Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

AKCJA " ZAPAL ZNICZ"

W ramach akcji MEN " szkoła Pamięta" Rada wolontariatu uporządkowała zaniedbane groby na cmentarzu w Toporzysku. Zostały zapalone znicze na zapomnianych grobach oraz na grobach byłych nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy wolontariuszom za włączenie się w akcję.

" ŚWIĘTO POLSKI"

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klas piątych zaprosili swoich kolegów i koleżanki do wspólnego biesiadowania. Przedstawili historię wyzwolenia naszej Ojczyzny z rąk zaborców oraz zaprezentowali polskie specjały kulinarne czy ludowe przyśpiewki.

Czytaj więcej...

BROKER INFORMACJI- ZAWÓD, O KTÓRYM PRL NIE SŁYSZAŁ!

     W środę 6 listopada klasa VIII wraz z opiekunami p. J. Szpak oraz A. Kowalcze odwiedziła Suchą Beskidzką. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego gościła w suskiej fili Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej na zajęciach dotyczących poznania zawodu bibliotekarza,  a tak naprawdę dzisiaj już brokera informacji, czyli kogoś kto zajmuje się zleconym wyszukiwaniem, analizowaniem i udostępnianiem informacji.

Czytaj więcej...

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

15 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie przygotowali „Koncert życzeń” dla Nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości – Nauczycieli emerytów.

Czytaj więcej...

KOLEJNA MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW JUŻ ZA NAMI...

            Jak co roku tradycyjnie uczniowie starszych klas tzn. kl. VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w naukowym wydarzeniu jakim jest Małopolska Noc Naukowców.  W tym roku ponownie odwiedziliśmy dwie krakowskie uczelnie : Uniwersytet Rolniczy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.

Czytaj więcej...

DNI JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

W czerwcu odbyły się w Szkole Podstawowej w Toporzysku Dni Języków Obcych. Przy głównym wejściu znalazła się gazetka plastyczno-informacyjna nt. krajów anglojęzycznych, która była drogowskazem dla uczniów klas V-VIII i III gimnazjum biorących udział w konkurencjach dotyczących znajomości kultury, tradycji i podstawowych informacji o wybranych krajach anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

KAMPANIA BOHATERON-WŁĄCZ HISTORIĘ!

     W I półroczu obecnego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w III edycji Ogólnopolskiej Kampanii „BohaterON – włącz historię!” Polegała ona na napisaniu kartki do wybranego Powstańca Warszawskiego z wyjątkowymi życzeniami, podziękowaniami i słowami uznania za jego bohaterską postawę.

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W marcu w świetlicy szkolnej odbył się Tydzień Głośnego Czytania. Chętni uczniowie mieli okazję każdego dnia przeczytać fragment książki, wiersza a w nagrodę otrzymywali słodycze. W tym czasie można więc było usłyszeć fragmenty takich książek jak: Dziadek i niedźwiadek, historia misia Wojtka; Andzia i duch pana Baryłki; Basia i telewizor; Goście na Boże Narodzenie.

Czytaj więcej...

WALENTYNKOWY APLAUZ

    14 lutego w naszej szkole odbył się Walentynkowy Aplauz. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali  tytuły piosenek o tematyce miłosnej, które następnie losowali przedstawiciele klas IV-VIII i III gimnazjum.

Czytaj więcej...

ZABAWA PRZEZ NAUKĘ

Już od najmłodszych lat możemy uczyć dzieci czym są pieniądze, jak nimi gospodarować i jak je oszczędzać.  Dlatego 5.02.2019 uczennice klasy VI wcieliły się w  postacie bajkowe (Trzy świnki) i uczyły swoich kolegów i koleżanki z klas młodszych oszczędzania.

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF!

20 listopada każdego roku przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji O Prawach Dziecka. Ten dzień jest uznany jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka a od 4 lat również jako Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. #GoBlue to tegoroczne hasło przewodnie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF  - akcji polegającej na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF).

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

82163
DzisiajDzisiaj32
W tym miesiącuW tym miesiącu1995
WszystkieWszystkie82163

Projekty, programy i akcje