Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

ZAJĘCIA SZACHOWE

TO MY UCZNIOWIE KLASY III

 Zgłębiamy tutaj tajniki gry królewskiej oraz mile spędzamy czas przy szachownicy. Uczymy się przede wszystkim logicznego myślenia i sportowej rywalizacji. 

Czytaj więcej...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pierwszaki podczas tygodnia zabawek mogły przynieść do szkoły swoje ulubione zabawki, aby wspólnie z kolegami pobawić się nimi podczas przerw. Obchodziliśmy także „Dzień pluszowego Misia”.

Czytaj więcej...

,,MasterChef Junior" W KLASIE II

W środę 24 października w naszej klasie uczniowie zamiast  długopisów i pisaków trzymali w dłoniach noże, widelce, szaszłyki, a zeszyty i książki były zastąpione przez miseczki i  deseczki kuchenne.

Czytaj więcej...

SZKOŁA Z MISJĄ

Nasza szkoła  bierze udział w projekcie  ,,Szkoła z misją" prowadzonym przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.  www.misjesercanow.pl  Celem programu jest niesienie pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują misjonarze sercanie. Pomagamy w Czadzie i na Filipinach.

Czytaj więcej...

PAMIĘTAMY, WSPOMINAMY, POZNAJEMY-ŚWIĘTY PAPIEŻ

Dnia 16 października uczniowie klas I-III spotkali się pod portretem  św. Jana Pawła II , który wisi na naszym korytarzu. W krótkiej  pogadance dzieci dowiedziały się, ( niektóre wiedziały) , że 40 lat temu - 16 października 1978 roku Kardynał Karol Wojtyła – nasz Biskup z Krakowa - został wybrany na Papieża.

Czytaj więcej...

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA W SALI EDUKACYJNEJ „OGNIK”

Pierwszaki z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w Sali Edukacyjnej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Oprócz zwiedzania komendy i garażu, poznawania sprzętu niezbędnego w wielozadaniowej pracy strażaka dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa, podczas których poznawały m.in. zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO KRAKOWA

     5 czerwca klasy I i II pod opieką swoich wychowawców uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Po dotarciu na miejsce pierwszą atrakcją było zwiedzanie Smoczej Jamy. Wszyscy uczniowie byli podekscytowani tą wyprawą.

Czytaj więcej...

PIERWSZAKI

     Nasza klasa tworzy ciekawy zespół dzieci, które wspólnie  ucząc się, wzajemnie się wspierają i  razem się bawią.

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI UCZNIÓW KLAS I- IV

W piątek 2 marca 2018 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I- IV. W tym roku z uwagi na zmiany w regulaminie, uczniowie klas I- III wspólnie z uczniami klas IV zmagali się w jednej kategorii wiekowej.

Czytaj więcej...

TECHNOLOGIE Z KLASĄ

Klasa I w bieżącym roku szkolnym  bierze udział w programie Technologie z klasą organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci  . Jesienią rozpoczęliśmy podróż po świecie nowych technologii.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „THE BEST”

Dnia 17 stycznia 2018 r. odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla klas II-III szkoły podstawowej. W konkursie uczestniczyło 8 uczniów. Zwycięzcą został Jakub Siepak (IIIa), 2. miejsce zajął Jaromir Hopciaś z klasy II, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Oliwia Zubrzycka z klasy IIIB. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci dodatkowo otrzymali nagrody ufundowane przez prywatnych sponsorów. Gratulujemy!!!

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113287
DzisiajDzisiaj209
W tym miesiącuW tym miesiącu2819
WszystkieWszystkie113287

Projekty, programy i akcje