI OWOCOWE- KLASA 2

Koniec października dla wszystkich uczniów klasy 2 był bardzo pracowity, a to za sprawą kulinarnych zmagań. Dzieci wykonały pyszne i zdrowe sałatki owocowe. Tym samym miały okazję do wykazania się pomysłowością, kierując się indywidualnymi upodobaniami smakowymi.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ- KLASA II

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy drugiej, również chciały podziękować swoim ukochanym paniom za trud włożony w ich wychowanie.

Czytaj więcej...

WRZESIEŃ JUŻ ZA NAMI KLASA II

 Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego już za nami! Po długiej nieobecności w szkolnych murach, związanej z okresem nauki zdalnej, wrzesień obfitował w wydarzenia dające dzieciom możliwość zarówno rozwijania własnych pasji, jak i poznawania nowych, inspirujących możliwości.

Czytaj więcej...

„ KROPKUJEMY” UCZNIOWIE KLAS I - III

W obchody Dnia Kropki zaangażowała się także młodsza społeczność naszej szkoły, uczniowie kl. I – III. Każdy uczeń próbował sił podczas kropkowania, zostały ozdobione sale lekcyjne, korytarz, uczniowie założyli ubrania w kropki. Pojawiły się kropkowane dzieła sztuki. Z każdego  miejsca widoczne były wesołe, kolorowe kropki. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Czytaj więcej...

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Tanecznym krokiem rozpoczęliśmy ferie. W sobotę 25 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.  Sala rekreacyjna zamieniła się w salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów  i komiksów. To uczniowie klas I-III oraz 5i 6- latki.

Czytaj więcej...

WIGILIA KLASOWA KLAS I - III

Wigilie klasowe, które odbyły się 20 grudnia 2019r. były kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszych  klas. Zgodnie z  tradycją dzieci odczytały fragment z Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem, potem krótka modlitwa, łamanie się opłatkiem i świąteczne życzenia płynące z głębi serc. Następnie rozpoczęła się  prawdziwa uczta wigilijna: barszczyk, krokiety, uszka, owoce i przeróżne słodkie pyszności.    Wspólne śpiewanie kolęd, zabawy i rozmowy wypełniły resztę pobytu w szkole.

Czytaj więcej...

KLASA I – ŚWIĄTECZNE RAMKI

18 grudnia, uczniowie klasy I ozdabiali według własnego pomysłu w sposób ciekawy i bardzo oryginalny, ramki na zdjęcia wykonane z patyczków.  Ogromnym zaskoczeniem  było dla wszystkich zdjęcie znajdujące się w ramce –  „ Nasze klasowe Mikołajki”.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ…….- KLASA I

Święta tuż tuż … i przedświąteczny zgiełk, i radość i atmosfera oczekiwania … też tuż tuż. A my uczniowie klasy I przygotowujemy się szczególnie do przeżywania tych pełnych uroku i ciepła świątecznych dni. Malujemy i ozdabiamy według własnego pomysłu świąteczne aniołki  i ozdoby wykonane z gipsu.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA – KLASA I

Dnia 29 listopada uczniowie klasy pierwszej udali się do fabryki ozdób choinkowych Armar w miejscowości Bębło.  Pod opieką przewodnika dzieci zwiedzały zakład, a przede wszystkim poznały etapy powstawania bombek o rożnej wielkości i w przeróżnych kształtach.

Czytaj więcej...

„ GÓRAL, GÓRALKA, GÓRY” – KALSA I

Dnia 28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się lekcja w klasie pierwszej nt. „Góral, góralka, góry”. Lekcja rozpoczęła się przywitaniem przez Panią Iwonę Gizę wszystkich uczniów w stroju góralskim.  Uczniowie zostali zapoznani z celami które  zostaną osiągnięte podczas tych zajęć.

Czytaj więcej...

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

232286
DzisiajDzisiaj9
W tym miesiącuW tym miesiącu669
WszystkieWszystkie232286

Projekty, programy i akcje