Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

Prawie każdy z nas pamięta marzenia małego chłopca z opowiadania pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci w ubiegłym tygodniu uczniowie klas I- III dzięki życzliwości Pana Krystiana mogli poznać ciekawe zagadnienia i tematy związane z działalnością PSP.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASACH I- III

     Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

Czytaj więcej...

JASEŁKA 2017

„Jest taki czas raz do roku,

 Kiedy odnajdujemy w sobie spokój.

 To czas cudu, pojednania,

  To siła istnienia, chęć bratania."

Czytaj więcej...

PACZKA NA GWIAZDKĘ

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

 Jan Paweł I

Czytaj więcej...

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASACH I- III

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były naprawdę grzeczne i zasłużyły na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Wśród uczniów panowało zadowolenie oraz zaskoczenie.

Czytaj więcej...

WARSZTATY ZDOBIENIA BOMBKI BOŻONARODZENIOWEJ

Dzięki niespodziance jaką przygotował Św. Mikołaj w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia bombek, celem których była popularyzacja pięknej tradycji wykonywania ozdób choinkowych. Podczas warsztatów, uczniowie klas najmłodszych w ciepłej, przedświątecznej atmosferze przygotowali ozdoby świąteczne – zdobione bombki choinkowe.

Czytaj więcej...

ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASACH I- III

     29 listopad w naszej szkole, jak co roku odbyła się huczna zabawa Andrzejkowa dla uczniów klas 0- III. Najmłodsi pod opieką wychowawców klas bawili się wspaniale w rytmie muzyki przygotowanej przez Panią Marysię Maciążka, która w tym roku wcieliła się w rolę DJ-a.

Czytaj więcej...

ŚLADAMI PRACY GÓRNIKA

     Przemierzając kopalniane korytarze uczniowie klasy II, III a i III b poznali historię wydobycia soli, a o trudach górniczego fachu opowiadał im sam średniowieczny górnik. Dzieci poznały dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli oraz wzięły udział w zajęciach plastyczno- rekreacyjnych.

Czytaj więcej...

IV EDYCJA AKCJI PACZKA NA GWIAZDKĘ DLA DZIECI Z ODDZIAŁU HEMATOLOGII I ONKOLOGII Z PROKOCIMIA

     Jeśli tylko masz ochotę, dobre chęci i chcesz się podzielić z innymi swoim dobrym sercem, możesz już dziś pomóc nam  choć na moment wywołać radość na twarzy dzieci przebywających na oddziale hematologii i onkologii w Prokocimiu.

 

     Wspólnymi siłami nasza społeczność szkolna organizuje zbiórkę upominków, które co prawda dzieciom zdrowia nie wrócą, ale pomogą zapomnieć choć na chwilę, o tym dlaczego tam są, o tych wszystkich zabiegach, lekach i badaniach... Pomogą umilić czas spędzony na oddziale i odciągnąć uwagę od tego co przynosi ból i cierpienie...

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszoklasiści  z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 24 października  2017r, odbyło się PASOWANIA NA UCZNIA. To był wyjątkowy dzień, w którym dzieciom , oprócz nauczycieli, uczniów z klas młodszych i przedszkola, towarzyszyli  także rodzice.  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113284
DzisiajDzisiaj206
W tym miesiącuW tym miesiącu2816
WszystkieWszystkie113284

Projekty, programy i akcje