Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

SZKOLNA AKCJA EDUKACYJNA „MOC PREZENTÓW UNICEF”

W przedostatnim tygodniu mijającego roku szkolnego przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły krótką akcję edukacyjną zaproponowaną przez UNICEF. Tym razem dotyczyła ona sytuacji dzieci w Gwatemali, która oprócz tego, że jak cały świat zmaga się z walką z COVID 19 to jeszcze w listopadzie 2020 r. została dotkliwie dotknięta przez huragany Eta i Iota.

Czytaj więcej...

PIERWSZA POMOC-JAK JEJ UDZIELIĆ POSZKODOWANEMU?

Dnia 11 czerwca  w klasie 4 i 5 zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy, które prowadzili strażacy z PSP w Suchej Beskidzkiej.

Uczniowie aktywnie włączali się w zajęcia, chętnie zadawali pytania, próbowali swoich sił, mocując się z fantomem szkoleniowym.

Czytaj więcej...

PRZYJAZD "DENTOBUSA"

Informujemy, że w dniach 14 i 17 maja będzie możliwość skorzystania z "Dentobusa", który przyjedzie do szkoły w godz. od 8.30 do 11.30. Podczas wizyty "Dentobusa" istnieje możliwość wykonania przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegów profilaktycznych (fluorkowanie). 14 maja będą mogły z niego skorzystać dzieci od 5-latków do uczniów klasy III-ej. 17 maja uczniowie klas IV - VIII. Wszystkie dokładne informacje znajdują się w dołączonym załączniku. Aby skorzystać z możliwości konieczne jest wypełnienie oświadczenia, które z sobą trzeba przynieść (do pobrania w załączniku) oraz zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy.

DO POBRANIA- OŚWIADCZENIA

IV POWIATOWY FESTIWAL NAUKI

   Od 15 marca rusza w formie online Powiatowy Festiwal Nauki. Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do odwiedzania oficjalnej strony internetowej  wydarzenia, gdzie szkoły z naszego regionu  prezentują ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. 

Czytaj więcej...

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie Piosenki Angielskiej "Śpiewać po angielsku każdy może..."  zorganizowanym przez  LO im. M. Curie-Skłodowskiej w Suchej Beskidzkiej. To już 13 edycja!!!  Piosenki przysłane na konkurs są widoczne w zakładce 'dyskusja' na stronie LO. Prosimy o polubienie i doping koleżanek i kolegów!

Drodzy Uczniowie i Rodzice

W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników  Szkoły  życzymy Wam, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności, ale przede wszystkim życzymy zdrowia.

 

WARSZTATY TAŃCÓW INTEGRACYJNYCH I ETNICZNYCH

Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zapraszają dzieci i młodzież  z Gminy Jordanów do udziału w „Warsztatach tańców integracyjnych i etnicznych”, które odbywać się będą  w GOKSiP – filia Łętownia.

Czytaj więcej...

UNICEF DZIĘKUJE NASZEJ SZKOLE – WAM UCZNIOWIE ZA OKAZANE SERCE …

Z wielką radością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła otrzymała podziękowanie od organizacji niosącej pomoc dzieciom w różnych rejonach świata dotkniętych klęskami humanitarnymi – UNICEF. Podziękowanie dotyczy zorganizowanej zbiórki charytatywnej i przekazanie darowizny na pomoc niedożywionym dzieciom w Nigrze. Jesteście wspaniali!

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF POLSKA

     20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W tym dniu na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w tym roku jeszcze przypadła jedna wyjątkowa okazja – 30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W te obchody włączyły się placówki edukacyjne z całej Polski, jak również nasza szkoła. Zostały podjęte następujące działania:

Czytaj więcej...

Polecane strony

MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

203656
DzisiajDzisiaj20
W tym miesiącuW tym miesiącu1757
WszystkieWszystkie203656

Projekty, programy i akcje