Szkoła Podstawowa w Toporzysku im. Jana Kochanowskiego

Drodzy Uczniowie i Rodzice

W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników  Szkoły  życzymy Wam, aby nadchodzące Święta Wielkanocne napełniły Wasze serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności, ale przede wszystkim życzymy zdrowia.

 

WARSZTATY TAŃCÓW INTEGRACYJNYCH I ETNICZNYCH

Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zapraszają dzieci i młodzież  z Gminy Jordanów do udziału w „Warsztatach tańców integracyjnych i etnicznych”, które odbywać się będą  w GOKSiP – filia Łętownia.

Czytaj więcej...

UNICEF DZIĘKUJE NASZEJ SZKOLE – WAM UCZNIOWIE ZA OKAZANE SERCE …

Z wielką radością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła otrzymała podziękowanie od organizacji niosącej pomoc dzieciom w różnych rejonach świata dotkniętych klęskami humanitarnymi – UNICEF. Podziękowanie dotyczy zorganizowanej zbiórki charytatywnej i przekazanie darowizny na pomoc niedożywionym dzieciom w Nigrze. Jesteście wspaniali!

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF POLSKA

     20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W tym dniu na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, w tym roku jeszcze przypadła jedna wyjątkowa okazja – 30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W te obchody włączyły się placówki edukacyjne z całej Polski, jak również nasza szkoła. Zostały podjęte następujące działania:

Czytaj więcej...

" ŚWIĘTO POLSKI"

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klas piątych zaprosili swoich kolegów i koleżanki do wspólnego biesiadowania. Przedstawili historię wyzwolenia naszej Ojczyzny z rąk zaborców oraz zaprezentowali polskie specjały kulinarne czy ludowe przyśpiewki.

Czytaj więcej...

BROKER INFORMACJI- ZAWÓD, O KTÓRYM PRL NIE SŁYSZAŁ!

     W środę 6 listopada klasa VIII wraz z opiekunami p. J. Szpak oraz A. Kowalcze odwiedziła Suchą Beskidzką. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego gościła w suskiej fili Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej na zajęciach dotyczących poznania zawodu bibliotekarza,  a tak naprawdę dzisiaj już brokera informacji, czyli kogoś kto zajmuje się zleconym wyszukiwaniem, analizowaniem i udostępnianiem informacji.

Czytaj więcej...

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

15 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie przygotowali „Koncert życzeń” dla Nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości – Nauczycieli emerytów.

Czytaj więcej...

KOLEJNA MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW JUŻ ZA NAMI...

            Jak co roku tradycyjnie uczniowie starszych klas tzn. kl. VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli w naukowym wydarzeniu jakim jest Małopolska Noc Naukowców.  W tym roku ponownie odwiedziliśmy dwie krakowskie uczelnie : Uniwersytet Rolniczy oraz Akademię Górniczo-Hutniczą.

Czytaj więcej...

DNI JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

W czerwcu odbyły się w Szkole Podstawowej w Toporzysku Dni Języków Obcych. Przy głównym wejściu znalazła się gazetka plastyczno-informacyjna nt. krajów anglojęzycznych, która była drogowskazem dla uczniów klas V-VIII i III gimnazjum biorących udział w konkurencjach dotyczących znajomości kultury, tradycji i podstawowych informacji o wybranych krajach anglojęzycznych.

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego Za:

Licznik odwiedzin

176520
DzisiajDzisiaj46
W tym miesiącuW tym miesiącu689
WszystkieWszystkie176520

Projekty, programy i akcje