Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

MEMORY MASTER

W ogólnopolskim konkursie „Memory Master” wzięło udział 17 uczniów z klas IV – VIII. Wszyscy musieli wykazać się znajomością słownictwa w języku angielskim.  Wyróżnienie otrzymała Kinga Rączka uczennica klasy VIII a. BRAWO!!!

Czytaj więcej...

DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 9 i 10 czerwca odbyły się w naszej szkole Dni Języków Obcych. W czwartek został zorganizowany Festiwal Piosenki Językowej podczas którego uczniowie zaprezentowali piosenki w języku ukraińskim, języku angielskim i języku niemieckim.

Czytaj więcej...

JĘZYKOWY PROJEKT EDUKACYJNY KLAS IV-VIII

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w językowym projekcie edukacyjnym pisząc kartki z życzeniami w języku angielskim i niemieckim dla osób starszych, podopiecznych Caritasu w Monachium.
Przesyłając życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nie tylko rozwijali swoje umiejętności językowe, ale także uczyli się empatii i wrażliwości na potrzeby osób starszych i samotnych. Wszyscy uczestnicy starli się wykonać swoje prace jak najlepiej, wkładając wiele wysiłku w ich przygotowanie. 

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – Zespół Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej informuje, że trwa nabór na zajęcia Treningu Kompetencji Społecznych dla Dzieci i Młodzieży.

Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku szkolnym, przejawiających trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej. Zajęcia odbywają się z częstotliwością co dwa tygodnie w formie grupowej.

Zachęcamy do zapisów, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 19.00.

Telefon kontaktowy: (33) 874 21 01

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJE STRATEGII DLA MŁODYCH W WOJ. MAŁOPOLSKIM!

Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

Czytaj więcej...

SZKOLNA AKCJA EDUKACYJNA „MOC PREZENTÓW UNICEF”

W przedostatnim tygodniu mijającego roku szkolnego przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły wśród uczniów naszej szkoły krótką akcję edukacyjną zaproponowaną przez UNICEF. Tym razem dotyczyła ona sytuacji dzieci w Gwatemali, która oprócz tego, że jak cały świat zmaga się z walką z COVID 19 to jeszcze w listopadzie 2020 r. została dotkliwie dotknięta przez huragany Eta i Iota.

Czytaj więcej...

PIERWSZA POMOC-JAK JEJ UDZIELIĆ POSZKODOWANEMU?

Dnia 11 czerwca  w klasie 4 i 5 zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy, które prowadzili strażacy z PSP w Suchej Beskidzkiej.

Uczniowie aktywnie włączali się w zajęcia, chętnie zadawali pytania, próbowali swoich sił, mocując się z fantomem szkoleniowym.

Czytaj więcej...

PRZYJAZD "DENTOBUSA"

Informujemy, że w dniach 14 i 17 maja będzie możliwość skorzystania z "Dentobusa", który przyjedzie do szkoły w godz. od 8.30 do 11.30. Podczas wizyty "Dentobusa" istnieje możliwość wykonania przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegów profilaktycznych (fluorkowanie). 14 maja będą mogły z niego skorzystać dzieci od 5-latków do uczniów klasy III-ej. 17 maja uczniowie klas IV - VIII. Wszystkie dokładne informacje znajdują się w dołączonym załączniku. Aby skorzystać z możliwości konieczne jest wypełnienie oświadczenia, które z sobą trzeba przynieść (do pobrania w załączniku) oraz zgłoszenie tego faktu wychowawcy klasy.

DO POBRANIA- OŚWIADCZENIA

IV POWIATOWY FESTIWAL NAUKI

   Od 15 marca rusza w formie online Powiatowy Festiwal Nauki. Zapraszamy wszystkich uczniów oraz rodziców do odwiedzania oficjalnej strony internetowej  wydarzenia, gdzie szkoły z naszego regionu  prezentują ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. 

Czytaj więcej...

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Konkursie Piosenki Angielskiej "Śpiewać po angielsku każdy może..."  zorganizowanym przez  LO im. M. Curie-Skłodowskiej w Suchej Beskidzkiej. To już 13 edycja!!!  Piosenki przysłane na konkurs są widoczne w zakładce 'dyskusja' na stronie LO. Prosimy o polubienie i doping koleżanek i kolegów!

Polecane strony

      MEN

Kuratorium Oświaty
Parafia w Toporzysku
Inspektor Ochrony Danych

Dariusz Kozłowski

e-mail: dariusz.kozlowski@cbi24.pl

Dziennik

Farmona

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

246458
DzisiajDzisiaj27
W tym miesiącuW tym miesiącu294
WszystkieWszystkie246458

Projekty, programy i akcje