Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

     Uczniowie klasy I i IIa znają już wyniki drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Mimo, iż nie zakwalifikowali się do czołowej 10 uczestniczącej w wielkim finale, który miał miejsce 3 czerwca w Warszawie zdobyli nowe doświadczenia, poszerzyli swoją wiedzę o ciekawe umiejętności praktyczne i teoretyczne oraz świetnie bawili się poprzez konstruowanie pierwszopomocowej gry planszowej „JUREK I SPÓŁKA NA TROPACH PIERWSZEJ POMOCY”, która przyniosła wiele radości i uśmiechu na ich twarzach.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ ARAPAHO

     W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy I, IIa i IIb uczestniczyli w autokarowej wycieczce do wioski indiańskiej ARAPAHO Zalas koło Krakowa. Celem wyjazdu było poznanie kultury Indian zamieszkujących niegdyś tereny Ameryki Północnej oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej na szlaku zdobywców dzikiego zachodu.

Czytaj więcej...

OGNISKO Z OKAZJI DNIA DZIECKA

     1 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili swoje święto. Dzień Dziecka w klasie IIa i IIIb w tym roku miał sportowy charakter. Uczniowie wspólnie z wychowawczyniami wybrali się na pieszą wędrówkę w kierunku Folwarku, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY I TATY W KLASACH III.

24.05.2017r. – uczniowie klas trzecich, z okazji wspaniałego majowego święta, przygotowali dla swoich Rodziców występ. Dzieci prezentując swoje talenty wokalne, taneczne i  recytatorskie , podziękowały swoim najbliższym za trud, opiekę, cierpliwość i każdą spędzoną razem chwilę. Po części artystycznej był czas na składanie najpiękniejszych życzeń, wręczanie samodzielnie wykonanych upominków i wspólne rozmowy przy słodkim poczęstunku. 

Czytaj więcej...

DZIEŃ MAMY W KLASACH I-II

     W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z piękniejszych świąt w naszej kulturze i chociaż w tym roku maj nie był tak piękny i ciepły jak zwykle bywa, to gorące, dziecięce serca uczniów klasy I oraz II  w sposób szczególny postanowiły uczcić jedno z najważniejszych świąt w życiu każdego dziecka.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z PROFILAKTYKI „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”

     W naszej szkole, został zrealizowany program edukacji antynikotynowej- „Nie pal przy mnie, proszę”, który był adresowany do uczniów klas I-III SP oraz ich rodziców. Jego celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

Czytaj więcej...

„WITAJ MAJ, TRZECI MAJ...”

     W piątek tuż przed długim weekendem majowym  uczniowie klas drugich szkoły podstawowej zaprezentowali swoim młodszym i starszym kolegom z klas 0 – III program artystyczny z montażem słowno- muzycznym,  poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

MOJA ENCYKLOPEDIA ZDROWIA

08. 03. 2017r. – ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu ,, Moja encyklopedia zdrowia”, skierowanego do uczniów kl. I – III. Celem konkursu było podnoszenie świadomości prozdrowotnej dzieci  oraz rozwijanie zdolności plastycznych wśród uczniów.

Czytaj więcej...

DZIĘKUJEMY NASZYM CHŁOPCOM Z IIIb

ÓSMY MARCA FAJNE ŚWIĘTO- CZEKA NA NIE KOBIET PEŁNO.

CZY TEŻ MAŁA JEST, CZY DUŻA- KAŻDA CZEKA NA KWIATUSZEK.

MIŁO WIDZIEĆ TAKŻE PANA, KTÓRY NIESIE TULIPANA.

DZISIAJ GRZESIU KOLEŻANKOM WRĘCZA GOŹDZIK, ŁADNY KWIATEK.

Czytaj więcej...

DBAMY O HIGIENĘ

01.03.2017r. - zorganizowano spotkanie z higienistką szkolną. Uczniowie kl. IIIA utrwalili podstawowe zasady higieny osobistej. Pani higienistka przeprowadziła pogadankę nt. ,, Jak zdrowo żyć, w sposób higieniczny”.

Czytaj więcej...

,,ZDROWIE NA TALERZU”

21. 02. 2017r. – uczniowie kl. IIIa, , w ramach realizacji programu innowacji ,,Zdrowo żyjemy, pięknie rośniemy”, z pomocą rodziców przygotowali zdrowe i smaczne kanapki. Każdy uczeń miał możliwość, samodzielnie dobrać składniki i skomponować własną wesołą i zdrową kanapkę. Następnie wszyscy zaprezentowali swoje pomysły na zdrowe przekąski. Zajęcia zakończyły się smaczną degustację.

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAM „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ” W KLASACH I- III

     W piątek 27 stycznia uczniowie klas I- III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”. Program skierowany jest dla dzieci klas najmłodszych. Obecnie 91% szkół z całej Polski podjęło współprace z WOŚP. Dzięki zajęciom dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami z zakresu pierwszej pomocy, kształtowane są wśród nich właściwe nawyki , a pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Czytaj więcej...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE IIIA

05.01.2017r. – uczniowie kl. III A z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka, przygotowali dla swoich wspaniałych gości uroczysty występ. Uczniowie przedstawili ,,Jasełka” oraz wygłosili wiersze tematyczne.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

113280
DzisiajDzisiaj202
W tym miesiącuW tym miesiącu2812
WszystkieWszystkie113280

Projekty, programy i akcje